Iran meldt flinke schade door brand op nucleair complex
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft toegegeven dat de brand op een nucleair complex bij de stad Natanz aanzienlijke schade heeft aangericht. De woordvoerder van de nationale organisatie voor atoomenergie, Behrouz Kamalvandi, liet zondag via persbureau IRNA weten dat de ontwikkeling en productie van geavanceerde centrifuges voor de verrijking van uranium vertraging kunnen oplopen door het incident.
"Iran zal het vernielde gebouw vervangen door een groter, met meer en modernere apparatuur", aldus Kamalvandi, die tevens vertelde dat er geen slachtoffers zijn te betreuren. Ook de kernreactor is onbeschadigd gebleven. Volgens het internationaal atoomagentschap IAEA, de waakhond van de VN, was in het pand dat in vlammen opging geen nucleair materiaal aanwezig.
Het hoogste Iraanse veiligheidsorgaan meldde vrijdag dat de oorzaak van de brand is vastgesteld en later zal worden bekendgemaakt. Drie anonieme overheidsfunctionarissen zeiden dat een cyberaanval voor de problemen heeft gezorgd in het grotendeels ondergrondse complex van Natanz. Ze gaven echter geen bewijs voor computersabotage.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
5 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
6 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
6 uur geleden