Iran met Jahanbakhsh na strafschoppen door op Azië Cup
DOHA (ANP) - Iran is doorgedrongen tot de kwartfinales van de Azië Cup. De ploeg van Feyenoorder Alireza Jahanbakhsh won in Qatar na strafschoppen van Syrië. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 1-1, beide treffers werden eveneens gemaakt vanaf de stip.
Iran opende de score in de 34e minuut uit een strafschop van Mehdi Taremi. Omar Kharbin benutte na 64 minuten een penalty namens Syrië, 1-1. Taremi zag vervolgens in de slotfase van de reguliere wedstrijd twee keer een gele kaart. Syrië wist in de verlenging niet te profiteren van het numerieke overwicht, waardoor strafschoppen de beslissing moesten brengen. Fahd Yousef van Syrië was de enige die miste.
Jahanbakhsh stond in de basis bij Iran en werd in de 74e minuut gewisseld. Hij ontmoet in de kwartfinale van Iran tegen Japan met Ayase Ueda een ploeggenoot. Ueda won met zijn land in de achtste finale van Bahrein (3-1), mede dankzij een treffer van de Feyenoorder.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
8 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
10 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
10 uur geleden