Iran hekelt 'dreigende taal' VS na dood militairen
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Verenigde Staten opgeroepen af te zien van verdere "dreigende taal" na de dood van Amerikaanse militairen in Jordanië. Minister van Buitenlandse Zaken Hossein Amir-Abdollahian waarschuwde volgens een staatspersbureau dat zijn land "doortastend en direct" zal reageren als het wordt bedreigd.
De uitspraken volgen op een dodelijke droneaanval op een Amerikaanse legerpost in Jordanië, waarbij zondag drie militairen om het leven kwamen en tientallen Amerikanen gewond raakten. Het was de eerste keer dat in het Midden-Oosten Amerikanen sneuvelden door een aanval sinds het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas. Dat conflict heeft de spanning in de regio verder doen oplopen.
De VS houden een door Iran gesteunde groep verantwoordelijk voor de aanval. President Joe Biden zei deze week dat hij heeft besloten hoe zijn land gaat reageren op het voorval, zonder in detail te treden. Sommige Republikeinen hebben hem volgens Amerikaanse media opgeroepen Iran rechtstreeks aan te vallen. Biden heeft benadrukt geen grote escalatie in het Midden-Oosten te willen.
Het hoofd van de Iraanse Revolutionaire Garde, Hossein Salami, zei woensdag volgens staatsmedia dat zijn land niet uit is op een oorlog. "Maar we vrezen oorlog niet."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor. "Het land verwacht van ons dat we aan de slag gaan met regeren. Dat is wat ik doe en wat we als kabinet moeten doen."
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De productie van defensiemateriaal in Europa blijft achter en moet fors omhoog, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Ook de gezamenlijke inkoop van defensiemateriaal blijft achter. "We moeten de lidstaten echt aansporen tot meer gezamenlijke aankopen en innovatie", zei Kallas voor het begin van de vergadering met de EU-ministers van Defensie. Daar wordt onder meer gesproken over de defensieparaatheid van de EU.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse parlementariër Ebrahim Rezaei zegt dat Iran uranium zou kunnen verrijken tot 90 procent als het land nog een keer wordt aangevallen. De woordvoerder voor de parlementaire commissie Nationale Veiligheid en Buitenlands Beleid zegt dat dit besproken zal worden in het parlement.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het staat nog niet vast dat de Britse premier Keir Starmer onder druk opstapt. Dat zei minister Darren Jones, de hoofdsecretaris van de premier, tegen Times Radio. Starmer heeft in de loop van de ochtend een kabinetsbijeenkomst met ministers die willen dat hij vertrekt. Ondertussen hebben zeker 72 van de 403 parlementariërs van zijn Labourpartij duidelijk gemaakt dat ze een andere leider willen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Bij aanvallen op de regio Dnipropetrovsk vielen daarnaast een dode en vier gewonden, melden de regionale autoriteiten.
7 uur geleden