Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran kwaad na moordaanslag, wijst naar Israël

Iran kwaad na moordaanslag, wijst naar Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - In Iran is met woede gereageerd op de moordaanslag vrijdag op een prominente atoomgeleerde. Het land zegt aanwijzingen te hebben dat Israël een rol heeft in de moord.

De auto van wetenschapper Mohsen Fakhrizadeh werd in een voorstad van de hoofdstad Teheran onder vuur genomen. De 63-jarige atoomgeleerde bezweek kort daarna aan zijn verwoningen.

De moord "laat de intensiteit van de haat van onze vijanden zien", reageerde minister van Defensie Amir Hatami. Minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Javad Zarif claimde dat er "serieuze aanwijzingen" waren over een rol van Israël in de aanslag.

Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaf geen commentaar. Het ministerie van Defensie in Amerika, bondgenoot van Israël en vijand van Iran, wilde ook niet op de kwestie ingaan.

Meer uit Buitenland

VN: tientallen burgerdoden in Afghanistan sinds begin conflict

KABUL (ANP) - De opgelaaide strijd met Pakistan heeft in Afghanistan aan zeker 42 burgers het leven gekost. Ook raakten in enkele dagen tijd 104 mensen gewond, onder wie vrouwen en kinderen. Dat meldt VN-missie UNAMA, die benadrukt dat het gaat om voorlopige cijfers.

6 minuten geleden
Hezbollah meldt aanval op bases Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese organisatie Hezbollah meldt dat het aanvallen heeft uitgevoerd op drie Israëlische bases. Dat zou een reactie zijn op "criminele" Israëlische aanvallen op doelen in Libanon.

29 minuten geleden
Witkoff hekelt opstelling Iran in onderhandelingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff zegt dat hij perplex stond over hoe Iran de onderhandelingen met de VS begon over het Iraanse nucleaire programma. De Iraanse onderhandelaars hadden het meteen over hun "onvervreemdbare recht om al hun nucleaire brandstof te verrijken", blikte hij terug in een interview met Fox News. De Amerikanen zouden zich vervolgens hebben beroepen op hun "onvervreemdbare recht" om in te grijpen.

32 minuten geleden
Netanyahu: oorlog met Iran zal niet eindeloos duren

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - In een interview met Fox News zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu dat de oorlog met Iran niet "eindeloos" zal zijn, maar wel "even kan duren". Netanyahu sprak van een "snelle en beslissende actie" en noemde de oorlog een "toegangspoort naar vrede".

1 uur geleden
VS: commandoposten van Revolutionaire Garde verwoest

TAMPA (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger heeft commandoposten van de Iraanse Revolutionaire Garde, Iraanse luchtverdedigings- en raketlanceerlocaties en militaire luchthavens verwoest tijdens de oorlog met Iran. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) op X. CENTCOM is het Amerikaanse militaire commando dat verantwoordelijk is voor operaties in onder meer het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Brand in Amerikaanse ambassade in Riyad na droneaanval

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in de Saudische hoofdstad Riyad is geraakt door twee drones, bevestigt het ministerie van Defensie in Saoedi-Arabië. Door de droneaanval brak er "beperkte" brand uit en is er lichte materiële schade, aldus het Saudische ministerie in een verklaring.

1 uur geleden
Gevechten tussen Afghanistan en Pakistan houden aan

KABUL (ANP/AFP) - In de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn dinsdag meerdere explosies en schoten gehoord door journalisten van persbureau AFP. Ook klonk er afweergeschut. Volgens de Afghaanse minister van Defensie waren gevechten met Pakistaanse troepen nog steeds bezig.

1 uur geleden