Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran lanceert ook raketten richting Israël

Iran lanceert ook raketten richting Israël

TEL AVIV (ANP/RTR) - Behalve drones heeft Iran ook raketten gelanceerd richting Israël, meldt de Israëlische nieuwszender Channel 12 TV. Raketten vliegen veel sneller dan drones. Ook de Iraanse Revolutionaire Garde, het militaire elitekorps van Iran, maakt melding van "drones en raketten".

Volgens Channel 12 TV heeft Iran in totaal ongeveer honderd drones en raketten gelanceerd. Sommige daarvan zouden al zijn neergehaald boven Syrië en Jordanië.

In een verklaring op de Iraanse staatstelevisie zegt de Revolutionaire Garde dat de aanval "een antwoord is op de misdaden die zijn begaan door het zionistische regime, inclusief de aanval op het consulaat". Met dat laatste verwijst het korps naar de aanval van Israël op een Iraanse diplomatieke post in Damascus begin april. De Revolutionaire Garde noemt de aanval "True Promise", of "Ware Belofte".

Meer uit Buitenland

Veertien mannen veroordeeld voor aanslagen in Sri Lanka in 2019

COLOMBO (ANP/AFP) - Veertien mannen zijn dinsdag schuldig bevonden aan betrokkenheid bij de jihadistische zelfmoordaanslagen in Sri Lanka op eerste paasdag 2019. Drie rechters van het Sri Lankaanse hooggerechtshof bevonden de verdachten na een vijf jaar durend proces schuldig aan onder meer moord en samenzwering om terrorisme te plegen. Ze krijgen hun straf op een later moment te horen.

7 minuten geleden
Rubio: VS staan open voor overleg met Iran bij VN

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft gezegd dat de Verenigde Staten openstaan voor een gesprek met Iran tijdens de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, maar dat er momenteel geen ontmoeting gepland staat.

45 minuten geleden
Houthi's melden doden door Saudische aanval op gevangenis

SANAA (ANP/AFP) - Door een aanval op een gevangenis in het noordwesten van Jemen zijn negen gevangenen om het leven gekomen. Dat meldde een functionaris van de Houthi's dinsdag tegen persbureau Saba, dat door de door Iran gesteunde beweging wordt gecontroleerd.

1 uur geleden
Oekraïne waarschuwt voor honger in door Russen bezette stad

KYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha dreigen de 6000 inwoners van een door Rusland bezette stad om te komen van de honger en de kou. Hij stelt dat de Russen geen humanitaire hulp toelaten in Olesjky, een plaats in de zuidelijke regio Cherson.

1 uur geleden
EU-commissaris: overleg meerjarenbudget voelt als Groundhog Day

BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Piotr Serafin (Begroting) heeft een sterk gevoel van déjà-vu tijdens de onderhandelingen over de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Dat zei hij dinsdag tijdens een overleg van EU-lidstaten, waar ministers van Europese Zaken hun standpunten over dat budget nogmaals uiteenzetten.

2 uur geleden
Iraanse delegatie in New York bereid tot onderhandelingen met VS

NEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie die naar New York is gereisd voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, is bereid tot indirecte onderhandelingen met de Verenigde Staten over de Straat van Hormuz. Iran zou volgens een functionaris de Straat van Hormuz binnen zeven dagen kunnen heropenen als de Amerikanen hun blokkade opheffen en de militaire druk op het land wegnemen.

2 uur geleden
Oekraïens energiebedrijf meldt onherstelbare schade door aanval

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense energiebedrijf Naftogaz zegt dat een olie- en gasinstallatie in de centrale regio Poltava kritieke schade heeft opgelopen door een Russische aanval. Daarbij zouden ballistische raketten zijn ingezet.

2 uur geleden