Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran hoopt op 'realisme' bij Trump en nieuwe nucleaire deal

Iran hoopt op 'realisme' bij Trump en nieuwe nucleaire deal

DAVOS (ANP/DPA/RTR) - Iran hoopt dat de Amerikaanse president Donald Trump openstaat voor een nieuwe nucleaire deal. "Ik hoop dat een 'Trump 2' dit keer serieuzer, meer gefocust en realistischer is", zei vicepresident voor Strategische Zaken Mohammad Javad Zarif in Davos. Hij stelde dat zijn land niet geïnteresseerd is in de ontwikkeling van kernwapens en ook geen gevaar is voor de wereldvrede.

Het Iraanse nucleaire programma zorgt internationaal al lange tijd voor onrust. Het land sloot daarom in 2015 een deal met meerdere landen, waaronder de VS. De Iraniërs beloofden de nucleaire activiteiten te beperken in ruil voor het opheffen van sancties. Een jaar later won Donald Trump voor het eerst de Amerikaanse verkiezingen. Hij trok zijn land uiteindelijk terug uit het atoomakkoord en legde weer zware sancties op. Hij vond dat zijn voorganger Barack Obama een slechte deal had gesloten.

Meer uit Buitenland

Paus Leo reageert fel op uitbuiting van Afrika om grondstoffen

LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.

6 minuten geleden
Wall Street Journal: VS willen Iraanse schepen enteren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.

35 minuten geleden
India eist opheldering van Iran over beschieting van schepen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.

2 uur geleden
Schutter opent vuur in Kyiv, meerdere doden

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.

2 uur geleden
Trump: Iran kan ons niet chanteren met sluiting Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.

2 uur geleden
President Brazilië hekelt Veiligheidsraad en Trump

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.

4 uur geleden
Macron beschuldigt Hezbollah van doden van Franse militair

BEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.

4 uur geleden