Iran meldt lancering van drie satellieten tegelijkertijd
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft zondag voor het eerst drie satellieten tegelijkertijd gelanceerd met een draagraket die het ministerie van Defensie heeft ontwikkeld, melden staatsmedia. De stap komt een week na de lancering van een onderzoekssatelliet die door het Westen bekritiseerd werd.
De grootste van de drie satellieten, Mahda, moet bij lanceringen van meerdere ladingen de nauwkeurigheid van de draagraket testen. De andere satellieten zijn bedoeld om communicatie- en positioneringstechnologie te testen. De Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) lanceerde vorige week nog een onderzoekssatelliet met de naam Soraya.
Westerse landen hekelen dergelijke lanceringen van Iran. Die zeggen dat de gebruikte technologie kan worden ingezet voor de lancering van ballistische raketten met kernkoppen. Teheran verwerpt de kritiek en meldt dat de lanceringen alleen voor burger- en defensiedoeleinden zijn. De autoriteiten in Iran zeggen daarnaast geen nucleaire wapens te willen produceren.
Meer uit Buitenland
DEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
7 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
8 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
10 uur geleden