
Iran hoopt op 'realisme' bij Trump en nieuwe nucleaire deal
DAVOS (ANP/DPA/RTR) - Iran hoopt dat de Amerikaanse president Donald Trump openstaat voor een nieuwe nucleaire deal. "Ik hoop dat een 'Trump 2' dit keer serieuzer, meer gefocust en realistischer is", zei vicepresident voor Strategische Zaken Mohammad Javad Zarif in Davos. Hij stelde dat zijn land niet geïnteresseerd is in de ontwikkeling van kernwapens en ook geen gevaar is voor de wereldvrede.
Het Iraanse nucleaire programma zorgt internationaal al lange tijd voor onrust. Het land sloot daarom in 2015 een deal met meerdere landen, waaronder de VS. De Iraniërs beloofden de nucleaire activiteiten te beperken in ruil voor het opheffen van sancties. Een jaar later won Donald Trump voor het eerst de Amerikaanse verkiezingen. Hij trok zijn land uiteindelijk terug uit het atoomakkoord en legde weer zware sancties op. Hij vond dat zijn voorganger Barack Obama een slechte deal had gesloten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is toch niet van plan om de rampenbestrijdingsdienst FEMA op te heffen, schrijft The Washington Post. Hij zinspeelde maanden op de ontbinding van die organisatie, maar volgens functionarissen is dat niet meer aan de orde.
14 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - In de Gazastrook zijn sinds eind mei zeker 798 mensen omgekomen bij pogingen om voedselhulp te bereiken, meldt het VN-Mensenrechtenkantoor. De meeste doden vielen in de buurt van distributiepunten van de omstreden hulporganisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF).
19 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland wil extra Amerikaanse F-35's bestellen, meldt nieuwsplatform Politico op gezag van bronnen. Duitsland streeft ernaar niet te afhankelijk te zijn van Amerikaans defensiematerieel, maar de gezamenlijke ontwikkeling van een nieuw Europees gevechtsvliegtuig loopt stroef.
1 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft voor het eerst zijn Chinese ambtgenoot Wang Yi ontmoet. De ministers spraken elkaar op de ASEAN-top in Maleisië.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie bereidt drukmiddelen voor tegen Israël, voor het geval de nieuwe afspraken over humanitaire hulp aan de Gazastrook niet worden nagekomen. Dat melden diplomatieke bronnen in Brussel aan het Duitse persbureau DPA.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In juni kwamen 232 Oekraïense burgers om door Russische aanvallen en raakten er 1343 gewond. Dat is het hoogste maandtotaal sinds het begin van de oorlog in februari 2022, meldt de mensenrechtenwaarnemersmissie van de Verenigde Naties in Oekraïne (HRMMU).
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Mahmoud Khalil, een voormalige student aan Columbia University in New York, eist 20 miljoen dollar (17 miljoen euro) schadevergoeding van de Amerikaanse overheid. Hij stelt dat hij meer dan drie maanden ten onrechte werd vastgehouden om zijn steun aan pro-Palestijnse demonstraties op de campus.
5 uur geleden