Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran, Rusland en China gaan samen marineoefeningen houden

Iran, Rusland en China gaan samen marineoefeningen houden

MOSKOU/TEHERAN/BEIJING (ANP/AFP) - De maritieme strijdkrachten van Iran, Rusland en China voeren maandag militaire marineoefeningen uit voor de Iraanse kust in het zuidoosten van het land. Dat melden het Russische ministerie van Defensie en het Iraanse persbureau IRNA. Volgens een ander Iraans persbureau, Tasnim, beginnen de oefeningen dinsdag.

De drie BRICS-landen hielden de afgelopen jaren al soortgelijke oefeningen in de regio. De aanstaande oefeningen gaan volgens Moskou "meerdere dagen" duren en er zouden ongeveer vijftien schepen, waaronder drie Russische vaartuigen, bij betrokken zijn.

"Gevechtsschepen, ondersteuningsschepen van de Chinese en Russische maritieme krachten, evenals schepen van het Iraanse leger en de Revolutionaire Garde" doen mee aan de oefeningen, meldt Tasnim.

China zal "een torpedobootjager en een bevoorradingsschip inzetten", meldt het Chinese ministerie van Defensie op het sociale netwerk WeChat.

Meer uit Buitenland

Ook Brazilië wil zich aansluiten bij genocidezaak tegen Israël

DEN HAAG (ANP) - Brazilië heeft een verzoek ingediend bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om zich aan te sluiten bij de genocidezaak tegen Israël. Die is aangespannen door Zuid-Afrika. Volgens dat land schendt Israël het internationale genocideverdrag door het optreden van de krijgsmacht in de Gazastrook.

6 uur geleden
Europese landen veroordelen schending luchtruim Estland

BERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Europese landen reageren boos op de door Estland gemelde schending van het luchtruim van twaalf minuten door drie Russische gevechtsvliegtuigen. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul noemde het "onacceptabel" en zei dat de NAVO klaar is om zichzelf te verdedigen.

6 uur geleden
Estland belegt zeldzaam NAVO-spoedoverleg om Russische jets

BRUSSEL (ANP) - Estland grijpt, net als Polen vorige week, naar een weinig gebruikt NAVO-artikel voor spoedoverleg van het bondgenootschap bij gevaar. Het land wil het binnendringen van zijn luchtruim door Russische gevechtsvliegtuigen zo bespreken. Vorige week deed Polen hetzelfde nadat Russische drones het land waren binnengevlogen.

7 uur geleden
Polen meldt Russische vliegtuigen over zone bij booreiland

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse kustwacht heeft gemeld dat er boven de Oostzee, boven een Pools booreiland, vrijdag twee Russische gevechtsvliegtuigen hebben gevlogen. Die deden dat laag door een 'veiligheidszone' heen die voor het platform van de onderneming Petrobaltic was uitgeroepen.

7 uur geleden
Zelensky wil weer wapens gaan exporteren

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat hij met een strategie komt om "geleide wapens" te gaan exporteren, voornamelijk naar Europese landen en de VS. Hij zei dat een programma voor de uitvoer van wapens Oekraïne meer inkomsten biedt en geld vrijmaakt voor het kopen van de drones die het nodig heeft voor de verdediging van het luchtruim.

7 uur geleden
Canada weigert toegang aan rapgroep Kneecap

TORONTO (ANP) - De Canadese overheid weigert de Noord-Ierse rapgroep Kneecap toegang tot het land omdat de groep "openlijk steun betuigt aan terroristische organisaties". Dat maakte het Canadese parlementslid en parlementair secretaris voor misdaadbestrijding Vince Gasparro vrijdag bekend in een video op X.

7 uur geleden
Iran zegt dat het nog niet te laat is om sancties te voorkomen

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Volgens Iran is er nog tijd om te voorkomen dat het land weer komt te lijden onder internationale sancties. De VN-Veiligheidsraad stemde vrijdag tegen een voorstel om die strafmaatregelen te schrappen, waardoor die in principe aan het eind van deze maand ingaan. Maar de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir Saeid Iravani, zegt dat er nog een kans is om een deal te sluiten.

7 uur geleden