Iran laat zangeres vrij die vastzat om optreden zonder hoofddoek
TEHERAN (ANP) - Iraanse autoriteiten hebben zangeres Parastoo Ahmadi vrijgelaten nadat ze was opgepakt omdat ze had opgetreden zonder hoofddoek. Dat is tegen de strenge kledingvoorschriften van het strikt islamitische land.
Volgens haar advocaat zijn de twee bandleden van Ahmadi ook vrijgelaten. Het drietal wacht nu op een officiële aanklacht.
Het optreden van Ahmadi vond plaats zonder publiek. Een opname werd op YouTube gezet en is inmiddels ruim 1,7 miljoen keer bekeken. Onder de video plaatsten mensen wereldwijd steunbetuigingen en prijzen ze Parastoo om haar moed.
Twee jaar geleden leidde de dood van de jonge Iraanse vrouw Mahsa Amini tot hevige protesten in Iran. De vrouw werd gearresteerd omdat ze haar hoofddoek niet op de juiste manier droeg en overleed in politiehechtenis. Vooral in steden is sindsdien verzet tegen de strenge kledingvoorschriften, vooral tegen het verplicht dragen van een hoofddoek.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/DPA) - De Revolutionaire Garde van Iran heeft wraak aangekondigd voor de dood van het staatshoofd en religieus leider ayatollah Khamenei. "De moordenaars van de imam van de natie zullen niet ontsnappen aan een harde, beslissende en afschrikwekkende straf", aldus een verklaring van de elite-eenheid van Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump startte de grootschalige aanval op Iran na een wekenlange lobby-inspanning van onder meer Israël en Saudi-Arabië, meldt The Washington Post op basis van bronnen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft tegen CBS News gezegd dat hij gelooft dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen, waarbij de Iraanse leider ayatollah Khamenei is gedood, effectief zijn geweest en een pad naar diplomatie kunnen openen.
2 uur geledenMINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.
5 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.
6 uur geleden