Iran informeerde buurlanden drie dagen voor aanval op Israël
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de landen in zijn omgeving 72 uur voor het begin van de aanval op Israël op de hoogte gebracht van die plannen. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Hossein Amir-Abdollahian, tijdens een ontmoeting met buitenlandse ambassadeurs in Teheran.
Ook informeerde Iran de Verenigde Staten vooraf dat de aanval "beperkt" zou zijn en gericht op zelfverdediging, aldus de minister.
Op X schreef Amir-Abdollahian zondagmiddag dat Iran niet de intentie heeft om de operatie tegen Israël te verlengen. Hij voegde er wel aan toe dat "Iran niet zal aarzelen om zijn belangen te beschermen tegen nieuwe agressie".
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP/BLOOMBERG) - In Servië houden de protesten aan tegen de geplande komst van een Trump Tower. Duizenden mensen demonstreerden bij de locatie in Belgrado van het bouwproject, blijkt uit beelden van lokale media. Het complex moet worden gebouwd op de plek van een voormalig legerhoofdkwartier dat in 1999 werd gebombardeerd door de NAVO. Tegenstanders vinden dat die plek als cultureel erfgoed beschermd moet worden.
4 minuten geledenBELÉM (ANP/RTR) - Landen hebben ingestemd met Ethiopië als gastland voor de klimaattop in 2027. De keuze wordt naar verwachting dinsdag formeel vastgesteld op de klimaattop die nu gaande is in het Braziliaanse Belém, bevestigde COP30-voorzitter André Corrêa do Lago.
1 uur geledenCHERSON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat hij een bezoek heeft gebracht aan Cherson. Deze Oekraïense stad ligt op slechts enkele kilometers van Russische posities aan de overkant van de rivier de Dnjepr en wordt voortdurend aangevallen met bommen en drones.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Bij de ingang van een rechtbank in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad heeft dinsdag een zelfmoordaanslag plaatsgevonden. Daarbij zijn zeker twaalf doden en 27 gewonden gevallen, aldus minister van Binnenlandse Zaken Mohsin Naqvi.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland claimt de volledige controle te hebben over het oostelijke deel van de frontstad Koepjansk in Oekraïne. Volgens het Russische ministerie van Defensie wordt verder opgerukt in het strategisch belangrijke Pokrovsk, dat verder naar het zuiden ligt.
3 uur geledenDORTMUND (ANP) - In Duitsland is een man opgepakt die ervan wordt beschuldigd te hebben opgeroepen tot aanvallen op politici. Federale aanklagers melden dat hij om donaties in cryptocurrency vroeg om als beloning te gebruiken.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de dodelijke explosie in de buurt van een beroemd fort in New Delhi omschreven als een samenzwering. Hij beloofde tijdens een bezoek aan Bhutan dat de betrokkenen hun straf niet ontlopen.
3 uur geleden