Iran meldt lancering van drie satellieten tegelijkertijd
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft zondag voor het eerst drie satellieten tegelijkertijd gelanceerd met een draagraket die het ministerie van Defensie heeft ontwikkeld, melden staatsmedia. De stap komt een week na de lancering van een onderzoekssatelliet die door het Westen bekritiseerd werd.
De grootste van de drie satellieten, Mahda, moet bij lanceringen van meerdere ladingen de nauwkeurigheid van de draagraket testen. De andere satellieten zijn bedoeld om communicatie- en positioneringstechnologie te testen. De Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) lanceerde vorige week nog een onderzoekssatelliet met de naam Soraya.
Westerse landen hekelen dergelijke lanceringen van Iran. Die zeggen dat de gebruikte technologie kan worden ingezet voor de lancering van ballistische raketten met kernkoppen. Teheran verwerpt de kritiek en meldt dat de lanceringen alleen voor burger- en defensiedoeleinden zijn. De autoriteiten in Iran zeggen daarnaast geen nucleaire wapens te willen produceren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.
54 minuten geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."
2 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeling van oud-president Jair Bolsonaro definitief is. Dat betekent dat Bolsonaro niet meer in beroep kan tegen zijn straf voor het beramen van een coup.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil met meerdere Europese leiders naar de Amerikaanse president Donald Trump voor overleg over het Amerikaanse vredesplan met Rusland. Volgens de Oekraïense leider is zijn regering klaar om verder te gaan met het voorgestelde akkoord, dat na onderling overleg is aangepast. Hij wil de openstaande gevoelige punten bespreken met Trump, waarbij volgens hem ook Europese bondgenoten aanwezig moeten zijn.
3 uur geleden