Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran laat twee Britten vrij tijdens regeling schuldenkwestie

Iran laat twee Britten vrij tijdens regeling schuldenkwestie

TEHERAN (ANP/RTR) - Twee in Iran gevangengezette Britten van Iraanse komaf zijn na jaren vrijgelaten en hebben de Islamitische Republiek verlaten. Nazanin Zaghari-Ratcliffe en Anousheh Ashouri zijn volgens meerdere bronnen eindelijk vrij als gevolg van Iraans-Britse onderhandelingen over de terugbetaling door Londen van in Iran aangegane schulden ter waarde van 475 miljoen euro.

Zaghari-Ratcliffe werd in 2016 gearresteerd op het vliegveld van Teheran en tot tien jaar cel veroordeeld wegens pogingen de Iraanse regering omver te werpen. Ashouri kreeg in 2019 tien jaar cel wegens spionage voor Israël en illegale financiële praktijken.

Londen heeft woensdag enkel laten weten dat er over de teruggave van het geld aan Iran wordt gepraat en dat het voor de Britse regering een prioriteit is. Daarvoor is een onderhandelingsteam in Teheran. Iraanse staatsmedia meldden woensdag dat al het geld vóór de vrijlating van Zaghari-Ratcliffe en Ashouri aan Iran is overgemaakt. Iran zou eerder hebben laten weten dat de twee pas zouden worden vrijgelaten, nadat het geld volledig was betaald.

Meer uit Buitenland

Geen arrestaties na huiszoeking in ontvoeringszaak Guthrie

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.

20 minuten geleden
Russische havensteden aangevallen door Oekraïense drones

TAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.

2 uur geleden
Iran zegt klaar te zijn voor compromis met Amerikanen

GENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.

2 uur geleden
Obama vergelijkt optreden ICE met handelwijze in dictaturen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.

5 uur geleden
Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

8 uur geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

9 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

13 uur geleden