Iran ontbiedt Nederlandse ambassadeur om claims raketleveringen
TEHERAN (ANP/RTR) - De Nederlandse ambassadeur in Teheran is ontboden door het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken, meldt de Iraanse justitiewebsite Mizan. Hij moest zich net als zijn collega's uit Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk melden om uitleg te geven over beschuldigingen dat Iran ballistische raketten zou hebben geleverd aan Rusland.
De Nederlandse buitenlandminister Caspar Veldkamp ontbood gister al de Iraanse ambassadeur in Nederland. Hij vertelde hem dat Nederland de leveringen veroordeelt en ziet als een "ernstige escalatie, met directe gevolgen voor de veiligheid van Europa". Teheran leverde eerder al gevechtsdrones aan Rusland, maar nog geen ballistische raketten.
Iran ontkent ballistische raketten te hebben geleverd aan Rusland. Duitsland, Frankrijk en het VK kondigden dinsdag sancties aan tegen Iran en schrappen onder meer luchtvaartverbindingen met het land. Nederland legt sancties vrijwel altijd op in EU-verband en dat is naar aanleiding van de raketleveringen nog niet gebeurd.
Wel zal er binnenkort mede op verzoek van Nederland door de EU-landen over nieuwe sancties tegen Iran worden gesproken, zei Veldkamp donderdag in de Tweede Kamer. Daarbij liggen wat hem betreft alle opties op tafel, dus ook sancties tegen de scheepvaart en luchtvaart.
Meer uit Binnenland
EGMOND AAN ZEE (ANP) - Bij de kust van Egmond aan Zee is zondagavond een levende witsnuitdolfijn gestrand, meldt SOS Dolfijn. Het dier wordt koel gehouden met natte doeken, schrijft de stichting op Facebook. Volgens NH Nieuws wordt de witsnuitdolfijn naar de opvang van SOS Dolfijn gebracht om te kijken hoe het gered kan worden.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat de repatriëring leiden van twee zieke bemanningsleden aan boord van het schip m/v Hondius dat voor anker ligt voor de kust van Kaapverdië, meldt de Nederlandse cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions zondagavond laat in een persbericht. Drie passagiers aan boord van het schip zijn overleden. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker een positief op het hantavirus.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Dagblad Trouw viert maandag de 25.000e editie van de krant. Ter gelegenheid van deze mijlpaal hebben zowel de krant zelf als de website maandag het oude logo waarmee de krant in de oorlogsjaren werd gepubliceerd. Dat heeft hoofdredacteur Wendelmoet Boersema zondag gemeld in het radioprogramma Met Het Oog op Morgen.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft bevestigd dat twee Nederlandse opvarenden van een kleinschalig cruiseschip zijn overleden. Volgens een woordvoerder werd een Nederlander ziek aan boord en overleed de persoon medio april tijdens een reis van Argentinië naar Kaapverdië. De tweede Nederlander, die ook ziek werd, is nog overgebracht naar Zuid-Afrika, waar de persoon overleed.
3 uur geledenWEERT/BUDEL (ANP) - De brand die dagenlang heeft gewoed in het natuurgebied bij Weert en Budel is onder controle. De brandweer meldde zondag even voor 21.30 uur dat het sein 'brand meester' is gegeven.
3 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Een Nederlands stel is overleden na een virusuitbraak op een cruiseschip in de Atlantische Oceaan. Dat meldt het internationale persbureau AFP op basis van een anonieme bron. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldt dat er drie doden zijn op de cruise, van wie er zeker een positief testte op het hantavirus.
5 uur geledenOLDENZAAL (ANP) - Bij een brand in een woning in het Twentse Oldenzaal is zondagmiddag iemand om het leven gekomen. Dat laat de brandweer weten. Ook zijn er familieleden die rook hebben ingeademd. Volgens een brandweerwoordvoerder zijn twee personen naar het ziekenhuis gebracht.
7 uur geleden