Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran pakt mensen op met 'contrarevolutionaire' link met Nederland

Iran pakt mensen op met 'contrarevolutionaire' link met Nederland

TEHERAN/ARAK (ANP/AFP) - Iran heeft twaalf mensen opgepakt omdat ze staatsgevaarlijke acties beraamden en banden zouden hebben met "contrarevolutionairen" in Nederland en Duitsland. Die contrarevolutionairen zouden de leiding hebben over activiteiten van de verdachten die wapens hebben willen aanschaffen om subversieve daden te plegen.

Het Iraanse persbureau Tasnim berichtte dit op basis van het Korps van de Islamitische Revolutionaire Garde (IRGC) in de provincie Markazi, ten westen van Teheran. De opzet van het netwerk is volgens de garde mislukt en dit "rellenproject" is verijdeld.

Het is onduidelijk naar wat voor netwerken het IRGC verwijst. Tijdens de huidige heftige protesten tegen het bijna 43-jarige regime van de aartsconservatieve sjiitische geestelijkheid wijst Teheran regelmatig Duitsland en andere West-Europese landen als de aanstichters van de rellen.

In het door westerse sancties zwaar getroffen land vinden sinds half september massale betogingen plaats voor vrouwenrechten, etnische bevolkingsgroepen, mensenrechten en betere economische omstandigheden en tegen het regime dat onder leiding staat van ayatollah Ali Khamenei en van de IRGC, militair en economisch de elite en steunpilaar van het regime.

Duizenden mensen zijn opgepakt en volgens officiële cijfers zijn er meer dan 2000 aangeklaagd wegens hun rol in de protesten. Volgens mensenrechtengroepen zouden bij de demonstraties in heel het land zeker 450 mensen zijn gedood. Het regime heeft zelf al melding gemaakt van meer dan driehonderd doden.

Meer uit Buitenland

Duitsland hervormt militaire dienst

BERLIJN (ANP) - De Bondsdag heeft met een nipte meerderheid een wet aangenomen die de dienstplicht weer invoert, zij het op vrijwillige basis. Van de 596 uitgebrachte stemmen waren er 323 voor.

1 minuut geleden
Buitenlandbeleidsplan Trump hard voor 'ondemocratisch' Europa

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen de komende jaren het verzet tegen de gevestigde orde in Europa aanwakkeren. De Europese Unie en zittende regeringen zetten de Europese beschaving op het spel, staat in de uitgangspunten voor het Amerikaanse buitenlandbeleid van de regering-Trump. Die ziet tevreden dat "patriottische partijen", doelend op radicaal-rechts, in opmars zijn.

34 minuten geleden
Rusland: vooruitgang in onderhandelingen, praten graag verder

MOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.

3 uur geleden
Premier India dringt aan op terugkeer naar vrede in de wereld

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn gast uit Rusland, president Vladimir Poetin, gezegd dat de wereld moet terugkeren naar vrede. Modi zei dat India geen neutraal land is, maar aan de kant van de vrede staat.

3 uur geleden
Leiders Congo en Rwanda ondertekenen vredesakkoord

WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.

15 uur geleden
Europese leiders wantrouwen Oekraïne-vredesgezant VS diep

DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.

17 uur geleden
Rusland blokkeert nu ook Snapchat om terrorisme

MOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.

18 uur geleden