Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran laat zangeres vrij die vastzat om optreden zonder hoofddoek

Iran laat zangeres vrij die vastzat om optreden zonder hoofddoek

TEHERAN (ANP) - Iraanse autoriteiten hebben zangeres Parastoo Ahmadi vrijgelaten nadat ze was opgepakt omdat ze had opgetreden zonder hoofddoek. Dat is tegen de strenge kledingvoorschriften van het strikt islamitische land.

Volgens haar advocaat zijn de twee bandleden van Ahmadi ook vrijgelaten. Het drietal wacht nu op een officiële aanklacht.

Het optreden van Ahmadi vond plaats zonder publiek. Een opname werd op YouTube gezet en is inmiddels ruim 1,7 miljoen keer bekeken. Onder de video plaatsten mensen wereldwijd steunbetuigingen en prijzen ze Parastoo om haar moed.

Twee jaar geleden leidde de dood van de jonge Iraanse vrouw Mahsa Amini tot hevige protesten in Iran. De vrouw werd gearresteerd omdat ze haar hoofddoek niet op de juiste manier droeg en overleed in politiehechtenis. Vooral in steden is sindsdien verzet tegen de strenge kledingvoorschriften, vooral tegen het verplicht dragen van een hoofddoek.

Meer uit Buitenland

Iraanse minister: internet afgesloten om terrorisme te stoppen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft het internet afgesloten om "terroristische operaties" te stoppen, heeft minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met Al Jazeera. Er is internationaal veel kritiek op. Door het internet af te sluiten, is het harde optreden van de Iraanse autoriteiten tegen de betogers gedeeltelijk aan het zicht van de buitenwereld onttrokken.

27 minuten geleden
Zelensky: honderdduizenden huishoudens zonder stroom na aanval

KYIV (ANP) - De nachtelijke Russische drone- en raketaanvallen op Oekraïne waren vooral gericht tegen de energiesector. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die aangaf dat in de regio Kyiv honderdduizenden huishoudens zonder stroom zitten.

35 minuten geleden
Duitse bondskanselier houdt rekening met snelle val Iraans regime

BANGALORE (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz denkt dat de huidige onrust het einde kan inluiden van de Iraanse machthebbers. "Als een regime alleen aan de macht kan blijven door geweld te gebruiken, dan is het in feite afgelopen met ze", stelde hij tijdens een bezoek aan India. De bondskanselier concludeerde ook dat het mogelijk "de laatste dagen en weken" zijn van het Iraanse regime.

1 uur geleden
Doden door Russische aanval op Oekraïne, stroomuitval in Kyiv

KYIV (ANP/RTR/DPA) - Russische aanvallen hebben in Oekraïne het leven gekost aan zeker vier personen. Ook raakten op meerdere plekken in het land personen gewond. Door schade aan infrastructuur moest in delen van hoofdstad Kyiv de stroom worden uitgeschakeld.

2 uur geleden
Minnesota klaagt VS-minister Noem aan na ICE-schietpartij

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.

6 uur geleden
VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

12 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

12 uur geleden