Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran ontbiedt Nederlandse ambassadeur om claims raketleveringen

Iran ontbiedt Nederlandse ambassadeur om claims raketleveringen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Nederlandse ambassadeur in Teheran is ontboden door het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken, meldt de Iraanse justitiewebsite Mizan. Hij moest zich net als zijn collega's uit Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk melden om uitleg te geven over beschuldigingen dat Iran ballistische raketten zou hebben geleverd aan Rusland.

De Nederlandse buitenlandminister Caspar Veldkamp ontbood gister al de Iraanse ambassadeur in Nederland. Hij vertelde hem dat Nederland de leveringen veroordeelt en ziet als een "ernstige escalatie, met directe gevolgen voor de veiligheid van Europa". Teheran leverde eerder al gevechtsdrones aan Rusland, maar nog geen ballistische raketten.

Iran ontkent ballistische raketten te hebben geleverd aan Rusland. Duitsland, Frankrijk en het VK kondigden dinsdag sancties aan tegen Iran en schrappen onder meer luchtvaartverbindingen met het land. Nederland legt sancties vrijwel altijd op in EU-verband en dat is naar aanleiding van de raketleveringen nog niet gebeurd.

Wel zal er binnenkort mede op verzoek van Nederland door de EU-landen over nieuwe sancties tegen Iran worden gesproken, zei Veldkamp donderdag in de Tweede Kamer. Daarbij liggen wat hem betreft alle opties op tafel, dus ook sancties tegen de scheepvaart en luchtvaart.

Meer uit Binnenland

Aantal jongeren in jeugdzorg daalt voor het eerst in jaren

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar kregen 477.000 jongeren jeugdzorg, 2,8 procent minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Met uitzondering van het coronajaar 2020 is er voor het eerst sinds 2015 sprake van een daling. In dat jaar werden gemeenten verantwoordelijk voor de jeugdzorg en is het CBS de gegevens gaan bijhouden. Vooral het aantal jongeren met jeugdhulp en jeugdbescherming nam af, terwijl jeugdreclassering wel toenam.

43 minuten geleden
CBS: 6000 eerste asielaanvragen in eerste kwartaal 2026

DEN HAAG (ANP) - In de eerste drie maanden van dit jaar vroegen bijna 6000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is een derde meer dan in dezelfde periode een jaar eerder, maar wel minder dan in het laatste kwartaal van vorig jaar.

49 minuten geleden
NVJ: achter topplek persvrijheid gaat zorgwekkend beeld schuil

AMSTERDAM (ANP) - Achter de hoge plaats van Nederland op de internationale Press Freedom Index gaat "een zorgwekkend beeld" schuil. Dat stelt de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) op basis van onder meer de nationale Persvrijheidsmonitor 2025, die ook donderdag is verschenen.

1 uur geleden
Nederland stijgt naar plek twee in slecht jaar voor persvrijheid

PARIJS (ANP) - Nederland is een plaats gestegen op de Press Freedom Index en staat nu op de tweede plek. Dat blijkt uit de jaarlijkse inventarisatie van Reporters Without Borders (RSF) van de persvrijheid van 180 landen wereldwijd. Het stoot daarmee Estland van die plek. Noorwegen staat opnieuw op de eerste plaats. Niet eerder constateerde RSF dat het gemiddeld genomen zo slecht ging met de persvrijheid wereldwijd. Meer dan de helft van de landen valt dit jaar in de slechtste twee categorieën.

1 uur geleden
Aartsen wil proef met startbanen voor statushouders uitbreiden

DEN HAAG (ANP) - Nieuwkomers met een verblijfsvergunning moeten sneller aan het werk in plaats van starten met een uitkering, zegt minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie) in een interview met De Telegraaf. Hij breidt daarom een proef met 'startbanen' voor statushouders uit naar ruim 80 gemeenten.

4 uur geleden
Zeer grote natuurbrand aan Venneweg in Kessel

KESSEL (ANP) - In het Limburgse Kessel is nabij camping De Heldense Bossen in de nacht van woensdag op donderdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord. Het gaat om een natuurbrand aan de Venneweg.

5 uur geleden
Democraten Gorinchem wint ook herverkiezingen in Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - Democraten Gorinchem heeft opnieuw de meeste stemmen gehaald bij de herverkiezingen in de Zuid-Hollandse gemeente. Woensdag kreeg de partij 26,3 procent van de stemmen, goed voor 7 zetels. Dat is gelijk aan het aantal zetels dat de partij had gekregen bij de verkiezingen in maart. Stadsbelang is opnieuw tweede geworden met 4 zetels.

7 uur geleden