Iran hekelt 'dreigende taal' VS na dood militairen
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Verenigde Staten opgeroepen af te zien van verdere "dreigende taal" na de dood van Amerikaanse militairen in Jordanië. Minister van Buitenlandse Zaken Hossein Amir-Abdollahian waarschuwde volgens een staatspersbureau dat zijn land "doortastend en direct" zal reageren als het wordt bedreigd.
De uitspraken volgen op een dodelijke droneaanval op een Amerikaanse legerpost in Jordanië, waarbij zondag drie militairen om het leven kwamen en tientallen Amerikanen gewond raakten. Het was de eerste keer dat in het Midden-Oosten Amerikanen sneuvelden door een aanval sinds het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas. Dat conflict heeft de spanning in de regio verder doen oplopen.
De VS houden een door Iran gesteunde groep verantwoordelijk voor de aanval. President Joe Biden zei deze week dat hij heeft besloten hoe zijn land gaat reageren op het voorval, zonder in detail te treden. Sommige Republikeinen hebben hem volgens Amerikaanse media opgeroepen Iran rechtstreeks aan te vallen. Biden heeft benadrukt geen grote escalatie in het Midden-Oosten te willen.
Het hoofd van de Iraanse Revolutionaire Garde, Hossein Salami, zei woensdag volgens staatsmedia dat zijn land niet uit is op een oorlog. "Maar we vrezen oorlog niet."
Meer uit Buitenland
TUCSON (ANP) - Rechercheurs sluiten niet uit dat er sprake is van een medeplichtige bij de ontvoering van Nancy Guthrie (84). Dat zei sheriff Chris Nanos van Pima County tegen CBS News.
16 minuten geledenLIMA (ANP/AFP/RTR) - Het linkse parlementslid José María Balcázar (83) is door het parlement gekozen tot interim-president van Peru.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten zijn in staat om dit weekend al Iran aan te vallen, maar president Donald Trump heeft nog geen beslissing genomen. Dat hebben anonieme veiligheidsadviseurs woensdag tegen de zenders CBS en CNN gezegd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een groep klimaat- en belangengroepen heeft een rechtszaak aangespannen tegen de regering-Trump vanwege het intrekken van een belangrijke wetenschappelijke klimaatstandaard. Die zogenoemde endangerment finding vormde de juridische basis onder veel regelgeving en dicteerde welke broeikasgassen schadelijk zijn voor de gezondheid. Volgens de groeperingen was het intrekken illegaal.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.
9 uur geledenCASTLE PEAK (ANP/AFP/RTR) - Acht van de negen skiërs die nog werden vermist in de Californische regio Tahoe, zijn dood aangetroffen. Dat meldt sheriff Shannan Moon. In de regio vond een lawine plaats, die de wintersporters bedolf. Ze zouden buiten de piste hebben geskied. Eén persoon wordt nog vermist.
9 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt dat de gesprekken in Genève over een einde aan de oorlog met Rusland te weinig hebben opgeleverd. "Zoals het er vandaag voorstaat, kunnen we niet zeggen dat er voldoende resultaat is geboekt."
10 uur geleden