Iran meldt 4 doden en 61 gewonden bij brand in gevangenis
TEHERAN (ANP/AFP/RTR/DPA) - In een gevangenis in Teheran zijn volgens de Iraanse autoriteiten zaterdag zeker vier doden en 61 gewonden gevallen door een brand. Staatsmedia spraken in eerste instantie van een opstand, maar de openbaar aanklager in Teheran zei later dat het om een intern conflict tussen gevangenen ging. Gedetineerden staken volgens hem een opslagplek voor textiel in brand en raakten slaags met bewakers.
Het oproer was in de beruchte Evin-gevangenis, waar ook veel politieke gevangenen zitten, onder wie ook buitenlanders. Ook veel mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten zijn naar deze gevangenis gebracht. Volgens de openbaar aanklager zou er geen verband zijn tussen de opstand en de protesten in Iran. Maar wat er precies in de gevangenis is gebeurd, is niet onafhankelijk vast te stellen.
De vier doden zijn volgens de Iraanse overheid gevangenen die stikten door de rook. Van de 61 gewonden zouden er 51 in een ziekenhuis zijn behandeld. De orde in de gevangenis is volgens de autoriteiten hersteld. Op sociale media waren er berichten dat rondom en in de gevangenis geschoten werd. Ook werden er foto's gedeeld waarop vlammen te zien zijn en grote rookpluimen uit het gebouw opstijgen.
In Iran wordt al wekenlang geprotesteerd. De onrust in het land ontstond na de dood van de 22-jarige Mahsa Amini. Zij stierf vorige maand in politiehechtenis nadat ze door de religieuze politie was opgepakt omdat ze haar hoofddoek te los zou hebben gedragen. Ook zaterdag waren er in het hele land protesten, die steeds openlijker tegen de regering gericht zijn.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
8 uur geleden