Iran meldt lancering van drie satellieten tegelijkertijd
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft zondag voor het eerst drie satellieten tegelijkertijd gelanceerd met een draagraket die het ministerie van Defensie heeft ontwikkeld, melden staatsmedia. De stap komt een week na de lancering van een onderzoekssatelliet die door het Westen bekritiseerd werd.
De grootste van de drie satellieten, Mahda, moet bij lanceringen van meerdere ladingen de nauwkeurigheid van de draagraket testen. De andere satellieten zijn bedoeld om communicatie- en positioneringstechnologie te testen. De Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) lanceerde vorige week nog een onderzoekssatelliet met de naam Soraya.
Westerse landen hekelen dergelijke lanceringen van Iran. Die zeggen dat de gebruikte technologie kan worden ingezet voor de lancering van ballistische raketten met kernkoppen. Teheran verwerpt de kritiek en meldt dat de lanceringen alleen voor burger- en defensiedoeleinden zijn. De autoriteiten in Iran zeggen daarnaast geen nucleaire wapens te willen produceren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het Iraanse voorstel aan de Verenigde Staten "volkomen onacceptabel". "Ik heb zojuist de reactie gelezen van de zogenaamde 'vertegenwoordigers' van Iran. Ik vind het niets - volkomen onacceptabel!" schrijft hij deels in hoofdletters op Truth Social. De president lichtte zijn oordeel niet toe.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraans voorstel, dat via bemiddelaar Pakistan naar de Verenigde Staten is gestuurd, benadrukt de noodzaak van een einde aan de oorlog op alle fronten en de opheffing van de sancties tegen Teheran. Dat meldde het semi-officiële Iraanse persbureau Tasnim, onder verwijzing naar een ingewijde bron.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
9 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
10 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
12 uur geleden