Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran hekelt 'dreigende taal' VS na dood militairen

Iran hekelt 'dreigende taal' VS na dood militairen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Verenigde Staten opgeroepen af te zien van verdere "dreigende taal" na de dood van Amerikaanse militairen in Jordanië. Minister van Buitenlandse Zaken Hossein Amir-Abdollahian waarschuwde volgens een staatspersbureau dat zijn land "doortastend en direct" zal reageren als het wordt bedreigd.

De uitspraken volgen op een dodelijke droneaanval op een Amerikaanse legerpost in Jordanië, waarbij zondag drie militairen om het leven kwamen en tientallen Amerikanen gewond raakten. Het was de eerste keer dat in het Midden-Oosten Amerikanen sneuvelden door een aanval sinds het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas. Dat conflict heeft de spanning in de regio verder doen oplopen.

De VS houden een door Iran gesteunde groep verantwoordelijk voor de aanval. President Joe Biden zei deze week dat hij heeft besloten hoe zijn land gaat reageren op het voorval, zonder in detail te treden. Sommige Republikeinen hebben hem volgens Amerikaanse media opgeroepen Iran rechtstreeks aan te vallen. Biden heeft benadrukt geen grote escalatie in het Midden-Oosten te willen.

Het hoofd van de Iraanse Revolutionaire Garde, Hossein Salami, zei woensdag volgens staatsmedia dat zijn land niet uit is op een oorlog. "Maar we vrezen oorlog niet."

Meer uit Buitenland

Zelensky vrijdag naar Parijs voor gesprek met Macron

PARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.

1 uur geleden
Iran valt brandstoftanks in Bahrein aan

MANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.

1 uur geleden
Senegal komt met nog strengere anti-lhbti-wet

DAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.

2 uur geleden
Chef van Deens toprestaurant vertrekt na beschuldigingen geweld

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.

2 uur geleden
Twee olietankers aangevallen in Iraakse wateren

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Twee olietankers zijn in Iraakse wateren aangevallen, waarna op beide schepen brand uitbrak. Het gaat om tankers met Iraakse olie aan boord. Een tanker vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, de ander onder de vlag van Malta.

2 uur geleden
Rode Kruis: humanitaire nachtmerrie voor Soedanese vluchtelingen

GENÈVE (ANP) - De situatie in vluchtelingenkampen rond Soedan verandert langzaam in een humanitaire nachtmerrie, waarschuwt het Rode Kruis. Buurlanden als Ethiopië, Tsjaad en Zuid-Soedan vangen volgens de hulporganisatie miljoenen vluchtelingen op, terwijl financiering opdroogt en er niet genoeg voedsel en schoon water is. In sommige grensgebieden is het aantal mensen vertienvoudigd.

2 uur geleden
Toren in Dubai geraakt door Iraanse drone

DUBAI (ANP/AFP) - Een Iraanse drone heeft in de nacht van woensdag op donderdag een toren in Dubai geraakt. Volgens de autoriteiten in het emiraat ging het om een drone die op een gebouw in de buurt van Creek Harbour was gevallen. Hulpdiensten zouden de "kleine" brand hebben geblust en er zijn geen gewonden gevallen.

2 uur geleden