Iran noemt aanval succes, Israël spreekt dat tegen
TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse strijdkrachten zeggen alle doelen bereikt te hebben bij hun grootschalige aanval op Israël. "De operatie is succesvol afgerond", zei legerleider Mohammad Bagheri tegen de staatstelevisie.
Bagheri zei dat onder meer een Israëlische luchtmachtbasis is aangevallen. Die zou gebruikt zou zijn door de Israëlische gevechtsvliegtuigen die op 1 april de Iraanse diplomatieke post in Damascus aanvielen.
De legerleider zei dat ook een "inlichtingencentrum" onder vuur is genomen. Beide doelen zijn volgens Bagheri buiten gebruik door de Iraanse aanvallen. Israël heeft dat niet bevestigd en maakte alleen melding van lichte schade.
Waarschuwing
Volgens Bagheri heeft zijn land nu niet langer de behoefte om verder te gaan met vergeldingsaanvallen voor het bombardement in Damascus. Hij waarschuwde wel dat Israël op een veel zwaardere reactie kan rekenen als het Iran weer aanvalt.
De Iraanse president Ebrahim Raisi kwam met een vergelijkbare waarschuwing. Hij zei dat op "roekeloos gedrag" van Israël of Israëlische bondgenoten een krachtige Iraanse reactie zal volgen.
Israël betwist dat de Iraanse aanval een succes was en zegt dat "99 procent" van de projectielen tegengehouden kon worden. "Ik denk dat Iran resultaten wilde en dat het die niet heeft gekregen", zei woordvoerder Daniel Hagari van de strijdkrachten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
6 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.
6 uur geleden