Iran heft beperkingen luchtverkeer op
TEHERAN (ANP/RTR) - "Alle vluchtbeperkingen boven Iran zijn ingetrokken nu veilige omstandigheden zijn gewaarborgd", melden Iraanse staatsmedia. Dat is ruim zes uur eerder dan was aangekondigd. Eerder zondag maakte Iran bekend het vliegverkeer stil te leggen tot maandagochtend 06.00 uur plaatselijke tijd. De Iraanse organisatie voor de burgerluchtvaart gaf "operationele beperkingen" als reden.
Iran houdt rekening met een Israëlische vergeldingsaanval, nadat het dinsdag een reeks raketten op Israël had afgevuurd. Tijdens die beschieting, een vergeldingsaanval voor de dood van Hezbollah-leider Hassan Nasrallah, golden er ook beperkingen voor het vliegverkeer. Bijna 48 uur was het luchtruim boven Iran afgesloten.
Na de Iraanse aanval benadrukte de Israëlische regering herhaaldelijk wraak te zullen nemen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Volgens president Donald Trump is een groot deel van de Iraanse leiding omgekomen bij de gezamenlijke Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. "Een groot deel wel, ja. We weten niet alles, maar een groot deel wel. Het was een zeer krachtige aanval", zei hij zaterdag in een telefoongesprek met ABC News.
36 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei is dood en zijn lichaam is gevonden. Dat zegt een hoge Israëlische functionaris tegen persbureau Reuters. Iran heeft de dood van Khamenei nog niet bevestigd.
1 uur geledenJERUZALEM/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdag gezegd dat er veel aanwijzingen zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei "er niet meer is", zonder diens dood expliciet te bevestigen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Als onderdeel van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn dertig bommen op het wooncomplex van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei gegooid. Dat zegt Amit Segal, een vertrouweling van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, tegen de Israëlische omroep Channel 12. Het lot van Khamenei is nog altijd niet duidelijk.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Aanhangers van het Iraanse regime zijn zaterdag op motoren de straat opgegaan in hoofdstad Teheran. Ze zwaaiden met de Iraanse vlag en er was muziek, melden journalisten van AFP.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europa veroordeelt de "onrechtvaardige Iraanse aanvallen" waaronder die op de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) "ten zeerste", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. "Deze aanvallen vormen een flagrante schending van de soevereiniteit van de VAE en een duidelijke schending van het internationaal recht", voegt ze eraan toe.
3 uur geleden