Iran pakt mensen met banden met CIA op
DUBAI/TEHERAN (ANP/RTR/DPA) - Iraanse veiligheidsdiensten hebben afgelopen week tijdens protesten tegen hogere brandstofprijzen zeker acht mensen gearresteerd die banden zouden hebben met de Amerikaanse inlichtingendienst CIA. Volgens het ministerie dat is belast met nationale inlichtingendiensten hebben de verdachten door de CIA betaalde cursussen of trainingen in het buitenland gehad om zich te kunnen voordoen als "burger-journalisten".
Zes van de verdachten zijn volgens persbureau IRNA opgepakt terwijl ze tijdens protesten in opdracht van de CIA informatie naar het buitenland wilden versturen. Twee anderen werden gearresteerd toen ze probeerden naar het buitenland te vluchten. Er is niet bekendgemaakt welke nationaliteit de acht arrestanten hebben.
In Iran is vanaf 15 november ongeveer een week lang massaal gedemonstreerd tegen een verhoging van de brandstofprijzen en tegen de regering. De Revolutionaire Garde verklaarde afgelopen donderdag dat de onrust was beëindigd. Opperste leider ayatollah Ali Khamenei sprak van een "gevaarlijke complot" van de VS.
Meer uit Buitenland
CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."
19 minuten geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.
1 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - In het Italiaanse Milaan is een tram ontspoord. Daarbij is een persoon om het leven gekomen en zijn ongeveer twintig anderen gewond geraakt, meldt de politie.
1 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP) - De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA verandert haar plannen om weer mensen op de maan te zetten. De wijzigingen moeten de veiligheid verbeteren, na een reeks problemen. Op zijn vroegst in 2028 moeten de eerste astronauten voet op de maan zetten, voor het eerst sinds 1972. De NASA heeft dat vrijdag aangekondigd.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische Hooggerechtshof heeft besloten dat 37 hulporganisaties voorlopig hun werk in de Gazastrook mogen voortzetten. Israël had ze in december opgedragen vóór 1 maart te stoppen met hun werkzaamheden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk haalt tijdelijk zijn diplomatieke staf terug uit Iran. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Aanleiding voor de stap zijn "informatie over regionale risico's" en de veiligheidssituatie aldaar. Consulaire hulp wordt vooralsnog op afstand of op een andere locatie geboden. Het Verenigd Koninkrijk geeft, net als Nederland, al langere tijd een rood reisadvies uit voor heel Iran.
2 uur geledenWENEN (ANP/RTR/AFP) - Iran bewaarde een deel van zijn sterk verrijkte uranium in een ondergrondse opslag in Isfahan. Dat meldt het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA). Het gaat om dezelfde locatie als waar in juni vorig jaar door Israël en de VS gezamenlijk zware bombardementen werden uitgevoerd. Daarbij werden onder meer "bunkerbusters" ingezet, al richtten die niet de beoogde schade aan.
2 uur geleden