Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Iran respecteert Iraakse soevereiniteit'

'Iran respecteert Iraakse soevereiniteit'

NEW YORK (ANP) - Iran heeft 'het volste respect voor de onafhankelijkheid, soevereiniteit en eenheid' van Irak. Dat schrijft Majid Takht Ravanchi, de Iraanse VN-ambassadeur, woensdag in een brief aan de Veiligheidsraad en secretaris-generaal António Guterres.

Teheran is toegewijd aan het 'behouden van internationale vrede en veiligheid' en is nadrukkelijk niet uit op escalatie of oorlog, stelt Ravanchi in de brief, die volgt op de raketaanval die Iran woensdag uitvoerde op Iraakse militaire bases waar Amerikaanse troepen gestationeerd zijn.

De Iraakse president en het parlement veroordeelden de aanval en noemde die een schending van de soevereiniteit van het land. Ook riep Bagdad de Iraanse ambassadeur op het matje.

Meer uit Buitenland

Activisten Hongkong veroordeeld voor herdenken Tiananmenprotest

HONGKONG (ANP/AFP) - Twee activisten die jaarlijks een publieke herdenking organiseerden voor het Tiananmenprotest van 1989, dat bloedig werd neergeslagen door de Chinese Communistische Partij, zijn schuldig bevonden aan opruiing. Dat werd vrijdag bekendgemaakt in een rechtbank in Hongkong.

58 minuten geleden
Nancy Kissinger op 92-jarige leeftijd overleden

SOUTH KENT (ANP) - Nancy Kissinger, de vrouw van de Amerikaanse oud-minister van Buitenlandse Zaken Henry Kissinger, is donderdag op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt The New York Times, na bekendmaking van haar familie. Ze overleed thuis in South Kent in de staat Connecticut.

4 uur geleden
Minder scheepvaart door Panamakanaal wegens droogte

PANAMA CITY (ANP) - Vanaf volgende maand zal er minder scheepvaartverkeer door het Panamakanaal gaan vanwege de droogte die wordt veroorzaakt door het weerfenomeen El Niño. Dat heeft de Panamakanaal Autoriteit donderdag bekendgemaakt. De strategische waterweg verbindt de Atlantische en de Stille Oceaan met elkaar.

5 uur geleden
Trump wil in 2030 duizend Amerikaanse ruimtelanceringen per jaar

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump wil dat er meer Amerikaanse ruimtelanceringen worden uitgevoerd. Hij ondertekende donderdag een memorandum waarin hij overheidsinstanties opdraagt maatregelen te nemen om tegen 2030 jaarlijks minstens duizend lanceringen mogelijk te maken.

6 uur geleden
Koerdische leider: Koerden vallen weer onder staat Syrië

QAMISHLI (ANP/AFP) - De Syrisch-Koerdische leider Mazloum Abdi heeft gezegd dat de Koerdische autonome instellingen in het land volledig zijn geïntegreerd in de Syrische staat. Er breekt een nieuwe fase aan, volgens Abdi. Dit is een gevolg van onderhandelingen die leidden tot een overeenkomst tussen Damascus en de Koerden, die onder druk hun autonomie opgaven.

9 uur geleden
Noord-Korea schiet reeks raketten af richting Japanse Zee

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft volgens het Zuid-Koreaanse leger meer dan tien ballistische korteafstandraketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Zuid-Korea is volgens het leger "waakzaam en heeft een ferm defensiebeleid samen met de Verenigde Staten. Provocaties kunnen snel worden beantwoord", volgens het leger.

11 uur geleden
Europese landen veroordelen uitbreiding Jeruzalem in bezet gebied

PARIJS/BERLIJN (ANP/RTR) - Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk veroordelen de aankondiging van Israël om de bouw van een nieuw stadsdeel van Jeruzalem op de bezette Westelijke Jordaanoever door te zetten. Premier Rob Jetten meldt op X dat het kabinet zich hierbij aansluit.

11 uur geleden