Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran meldt aanval met mini-drones zonder schade

Iran meldt aanval met mini-drones zonder schade

TEHERAN (ANP/RTR/DPA) - Iran zegt dat er mini-drones zijn neergehaald in Isfahan, na berichten over een Israëlische raketaanval. Volgens buitenlandminister Hossein Amirabdollahian zijn er geen slachtoffers en is er geen schade ontstaan. Hij legde een link met aartsvijand Israël, door te stellen dat pro-Israëlische media het incident afschilderen als overwinning, terwijl het een nederlaag zou zijn.

Met de verklaring zegt het regime in Teheran dat er eigenlijk niet veel aan de hand is. Iran liet al doorschemeren geen wraak te willen nemen. Iraanse staatsmedia hadden eerder al Amerikaanse mediaberichten over een raketaanval tegengesproken.

Volgens een Amerikaanse topfunctionaris zijn er drie raketten afgevuurd door Israëlische gevechtsvliegtuigen die niet boven Iran vlogen. Hij sprak tegen de Amerikaanse zender ABC News over een zeer beperkte aanval. Doelwit was een radar van de luchtverdediging in de buurt van Isfahan. De basis maakt deel uit van de bescherming van een nucleaire installatie in Natanz, aldus de functionaris. Het radarstation lijkt uitgeschakeld, maar dat is nog niet definitief vastgesteld.

Het zou gaan om een vergeldingsactie na de ongekende Iraanse aanval afgelopen weekend op Israël. Israël en het Amerikaanse defensieminister wilden geen commentaar geven. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zei alleen dat de Verenigde Staten bij geen enkele "offensieve operatie" betrokken was. Waarnemers zien de gematigde reacties als een teken dat Israël en Iran de actie als onbelangrijk willen voorstellen om verdere escalatie te voorkomen.

Meer uit Buitenland

CIA-directeur spreekt in Caracas met Venezolaanse interim-leider

CARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.

5 minuten geleden
Poetin spreekt met leiders Israël en Iran, biedt bemiddeling aan

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Hij bood hierbij aan te bemiddelen in de regio. "Poetin zal zijn inspanningen voortzetten om de situatie in de regio te de-escaleren", aldus Peskov.

9 minuten geleden
Ook andere buitenlanders uit Venezolaanse gevangenis vrijgekomen

CARACAS (ANP/RTR) - Naast de drie Nederlanders die zijn vrijgelaten uit Venezolaanse gevangenissen, heeft dat land ook andere buitenlanders laten gaan. Het gaat volgens de Tsjechische minister Petr Macinka om mensen uit Tsjechië, Ierland, Roemenië, Duitsland, Albanië en Oekraïne.

10 minuten geleden
Commissie: EU-variant NAVO-artikel 5 geldt ook voor Groenland

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft vrijdag bevestigd dat Groenland valt onder de beschermingsgarantie van het Europees Verdrag. Dagenlang weigerde de Commissie antwoord te geven op de vraag of artikel 42.7, dat die garantie aan EU-lidstaten biedt, ook op Groenland van toepassing is, omdat het een overzees gebiedsdeel is.

1 uur geleden
Geen energiecentrales Oekraïne meer die niet zijn aangevallen

KYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense energieminister Denys Sjmyhal is er in zijn land geen enkele energiecentrale meer te vinden die niet is aangevallen door de Russen. Hij vertelde het parlement dat de situatie van de energievoorzieningen "heel moeilijk" is en dat Oekraïne nog maar genoeg brandstof heeft voor ruim twintig dagen.

1 uur geleden
HRW: Iran pleegde massamoorden op demonstranten

TEHERAN (ANP) - De Iraanse veiligheidsdiensten pleegden massamoorden op demonstranten nadat de grote protesten in het land op 8 januari escaleerden, meldt mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch. Naar schatting zijn hierbij duizenden demonstranten omgekomen, hoewel het door een internetblokkade moeilijk is een dodental vast te stellen.

4 uur geleden
Bus crasht in gebouw in Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul

SEOUL (ANP/RTR) - In de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul heeft een bus een gebouw geramd. Daarbij zijn dertien gewonden gevallen, onder wie twee zwaargewonden. Dat melden persbureaus YTN TV en Yonhap.

4 uur geleden