
Iran hoopt op 'realisme' bij Trump en nieuwe nucleaire deal
DAVOS (ANP/DPA/RTR) - Iran hoopt dat de Amerikaanse president Donald Trump openstaat voor een nieuwe nucleaire deal. "Ik hoop dat een 'Trump 2' dit keer serieuzer, meer gefocust en realistischer is", zei vicepresident voor Strategische Zaken Mohammad Javad Zarif in Davos. Hij stelde dat zijn land niet geïnteresseerd is in de ontwikkeling van kernwapens en ook geen gevaar is voor de wereldvrede.
Het Iraanse nucleaire programma zorgt internationaal al lange tijd voor onrust. Het land sloot daarom in 2015 een deal met meerdere landen, waaronder de VS. De Iraniërs beloofden de nucleaire activiteiten te beperken in ruil voor het opheffen van sancties. Een jaar later won Donald Trump voor het eerst de Amerikaanse verkiezingen. Hij trok zijn land uiteindelijk terug uit het atoomakkoord en legde weer zware sancties op. Hij vond dat zijn voorganger Barack Obama een slechte deal had gesloten.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP) - Het Rode Kruis heeft de eerste Israëlische gijzelaars die maandag waren vrijgelaten overgedragen aan Israël. De krijgsmacht meldt op X dat ze worden begeleid door troepen en bij aankomst medisch worden onderzocht.
12 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De vrijlating van de eerste zeven gijzelaars is met grote vreugde ontvangen in Israël. Op meerdere plekken kwamen mensen bijeen.
14 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht bevestigt op X dat het Rode Kruis heeft laten weten dat de eerste gijzelaars in Gaza zijn overgedragen. "Ze komen naar huis", staat in een Engelstalig bericht dat wordt gevolgd door een hartje.
27 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Bijna 2000 Palestijnse gedetineerden die door Israël worden geruild voor gijzelaars in Gaza, wachten bij gevangenissen al in bussen. Dat meldt een betrokken functionaris aan persbureau Reuters.
37 minuten geledenGENEVE (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) bevestigt dat het is begonnen met het faciliteren van de vrijlating van gijzelaars en Palestijnse gedetineerden. Er is afgesproken dat Hamas gijzelaars laat gaan en dat Israël als tegenprestatie Palestijnse gedetineerden vrijlaat.
56 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - De eerste gijzelaars zijn in de Gazastrook overgedragen aan het Rode Kruis. Dat berichten media als Al Jazeera en Haaretz. Het zou gaan om zeven personen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Het Rode Kruis is onderweg om gijzelaars op te halen in Gaza. De hulporganisatie doet dat op een ontmoetingsplek in het noorden van het gebied, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF) op X.
1 uur geleden