Iran heft beperkingen luchtverkeer op
TEHERAN (ANP/RTR) - "Alle vluchtbeperkingen boven Iran zijn ingetrokken nu veilige omstandigheden zijn gewaarborgd", melden Iraanse staatsmedia. Dat is ruim zes uur eerder dan was aangekondigd. Eerder zondag maakte Iran bekend het vliegverkeer stil te leggen tot maandagochtend 06.00 uur plaatselijke tijd. De Iraanse organisatie voor de burgerluchtvaart gaf "operationele beperkingen" als reden.
Iran houdt rekening met een Israëlische vergeldingsaanval, nadat het dinsdag een reeks raketten op Israël had afgevuurd. Tijdens die beschieting, een vergeldingsaanval voor de dood van Hezbollah-leider Hassan Nasrallah, golden er ook beperkingen voor het vliegverkeer. Bijna 48 uur was het luchtruim boven Iran afgesloten.
Na de Iraanse aanval benadrukte de Israëlische regering herhaaldelijk wraak te zullen nemen.
Meer uit Buitenland
ABUJA (ANP/RTR/AFP) - In Nigeria is ebola vastgesteld bij een vrouw in de hoofdstad Abuja, maakte minister van Volksgezondheid Muhammad Ali Pate dinsdag bekend. Het is het eerste bevestigde ebolageval in West-Afrika in de huidige uitbraak, waarin vooral de Democratische Republiek Congo zwaar getroffen is.
23 minuten geledenOSLO (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dankbaar te zijn dat zijn land weer toegang heeft tot Amerikaanse inlichtingen. Hij klaagde afgelopen week geregeld dat de Verenigde Staten Oekraïne niet hadden gewaarschuwd voor Russische luchtaanvallen waarbij burgers om het leven kwamen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO stuurt extra "middelen" naar de regio rond de Zwarte Zee, meldt een woordvoerder op X. Daar werden voor de kust van NAVO-landen Bulgarije en Roemenië afgelopen weken meerdere koopvaardijschepen geraakt door drones. Bulgarije vroeg daarom al om extra hulp bij de dronebestrijding.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Parijse politie heeft een nieuwe avondklok afgekondigd voor delen van de stad. De avondklok zal worden ingesteld van dinsdagavond 23.00 uur tot woensdagochtend 06.00 uur.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een groot deel van het Europees Parlement wil dat de EU actie onderneemt tegen aangekondigde sancties van de VS tegen het Internationaal Strafhof (ICC). Dat bleek dinsdag in een debat over de sancties in Straatsburg.
2 uur geledenABYEI (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na een droneaanval op een markt bij Abyei in het grensgebied tussen Soedan en Zuid-Soedan is gestegen naar 153, aldus de lokale autoriteiten. Eerder werden nog 73 doden gemeld.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Noordpoolgebied is "het front geworden in de mondiale machtsstrijd", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Rusland breidt zijn militaire aanwezigheid uit en ook de "strategische ambities van China in het hoge noorden nemen toe", voegde ze daaraan toe. Daarom staat veiligheid centraal in de geactualiseerde Noordpoolstrategie van de EU, zei de topdiplomaat.
3 uur geleden