Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran hekelt 'dreigende taal' VS na dood militairen

Iran hekelt 'dreigende taal' VS na dood militairen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Verenigde Staten opgeroepen af te zien van verdere "dreigende taal" na de dood van Amerikaanse militairen in Jordanië. Minister van Buitenlandse Zaken Hossein Amir-Abdollahian waarschuwde volgens een staatspersbureau dat zijn land "doortastend en direct" zal reageren als het wordt bedreigd.

De uitspraken volgen op een dodelijke droneaanval op een Amerikaanse legerpost in Jordanië, waarbij zondag drie militairen om het leven kwamen en tientallen Amerikanen gewond raakten. Het was de eerste keer dat in het Midden-Oosten Amerikanen sneuvelden door een aanval sinds het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas. Dat conflict heeft de spanning in de regio verder doen oplopen.

De VS houden een door Iran gesteunde groep verantwoordelijk voor de aanval. President Joe Biden zei deze week dat hij heeft besloten hoe zijn land gaat reageren op het voorval, zonder in detail te treden. Sommige Republikeinen hebben hem volgens Amerikaanse media opgeroepen Iran rechtstreeks aan te vallen. Biden heeft benadrukt geen grote escalatie in het Midden-Oosten te willen.

Het hoofd van de Iraanse Revolutionaire Garde, Hossein Salami, zei woensdag volgens staatsmedia dat zijn land niet uit is op een oorlog. "Maar we vrezen oorlog niet."

Meer uit Buitenland

Iran beschiet opnieuw gasinstallaties Qatar

DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.

2 uur geleden
VS overwegen inzet duizenden extra militairen in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.

5 uur geleden
Macron wil stop aanvallen op civiele infrastructuur Golfregio

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.

5 uur geleden
WaPo: Pentagon wil 200 miljard dollar voor oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.

5 uur geleden
WSJ: Trump wil geen aanvallen meer op energie-infrastructuur Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

7 uur geleden
Israël meldt eerste aanvallen op Noord-Iran

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.

8 uur geleden
EU 'diep bezorgd' over Israëlische aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.

9 uur geleden