Iran noemt aanval succes, Israël spreekt dat tegen
TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse strijdkrachten zeggen alle doelen bereikt te hebben bij hun grootschalige aanval op Israël. "De operatie is succesvol afgerond", zei legerleider Mohammad Bagheri tegen de staatstelevisie.
Bagheri zei dat onder meer een Israëlische luchtmachtbasis is aangevallen. Die zou gebruikt zou zijn door de Israëlische gevechtsvliegtuigen die op 1 april de Iraanse diplomatieke post in Damascus aanvielen.
De legerleider zei dat ook een "inlichtingencentrum" onder vuur is genomen. Beide doelen zijn volgens Bagheri buiten gebruik door de Iraanse aanvallen. Israël heeft dat niet bevestigd en maakte alleen melding van lichte schade.
Waarschuwing
Volgens Bagheri heeft zijn land nu niet langer de behoefte om verder te gaan met vergeldingsaanvallen voor het bombardement in Damascus. Hij waarschuwde wel dat Israël op een veel zwaardere reactie kan rekenen als het Iran weer aanvalt.
De Iraanse president Ebrahim Raisi kwam met een vergelijkbare waarschuwing. Hij zei dat op "roekeloos gedrag" van Israël of Israëlische bondgenoten een krachtige Iraanse reactie zal volgen.
Israël betwist dat de Iraanse aanval een succes was en zegt dat "99 procent" van de projectielen tegengehouden kon worden. "Ik denk dat Iran resultaten wilde en dat het die niet heeft gekregen", zei woordvoerder Daniel Hagari van de strijdkrachten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
2 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.
6 uur geleden