Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran noemt nieuwe sancties van EU en VK 'ongerechtvaardigd'

Iran noemt nieuwe sancties van EU en VK 'ongerechtvaardigd'

TEHERAN (ANP/RTR) - Nieuwe sancties van de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk tegen Iran zijn gebaseerd op valse beweringen over raketoverdrachten aan Rusland en zijn "ongerechtvaardigd". Dat zei woordvoerder Esmaeil Baghaei van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag.

De Europese Unie breidde maandag het exportverbod naar Iran uit, omdat het land de oorlog van Rusland tegen Oekraïne militair ondersteunt. Iran wordt ook gestraft voor zijn militaire steun aan gewapende groepen in het Midden-Oosten en de Rode Zee-regio. Het gaat onder meer om een verbod op de export, overdracht, levering of verkoop van onderdelen voor raketten en drones.

Het Verenigd Koninkrijk legde op dezelfde dag sancties op aan de nationale lucht- en scheepvaartmaatschappij van Iran. Het land nam de maatregelen als reactie op de overdracht van ballistische raketten door Iran aan Rusland. Baghaei noemde de overdracht van raketten een "valse bewering" en zei dat de opgelegde sancties "in strijd zijn met de normen van het internationaal recht".

Meer uit Buitenland

Trump: Iran werkt aan plan en overleg eind deze week mogelijk

NEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.

1 uur geleden
Zelensky noemt voortgang EU-lening aan Oekraïne 'juiste signaal'

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".

1 uur geleden
Duitsland wil sterkste krijgsmacht van Europa

BERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.

2 uur geleden
Libanon wil bestand met Israël met een maand verlengen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.

3 uur geleden
EU-ambassadeurs nemen belangrijke horde voor lening aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.

4 uur geleden
Bronnen: VS gebruiken Oekraïens antidronesysteem in Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.

4 uur geleden
België koopt vijftien 'luchtafweertanks' voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.

5 uur geleden