'Iran respecteert Iraakse soevereiniteit'
NEW YORK (ANP) - Iran heeft 'het volste respect voor de onafhankelijkheid, soevereiniteit en eenheid' van Irak. Dat schrijft Majid Takht Ravanchi, de Iraanse VN-ambassadeur, woensdag in een brief aan de Veiligheidsraad en secretaris-generaal António Guterres.
Teheran is toegewijd aan het 'behouden van internationale vrede en veiligheid' en is nadrukkelijk niet uit op escalatie of oorlog, stelt Ravanchi in de brief, die volgt op de raketaanval die Iran woensdag uitvoerde op Iraakse militaire bases waar Amerikaanse troepen gestationeerd zijn.
De Iraakse president en het parlement veroordeelden de aanval en noemde die een schending van de soevereiniteit van het land. Ook riep Bagdad de Iraanse ambassadeur op het matje.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo zal dinsdagochtend worden opgenomen voor een operatie aan het longknobbeltje dat onlangs bij hem werd ontdekt tijdens een medische check-up. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan.
5 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De NAVO zal een aanval van de vijand "blokkeren, bot maken en breken", zegt de hoogste commandant van het bondgenootschap. De generaal die over de verdediging van Europa gaat, presenteerde bij uitzondering maandag zijn 'overwinningsstrategie' om Rusland af te schrikken en lidstaten gerust te stellen. "We zullen ervoor zorgen dat elke aanval op een bondgenoot zinloos is", zei de Amerikaanse generaal Alexus Grynkewich op een veiligheidsconferentie in Warschau.
54 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andrii Sybiha is maandag met een duidelijke boodschap naar de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken gekomen. "Het tijdperk van afhankelijkheid is voorbij. Europa moet zijn toekomst in eigen hand nemen, met één stem spreken en de vrede herstellen. Stop Poetin in Oekraïne; hij staat al voor jullie deur", zei hij bij aankomst in Luxemburg, waar de ministers vergaderen.
2 uur geledenAUBAGNE (ANP) - Een rector en een docent van een middelbare school bij het Zuid-Franse Marseille zijn neergeschoten door een minderjarige. De 14-jarige leerling van de school in Aubagne zou volgens Franse media met een wapen met een groot kaliber op hen hebben geschoten, mogelijk een jachtgeweer of shotgun. De schutter is opgepakt. De slachtoffers verkeren niet in levensgevaar.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De bevroren Russische tegoeden moeten worden vrijgemaakt en worden ingezet voor hulp aan Oekraïne, vindt de Zweedse minister Maria Malmer Stenergard (Buitenlandse Zaken). Ook de Estse buitenlandminister Margus Tsahkna dringt daarop aan. Dat zeiden beide ministers maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
3 uur geledenWARSCHAU/KYIV (ANP) - Met zijn aanvallen op Russische datacenters heeft Oekraïne ook gebruikers van sociale media een dienst bewezen, denkt president Volodymyr Zelensky. "Het werd plotseling gemakkelijker ademhalen op veel sociale media" met minder Russische bots, zei de Oekraïense leider maandag. "Veel mensen is dat opgevallen."
3 uur geledenPESJAWAR (ANP/AFP) - De Pakistaanse autoriteiten hebben honderden leden van de partij van oud-premier Imran Khan opgepakt, melden anonieme politieambtenaren aan AFP. Het zou gaan om 278 leden van de partij Pakistan Tehreek-e-Insaf (PTI) uit de noordelijke provincie Khyber Pakhtunkhwa, waar zondag de landelijke regering zondag de noodtoestand afkondigde.
3 uur geleden