Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran: niemand kan situatie controleren als Israël Gaza binnenvalt

Iran: niemand kan situatie controleren als Israël Gaza binnenvalt

DOHA (ANP/AFP) - Mocht Israël de Gazastrook binnenvallen dan kan niemand "de controle over de situatie garanderen". Dat zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Hossein Amir-Abdollahian in reactie op een mogelijk grondoffensief van Israël.

Als de aanvallen van Israël op "de weerloze bevolking van Gaza" doorgaan kan volgens Amir-Abdollahian ook niet gegarandeerd worden dat het conflict zich niet verder uitbreidt. "Als de reikwijdte van de oorlog groter wordt, zal ook Amerika zware verliezen lijden", zegt hij verder tegen Al Jazeera.

De minister is in Doha voor een ontmoeting met de emir van Qatar. Hij sprak daar eerder ook de politieke leider van de groepering Hamas, Ismail Haniyeh. In een verklaring liet Hamas daarna weten dat is afgesproken om "de samenwerking voort te zetten" om Hamas te helpen zijn doelen te bereiken.

Iran geldt als belangrijke bondgenoot van Hamas. Amir-Abdollahian zei vrijdag al dat de Israëlische tegenaanval op Hamas een antwoord zal krijgen van de "rest van de as", waarmee hij verwees naar Iran, Syrië, Hezbollah en andere fracties.

Meer uit Buitenland

Trump: hoop op bestand, maar soms moeten landen het uitvechten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag te hopen dat Israël en Iran tot een staakt-het-vuren kunnen komen, maar voegde daaraan toe dat landen het soms eerst "moeten uitvechten".

1 uur geleden
Opnieuw protest in Spaanse steden tegen massatoerisme

PALMA (ANP/DPA) - In meerdere Spaanse steden zijn zondag duizenden mensen de straat op gegaan om te protesteren tegen massatoerisme. In Palma op Mallorca, Barcelona, San Sebastián en Granada riepen demonstranten op tot strengere regels voor de toeristenindustrie, melden Spaanse media.

1 uur geleden
Israël valt raketinstallaties in Iran aan

JERUZALEM/TEHERAN (ANP) - Het Israëlische leger heeft in de nacht van zondag op maandag gemeld dat het raketinstallaties in centraal Iran aanvalt. Het is de vierde dag van het Israëlische offensief tegen het land.

1 uur geleden
Leger Israël doodt tientallen Palestijnen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlisch vuur en luchtaanvallen hebben zondag minstens 59 Palestijnen in Gaza gedood, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Zeventien van hen bevonden zich in de buurt van twee hulpposten van de door de VS gesteunde Gaza Humanitarian Foundation (GHF).

5 uur geleden
Iran meldt 224 doden door Israëlische aanvallen sinds vrijdag

TEHERAN (ANP/AFP) - Bij de vrijdag begonnen Israëlische aanvallen op Iran zijn in het land minstens 224 mensen gedood en meer dan duizend mensen gewond geraakt. Dat meldt het Iraanse ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden zijn hooggeplaatste militairen en kernwetenschappers, maar vooral veel burgers, aldus Teheran.

5 uur geleden
Israël doodt inlichtingenchef Iraanse Revolutionaire Garde

TEHERAN (ANP/AFP) - Generaal Mohammed Kazemi, het hoofd van de inlichtingendienst van de Iraanse Revolutionaire Garde, een elite-eenheid van het leger, is gedood bij een Israëlische aanval. Twee andere generaals van de Garde kwamen eveneens om het leven. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA.

6 uur geleden
EU-buitenlandchef belegt crisisoverleg over oorlog Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP/DPA) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas heeft een videoconferentie van ministers van Buitenlandse Zaken belegd voor dinsdag, naar aanleiding van de geëscaleerde vijandelijkheden tussen Israël en Iran. In de bijeenkomst komt de "coördinatie van diplomatieke inspanningen ten aanzien van Israël en Iran" aan de orde, aldus een medewerker van Kallas in Brussel. Ook worden mogelijke vervolgstappen besproken.

6 uur geleden