Iran met Jahanbakhsh na strafschoppen door op Azië Cup
DOHA (ANP) - Iran is doorgedrongen tot de kwartfinales van de Azië Cup. De ploeg van Feyenoorder Alireza Jahanbakhsh won in Qatar na strafschoppen van Syrië. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 1-1, beide treffers werden eveneens gemaakt vanaf de stip.
Iran opende de score in de 34e minuut uit een strafschop van Mehdi Taremi. Omar Kharbin benutte na 64 minuten een penalty namens Syrië, 1-1. Taremi zag vervolgens in de slotfase van de reguliere wedstrijd twee keer een gele kaart. Syrië wist in de verlenging niet te profiteren van het numerieke overwicht, waardoor strafschoppen de beslissing moesten brengen. Fahd Yousef van Syrië was de enige die miste.
Jahanbakhsh stond in de basis bij Iran en werd in de 74e minuut gewisseld. Hij ontmoet in de kwartfinale van Iran tegen Japan met Ayase Ueda een ploeggenoot. Ueda won met zijn land in de achtste finale van Bahrein (3-1), mede dankzij een treffer van de Feyenoorder.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
8 uur geleden