Iran meldt lancering van drie satellieten tegelijkertijd
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft zondag voor het eerst drie satellieten tegelijkertijd gelanceerd met een draagraket die het ministerie van Defensie heeft ontwikkeld, melden staatsmedia. De stap komt een week na de lancering van een onderzoekssatelliet die door het Westen bekritiseerd werd.
De grootste van de drie satellieten, Mahda, moet bij lanceringen van meerdere ladingen de nauwkeurigheid van de draagraket testen. De andere satellieten zijn bedoeld om communicatie- en positioneringstechnologie te testen. De Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) lanceerde vorige week nog een onderzoekssatelliet met de naam Soraya.
Westerse landen hekelen dergelijke lanceringen van Iran. Die zeggen dat de gebruikte technologie kan worden ingezet voor de lancering van ballistische raketten met kernkoppen. Teheran verwerpt de kritiek en meldt dat de lanceringen alleen voor burger- en defensiedoeleinden zijn. De autoriteiten in Iran zeggen daarnaast geen nucleaire wapens te willen produceren.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
42 minuten geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 203. Dat meldt een in de Verenigde Staten gevestigde groepering die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
4 uur geleden