Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran noemt nieuwe sancties van EU en VK 'ongerechtvaardigd'

Iran noemt nieuwe sancties van EU en VK 'ongerechtvaardigd'

TEHERAN (ANP/RTR) - Nieuwe sancties van de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk tegen Iran zijn gebaseerd op valse beweringen over raketoverdrachten aan Rusland en zijn "ongerechtvaardigd". Dat zei woordvoerder Esmaeil Baghaei van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag.

De Europese Unie breidde maandag het exportverbod naar Iran uit, omdat het land de oorlog van Rusland tegen Oekraïne militair ondersteunt. Iran wordt ook gestraft voor zijn militaire steun aan gewapende groepen in het Midden-Oosten en de Rode Zee-regio. Het gaat onder meer om een verbod op de export, overdracht, levering of verkoop van onderdelen voor raketten en drones.

Het Verenigd Koninkrijk legde op dezelfde dag sancties op aan de nationale lucht- en scheepvaartmaatschappij van Iran. Het land nam de maatregelen als reactie op de overdracht van ballistische raketten door Iran aan Rusland. Baghaei noemde de overdracht van raketten een "valse bewering" en zei dat de opgelegde sancties "in strijd zijn met de normen van het internationaal recht".

Meer uit Buitenland

Poolse minister: troepenmacht VS in Polen blijft ongeveer gelijk

HELSINGBORG (ANP) - Het aantal Amerikaanse militairen in Polen zal ongeveer gelijk blijven aan hoe het was, heeft de Poolse minister van Buitenlandse Zaken gezegd voorafgaand aan een bijeenkomst van de NAVO-ministers van Buitenlandse Zaken in Zweden.

18 minuten geleden
Media: onderzoek naar mogelijke zedenmisdrijven Andrew

LONDEN (ANP) - De Britse politie onderzoekt of de voormalige prins Andrew betrokken is geweest bij meerdere zedenmisdrijven. Rechercheurs zijn volgens Britse media, waaronder Sky News, onder meer op zoek naar een vrouw die beweert dat ze naar het huis van de tweede zoon van koningin Elizabeth in Windsor zou zijn gebracht "voor seksuele doeleinden". Ook andere mogelijke slachtoffers worden opgeroepen zich te melden.

1 uur geleden
Gewonden en veel arrestaties bij vechtpartij supporters in Parijs

PARIJS (ANP) - Bij vechtpartijen in het centrum van Parijs, veroorzaakt door voetbalsupporters uit Nice, zijn volgens de politie zes mensen gewond geraakt onder wie een ernstig. De politie heeft 65 mensen gearresteerd in de nacht van donderdag op vrijdag bij de geweldplegingen niet ver van het Gare de l'Est.

1 uur geleden
Rutte blij met aankondiging Trump troepen naar Polen te sturen

HELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte is blij met de aankondiging van de Verenigde Staten extra troepen naar Polen te sturen. "Dat verwelkom ik zeer", zei Rutte voor aanvang van een vergadering met de buitenlandministers van de NAVO-landen. "Onze militaire commandanten nemen alle details door, maar ik verwelkom dat natuurlijk."

1 uur geleden
Poolse president dankt Trump voor sturen meer militairen

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump bedankt voor het sturen van extra militairen naar Polen. "Goede allianties zijn gebaseerd op samenwerking, wederzijds respect en inzet voor gezamenlijke veiligheid", aldus Nawrocki.

2 uur geleden
Doden in noorden van Honduras bij aanval op palmolieplantage

RIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.

4 uur geleden
Twaalfde testvlucht van SpaceX met raket Starship uitgesteld

STARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.

8 uur geleden