Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran laat twee Britten vrij tijdens regeling schuldenkwestie

Iran laat twee Britten vrij tijdens regeling schuldenkwestie

TEHERAN (ANP/RTR) - Twee in Iran gevangengezette Britten van Iraanse komaf zijn na jaren vrijgelaten en hebben de Islamitische Republiek verlaten. Nazanin Zaghari-Ratcliffe en Anousheh Ashouri zijn volgens meerdere bronnen eindelijk vrij als gevolg van Iraans-Britse onderhandelingen over de terugbetaling door Londen van in Iran aangegane schulden ter waarde van 475 miljoen euro.

Zaghari-Ratcliffe werd in 2016 gearresteerd op het vliegveld van Teheran en tot tien jaar cel veroordeeld wegens pogingen de Iraanse regering omver te werpen. Ashouri kreeg in 2019 tien jaar cel wegens spionage voor Israël en illegale financiële praktijken.

Londen heeft woensdag enkel laten weten dat er over de teruggave van het geld aan Iran wordt gepraat en dat het voor de Britse regering een prioriteit is. Daarvoor is een onderhandelingsteam in Teheran. Iraanse staatsmedia meldden woensdag dat al het geld vóór de vrijlating van Zaghari-Ratcliffe en Ashouri aan Iran is overgemaakt. Iran zou eerder hebben laten weten dat de twee pas zouden worden vrijgelaten, nadat het geld volledig was betaald.

Meer uit Buitenland

VS roepen Cambodja en Thailand op gevechten te staken

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten roepen Cambodja en Thailand op om de gevechten te staken. De landen moeten terugkeren naar de afspraken die ze gemaakt hebben in oktober, zegt minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Dit conflict is een van de conflicten waar de regering van Donald Trump een einde aan gemaakt zegt te hebben.

1 uur geleden
Hamas: geen tweede fase als Israël bestand blijft schenden

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Het bestand in Gaza kan de tweede fase niet ingaan zolang Israël het bestand blijft schenden, zegt Hamas dinsdag. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit weekend juist te verwachten dat de tweede fase snel kan beginnen.

1 uur geleden
Trump voert druk op Oekraïne op om concessies te doen

WASHINGTON (ANP) - Oekraïne moet toegeven in de vredesonderhandelingen nu Rusland aan de winnende hand is, stelt de Amerikaanse president Donald Trump. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky "moet beginnen dingen te accepteren".

3 uur geleden
Israël heropent grensovergang Jordanië voor hulptransport Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël heropent woensdag naar eigen zeggen de Allenby-grensovergang tussen Jordanië en de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever voor vrachtwagens met hulpgoederen voor Gaza. Dat is voor het eerst sinds eind september.

3 uur geleden
EU-buitenlandchef Kallas: VS moeten kritiek niet op EU richten

BRUSSEL (ANP) - De kritiek van de VS dat de vrijheid in Europa in gevaar is, is volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas aan het verkeerde adres gericht. De Verenigde Staten zouden dergelijke kritiek beter aan Rusland kunnen richten, zei ze op een bijeenkomst over buitenlands beleid in het Europees Parlement.

5 uur geleden
Enkele tientallen gewonden door beving voor oostkust Japan

AOMORI (ANP/AFP) - Het aantal gewonden door de zware beving die maandag plaatsvond nabij Japan, is opgelopen tot zeker vijftig. Dat meldt het Japanse persbureau Kyodo. Ook raakten wegen beschadigd en kwamen enkele duizenden mensen tijdelijk zonder stroom te zitten. De tsunamiwaarschuwing die vrijwel direct na de beving werd uitgevaardigd, is inmiddels ingetrokken.

5 uur geleden
Paus zegt Zelensky dat hij hoopt op duurzame vrede in Oekraïne

ROME/VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV hoopt dat de gesprekken over een einde aan de oorlog in Oekraïne leiden tot een duurzame vrede. Dat heeft hij volgens het Vaticaan tegen president Volodymyr Zelensky gezegd tijdens een audiëntie in de zomerresidentie van de paus, Castel Gandolfo. Zelensky is in Italië als onderdeel van een reeks gesprekken in Europa. Hij zegt de paus "diep erkentelijk" te zijn voor zijn steun.

5 uur geleden