Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran: kolonel Revolutionaire Garde komt om door Israëlische bom

Iran: kolonel Revolutionaire Garde komt om door Israëlische bom

DAMASCUS (ANP/AFP) - Een Iraanse kolonel van de Revolutionaire Garde is omgekomen bij een bomaanslag in de buurt van het Syrische Damascus. Volgens Iran is Israël verantwoordelijk voor de aanval.

Kolonel Davoud Jafari zou zijn gedood door een bom die langs de weg was geplaatst. Hij was als militair adviseur in Syrië en was ook betrokken bij het Iraanse ruimtevaartprogramma. De Revolutionaire Garde heeft benadrukt dat het "criminele regime" in Israël zal boeten voor de dood van de kolonel.

Israël voert vaak aanvallen uit op Syrische militaire doelen, die in verband worden gebracht met de aanwezigheid van Iran. Teheran probeert de invloed in Israëls buurlanden te vergroten door bijvoorbeeld wapens te leveren aan Syrische strijdkrachten of het Libanese Hezbollah. Er zouden volgens Iran geen troepen aanwezig zijn in Syrië, maar slechts militaire adviseurs.

In maart kwamen ook twee leden van de Revolutionaire Garde om in Syrië, volgens Iran door Israël. De Israëlische regering reageert zelden op dit soort beschuldigingen, maar erkent dat het honderden luchtaanvallen heeft uitgevoerd sinds de burgeroorlog in Syrië uitbrak in 2011.

Meer uit Buitenland

Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

1 uur geleden
Bij brand in Crans-Montana gewond geraakte Zwitser overleden

SION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.

4 uur geleden
Slowaakse veiligheidsadviseur stapt op over mails met Epstein

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.

4 uur geleden
Zelensky: komende week nieuwe onderhandelingen in Abu Dhabi

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.

6 uur geleden
Bijna 200 doden na geweld in Pakistaanse provincie Beloetsjistan

QUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.

6 uur geleden
Tientallen gewonden bij onrust in Turijn

TURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.

7 uur geleden
Iran dreigt met 'regionaal conflict' bij Amerikaanse aanval

TEHERAN (ANP/AFP/RTR/DPA) - De hoogste Iraanse leider ayatollah Ali Khamenei heeft gewaarschuwd voor een groot conflict als de Verenigde Staten zijn land aanvallen. "De Amerikanen moeten weten dat als ze een oorlog beginnen, het deze keer een regionale oorlog zal zijn", verklaarde hij volgens het Iraanse persbureau Tasnim.

7 uur geleden