Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran noemt nieuwe sancties van EU en VK 'ongerechtvaardigd'

Iran noemt nieuwe sancties van EU en VK 'ongerechtvaardigd'

TEHERAN (ANP/RTR) - Nieuwe sancties van de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk tegen Iran zijn gebaseerd op valse beweringen over raketoverdrachten aan Rusland en zijn "ongerechtvaardigd". Dat zei woordvoerder Esmaeil Baghaei van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag.

De Europese Unie breidde maandag het exportverbod naar Iran uit, omdat het land de oorlog van Rusland tegen Oekraïne militair ondersteunt. Iran wordt ook gestraft voor zijn militaire steun aan gewapende groepen in het Midden-Oosten en de Rode Zee-regio. Het gaat onder meer om een verbod op de export, overdracht, levering of verkoop van onderdelen voor raketten en drones.

Het Verenigd Koninkrijk legde op dezelfde dag sancties op aan de nationale lucht- en scheepvaartmaatschappij van Iran. Het land nam de maatregelen als reactie op de overdracht van ballistische raketten door Iran aan Rusland. Baghaei noemde de overdracht van raketten een "valse bewering" en zei dat de opgelegde sancties "in strijd zijn met de normen van het internationaal recht".

Meer uit Buitenland

Doden bij beschieting vermeende drugsboot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

1 uur geleden
Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

5 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

5 uur geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

6 uur geleden
Braziliaanse president Lula noemt oorlog tegen Iran waanzin

HANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.

7 uur geleden
Meetinstrument in Voyager-sonde na halve eeuw uitgeschakeld

HOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.

7 uur geleden
Trump: marine VS schiet op Iraans schip om doorbreken blokkade

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."

7 uur geleden