
Iran: kolonel Revolutionaire Garde komt om door Israëlische bom
DAMASCUS (ANP/AFP) - Een Iraanse kolonel van de Revolutionaire Garde is omgekomen bij een bomaanslag in de buurt van het Syrische Damascus. Volgens Iran is Israël verantwoordelijk voor de aanval.
Kolonel Davoud Jafari zou zijn gedood door een bom die langs de weg was geplaatst. Hij was als militair adviseur in Syrië en was ook betrokken bij het Iraanse ruimtevaartprogramma. De Revolutionaire Garde heeft benadrukt dat het "criminele regime" in Israël zal boeten voor de dood van de kolonel.
Israël voert vaak aanvallen uit op Syrische militaire doelen, die in verband worden gebracht met de aanwezigheid van Iran. Teheran probeert de invloed in Israëls buurlanden te vergroten door bijvoorbeeld wapens te leveren aan Syrische strijdkrachten of het Libanese Hezbollah. Er zouden volgens Iran geen troepen aanwezig zijn in Syrië, maar slechts militaire adviseurs.
In maart kwamen ook twee leden van de Revolutionaire Garde om in Syrië, volgens Iran door Israël. De Israëlische regering reageert zelden op dit soort beschuldigingen, maar erkent dat het honderden luchtaanvallen heeft uitgevoerd sinds de burgeroorlog in Syrië uitbrak in 2011.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron en Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen willen dat Rusland instemt met het voorstel voor een dertigdaags staakt-het-vuren in Oekraïne. Ze zeggen op X dat Europa bereid is om meer sancties op te leggen aan Moskou als het blijft weigeren of als het bestand wordt geschonden.
23 minuten geledenVILANOVA I LA GELTRÚ (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben 160.000 mensen in de buurt van Barcelona opgeroepen om voorlopig binnen te blijven. Door een brand in een industriële opslagplaats is er een giftige wolk ontstaan in de omgeving.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft voor het eerst asielzoekers aan de grens geweerd sinds het ingaan van het strengere migratiebeleid. Vier Afghanen die via Luxemburg het land binnenkwamen, zijn volgens de politie teruggestuurd.
1 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz, de Franse president Emmanuel Macron, de Britse premier Keir Starmer en de Poolse premier Donald Tusk hebben tijdens hun bezoek aan Kyiv hun eer betuigd aan gesneuvelde Oekraïense militairen. Dat deden zij samen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en diens vrouw Olena.
2 uur geledenNEW DELHI/ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - India en Pakistan melden tientallen slachtoffers na de nieuwe aanvallen over en weer. In Pakistan zijn elf doden en meer dan vijftig gewonden gevallen. In India ligt het dodental op vijf.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse defensieminister Khawaja Asif ontkent dat de raad die over onder meer het nucleaire arsenaal gaat, bijeen is gekomen. Functionarissen zeiden dat premier Shehbaz Sharif had opgeroepen tot een spoedoverleg na het oplopen van spanningen met buurland India.
4 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De conservatieve regeringspartij (PPP) in Zuid-Korea heeft besloten van presidentskandidaat te wisselen. Oud-minister Kim Moon-soo moet plaatsmaken voor de pas afgetreden waarnemend president en premier Han Duck-soo.
5 uur geleden