Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran meldt aanval met mini-drones zonder schade

Iran meldt aanval met mini-drones zonder schade

TEHERAN (ANP/RTR/DPA) - Iran zegt dat er mini-drones zijn neergehaald in Isfahan, na berichten over een Israëlische raketaanval. Volgens buitenlandminister Hossein Amirabdollahian zijn er geen slachtoffers en is er geen schade ontstaan. Hij legde een link met aartsvijand Israël, door te stellen dat pro-Israëlische media het incident afschilderen als overwinning, terwijl het een nederlaag zou zijn.

Met de verklaring zegt het regime in Teheran dat er eigenlijk niet veel aan de hand is. Iran liet al doorschemeren geen wraak te willen nemen. Iraanse staatsmedia hadden eerder al Amerikaanse mediaberichten over een raketaanval tegengesproken.

Volgens een Amerikaanse topfunctionaris zijn er drie raketten afgevuurd door Israëlische gevechtsvliegtuigen die niet boven Iran vlogen. Hij sprak tegen de Amerikaanse zender ABC News over een zeer beperkte aanval. Doelwit was een radar van de luchtverdediging in de buurt van Isfahan. De basis maakt deel uit van de bescherming van een nucleaire installatie in Natanz, aldus de functionaris. Het radarstation lijkt uitgeschakeld, maar dat is nog niet definitief vastgesteld.

Het zou gaan om een vergeldingsactie na de ongekende Iraanse aanval afgelopen weekend op Israël. Israël en het Amerikaanse defensieminister wilden geen commentaar geven. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zei alleen dat de Verenigde Staten bij geen enkele "offensieve operatie" betrokken was. Waarnemers zien de gematigde reacties als een teken dat Israël en Iran de actie als onbelangrijk willen voorstellen om verdere escalatie te voorkomen.

Meer uit Buitenland

Rubio: deal met Iran is ook maandag nog mogelijk

NEW DELHI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, bestaat er nog steeds een kans dat er maandag een deal wordt gesloten tussen de Verenigde Staten en Iran.

12 minuten geleden
Grote raketaanval op energievoorzieningen in Belgorod

BELGOROD (ANP/RTR) - Bij een grote raketaanval op de Russische regio Belgorod werd energie-infrastructuur beschadigd. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op basis van de lokale autoriteiten. Onder meer de stad Belgorod, vlak bij de grens met Oekraïne, werd getroffen.

14 minuten geleden
Olieprijzen dalen met meer dan 5 procent door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.

3 uur geleden
Gedetineerden protesteren tegen marteling in Venezolaanse cel

BARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.

5 uur geleden
Twee zwemmers verdronken aan Franse kust door sterke stroming

LACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.

6 uur geleden
WHO meldt 900 vermoedelijke ebolabesmettingen in DRC

GENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.

6 uur geleden
Arabische staten veroordelen Ben-Gvir om behandeling flotilla

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.

9 uur geleden