Iran ontkent betrokkenheid bij kaping vrachtschip op Rode Zee
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran zegt dat het niets te maken heeft met de kaping van een vrachtschip op de Rode Zee. Israël had eerder gesproken over een "Iraanse terreurdaad", maar volgens het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken klopt dat niet.
"We hebben herhaaldelijk gezegd dat verzetsgroepen in de regio onafhankelijk van ons opereren", zei een woordvoerder van het Iraanse ministerie. Hij verweet Israël de aandacht te willen afleiden van de eigen "nederlaag" in de Gazastrook, waar het probeert Hamas uit te schakelen.
Houthi-rebellen uit Jemen, die nauwe banden hebben met Iran, maakten zondag bekend dat ze een "Israëlisch schip" hadden gekaapt. De Houthi's hebben zich solidair verklaard met de Palestijnen in Gaza en voerden eerder al raket- en droneaanvallen uit op Israël.
Hulp
Het gekaapte vaartuig zou het vrachtschip Galaxy Leader zijn, dat wordt gebruikt door een Japans bedrijf. Japan veroordeelde de kaping en heeft landen in de regio om hulp gevraagd.
Het vaartuig is naar verluidt eigendom van het bedrijf Ray Car Carriers op het eiland Man bij het Verenigd Koninkrijk. Dat zou een dochteronderneming zijn van een concern uit het Israëlische Tel Aviv, Ray Shipping.
Meer uit Buitenland
MINSK (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft de levering gemeld van nucleaire munitie aan een opslagfaciliteit in Belarus. Deze stap maakt volgens een verklaring deel uit van grote militaire oefeningen met nucleair arsenaal.
44 minuten geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse regering heeft de politie opdracht gegeven senator Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd op verdenking van misdaden tegen de menselijkheid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.
5 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de VN "verwelkomt" de adviserende uitspraak die het Internationaal Gerechtshof (ICJ) vorig jaar deed over het tegengaan van klimaatverandering. In een resolutie die woensdag werd aangenomen, wordt het advies "een gezaghebbende bijdrage in de verduidelijking van het internationaal recht" genoemd. De Verenigde Staten stemden tegen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.
15 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
16 uur geleden