Iran meldt aanval met mini-drones zonder schade
TEHERAN (ANP/RTR/DPA) - Iran zegt dat er mini-drones zijn neergehaald in Isfahan, na berichten over een Israëlische raketaanval. Volgens buitenlandminister Hossein Amirabdollahian zijn er geen slachtoffers en is er geen schade ontstaan. Hij legde een link met aartsvijand Israël, door te stellen dat pro-Israëlische media het incident afschilderen als overwinning, terwijl het een nederlaag zou zijn.
Met de verklaring zegt het regime in Teheran dat er eigenlijk niet veel aan de hand is. Iran liet al doorschemeren geen wraak te willen nemen. Iraanse staatsmedia hadden eerder al Amerikaanse mediaberichten over een raketaanval tegengesproken.
Volgens een Amerikaanse topfunctionaris zijn er drie raketten afgevuurd door Israëlische gevechtsvliegtuigen die niet boven Iran vlogen. Hij sprak tegen de Amerikaanse zender ABC News over een zeer beperkte aanval. Doelwit was een radar van de luchtverdediging in de buurt van Isfahan. De basis maakt deel uit van de bescherming van een nucleaire installatie in Natanz, aldus de functionaris. Het radarstation lijkt uitgeschakeld, maar dat is nog niet definitief vastgesteld.
Het zou gaan om een vergeldingsactie na de ongekende Iraanse aanval afgelopen weekend op Israël. Israël en het Amerikaanse defensieminister wilden geen commentaar geven. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zei alleen dat de Verenigde Staten bij geen enkele "offensieve operatie" betrokken was. Waarnemers zien de gematigde reacties als een teken dat Israël en Iran de actie als onbelangrijk willen voorstellen om verdere escalatie te voorkomen.
Meer uit Buitenland
HEBRON (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zich teruggetrokken uit Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever na een militaire operatie, aldus een militaire functionaris. De operatie begon nadat twee Palestijnen twee Israëlische soldaten hadden doodgeschoten in Hebron. De schutters werden hierna zelf gedood.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever heeft maandagochtend zijn ontslag ingediend bij de koning, maar dat is niet direct aanvaard. Koning Filip roept alle betrokken partijen op om alsnog tot een akkoord te komen. De Wever moet vrijdag weer naar de koning.
25 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Na de Franse schoolvakantie zijn ook de scholierenprotesten in het land hervat. Er zijn berichten dat jongeren in steden als Parijs, Marseille en Rennes proberen om middelbare scholen te blokkeren.
56 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.
4 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is toegevoegd aan de lijst met vijanden van de persvrijheid van Reporters sans frontières (RSF). De journalistenorganisatie beschuldigt Trump ervan zijn macht te gebruiken tegen mediaorganisaties waarvan hij de berichtgeving niet waardeert.
4 uur geledenURDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.
8 uur geledenOLESJKY (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren dat de afgelopen dagen om humanitaire redenen van kracht was rond de Oekraïense stad Olesjky, is zoals gepland beëindigd. Dat verklaarde de Oekraïense ombudsman voor de mensenrechten Dmytro Loebinets zondagavond. Rusland meldde eerder al de humanitaire operatie te hebben afgerond.
9 uur geleden