Iran hekelt 'dreigende taal' VS na dood militairen
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Verenigde Staten opgeroepen af te zien van verdere "dreigende taal" na de dood van Amerikaanse militairen in Jordanië. Minister van Buitenlandse Zaken Hossein Amir-Abdollahian waarschuwde volgens een staatspersbureau dat zijn land "doortastend en direct" zal reageren als het wordt bedreigd.
De uitspraken volgen op een dodelijke droneaanval op een Amerikaanse legerpost in Jordanië, waarbij zondag drie militairen om het leven kwamen en tientallen Amerikanen gewond raakten. Het was de eerste keer dat in het Midden-Oosten Amerikanen sneuvelden door een aanval sinds het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas. Dat conflict heeft de spanning in de regio verder doen oplopen.
De VS houden een door Iran gesteunde groep verantwoordelijk voor de aanval. President Joe Biden zei deze week dat hij heeft besloten hoe zijn land gaat reageren op het voorval, zonder in detail te treden. Sommige Republikeinen hebben hem volgens Amerikaanse media opgeroepen Iran rechtstreeks aan te vallen. Biden heeft benadrukt geen grote escalatie in het Midden-Oosten te willen.
Het hoofd van de Iraanse Revolutionaire Garde, Hossein Salami, zei woensdag volgens staatsmedia dat zijn land niet uit is op een oorlog. "Maar we vrezen oorlog niet."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
26 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
7 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
14 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
14 uur geleden