Iran kiest op WK alsnog voor Portugese bondscoach Queiroz
TEHERAN (ANP) - Carlos Queiroz keert terug als bondscoach van de voetballers van Iran. Volgens Iraanse staatsmedia volgt de 69-jarige Portugees de Kroaat Dragan Skocic op.
Queiroz was op de WK's van 2014 en 2018 ook bondscoach van Iran. Vier jaar terug behaalde hij met het land de beste prestatie ooit. Iran pakte in de groepsfase 4 punten en miste daarmee maar net een plek in de achtste finales.
Skocic won als bondscoach van Iran vijftien van de achttien duels. Dat leek voldoende om ook het WK te mogen doen. Dinsdag werd Mehdi Taj echter gekozen tot voorzitter van de Iraanse voetbalbond en die wilde Queiroz graag terughalen.
Iran speelt op het WK, dat in november in Qatar begint, in de groepsfase tegen Engeland, Wales en de Verenigde Staten.
Meer uit Voetbal
PISA (ANP) - Napoli heeft zich op de voorlaatste speeldag verzekerd van een ticket voor de Champions League. De ploeg van Sam Beukema won met 3-0 bij Pisa. Het AS Roma van Donyell Malen en Devyne Rensch maakt ook een goede kans op deelname aan het belangrijkste Europese toernooi na een 2-0-zege in de derby tegen Lazio.
41 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Secretaris-generaal Mattias Grafström van de FIFA is "erg blij" met de gesprekken die hij zaterdag met de voetbalbond van Iran heeft gevoerd in aanloop naar het WK voetbal. "We hebben een uitstekende en constructieve bijeenkomst gehad", vertelde Grafström.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
15 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
16 uur geleden