Iran met Jahanbakhsh na strafschoppen door op Azië Cup
DOHA (ANP) - Iran is doorgedrongen tot de kwartfinales van de Azië Cup. De ploeg van Feyenoorder Alireza Jahanbakhsh won in Qatar na strafschoppen van Syrië. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 1-1, beide treffers werden eveneens gemaakt vanaf de stip.
Iran opende de score in de 34e minuut uit een strafschop van Mehdi Taremi. Omar Kharbin benutte na 64 minuten een penalty namens Syrië, 1-1. Taremi zag vervolgens in de slotfase van de reguliere wedstrijd twee keer een gele kaart. Syrië wist in de verlenging niet te profiteren van het numerieke overwicht, waardoor strafschoppen de beslissing moesten brengen. Fahd Yousef van Syrië was de enige die miste.
Jahanbakhsh stond in de basis bij Iran en werd in de 74e minuut gewisseld. Hij ontmoet in de kwartfinale van Iran tegen Japan met Ayase Ueda een ploeggenoot. Ueda won met zijn land in de achtste finale van Bahrein (3-1), mede dankzij een treffer van de Feyenoorder.
Meer uit Voetbal
CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
57 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
16 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
17 uur geleden