Iran pakt mensen met banden met CIA op
DUBAI/TEHERAN (ANP/RTR/DPA) - Iraanse veiligheidsdiensten hebben afgelopen week tijdens protesten tegen hogere brandstofprijzen zeker acht mensen gearresteerd die banden zouden hebben met de Amerikaanse inlichtingendienst CIA. Volgens het ministerie dat is belast met nationale inlichtingendiensten hebben de verdachten door de CIA betaalde cursussen of trainingen in het buitenland gehad om zich te kunnen voordoen als "burger-journalisten".
Zes van de verdachten zijn volgens persbureau IRNA opgepakt terwijl ze tijdens protesten in opdracht van de CIA informatie naar het buitenland wilden versturen. Twee anderen werden gearresteerd toen ze probeerden naar het buitenland te vluchten. Er is niet bekendgemaakt welke nationaliteit de acht arrestanten hebben.
In Iran is vanaf 15 november ongeveer een week lang massaal gedemonstreerd tegen een verhoging van de brandstofprijzen en tegen de regering. De Revolutionaire Garde verklaarde afgelopen donderdag dat de onrust was beëindigd. Opperste leider ayatollah Ali Khamenei sprak van een "gevaarlijke complot" van de VS.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
7 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
8 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
10 uur geleden