Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran: Haniyeh gedood door projectiel dat op hem werd afgevuurd

Iran: Haniyeh gedood door projectiel dat op hem werd afgevuurd

TEHERAN (ANP) - Hamasleider Ismail Haniyeh is volgens de Revolutionaire Garde gedood door "een projectiel dat van korte afstand op hem werd afgevuurd". Dat meldt het militaire elitekorps van Iran in een verklaring.

Het projectiel waarmee Haniyeh om het leven kwam, was volgens de Revolutionaire Garde geladen met zeven kilo explosieven en werd afgevuurd van buiten het verblijf waar de politieke leider van Hamas zich bevond. Het veroorzaakte een grote explosie, die Haniyeh het leven kostte.

De beschrijving komt niet overeen met eerdere berichtgeving van The New York Times. De Amerikaanse krant beschreef hoe Haniyeh zou zijn gedood door een explosief dat twee maanden geleden al in zijn verblijf werd gesmokkeld.

Wraak

Haniyeh kwam om het leven in de nacht van dinsdag op woensdag toen hij in de Iraanse hoofdstad Teheran verbleef wegens de inauguratieceremonie van de nieuwe Iraanse president Masoud Pezeshkian.

De Revolutionaire Garde zegt ook dat het Israël hoe dan ook zal straffen voor de dood van Haniyeh op Iraans grondgebied. "Een strenge straf zal volgen op het juiste moment, de juiste plaats en de juiste manier", staat in het statement, dat naar Israël verwijst als "het terroristische zionistische regime".

Drone- en raketaanval

Eerder deze week riep de hoogste geestelijke leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, tijdens de Nationale Veiligheidsraad het Iraanse leger op om Israël aan te vallen als wraak voor de dood van Haniyeh. Dat meldden Iraanse bronnen op anonieme basis aan The New York Times.

In april lanceerde Iran al eens honderden drones en raketten naar Israël. Dat was toen een reactie op een Israëlische aanval in Syrië waarbij meerdere topcommandanten van de Iraanse Revolutionaire Garde waren omgekomen.

Meer uit Buitenland

Afghanistan laat VN-medewerkers vrij

KABOEL (ANP/AFP) - Afghanistan heeft twee VN-medewerkers vrijgelaten die sinds 9 augustus vastzaten. Dat meldt een woordvoerder van de VN-organisatie UNAMA aan persbureau AFP.

11 minuten geleden
Britse premier noemt beveiliging Harry en Meghan privékwestie

LONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham vindt dat de beveiliging voor prins Harry en zijn vrouw Meghan een "privékwestie" is. Dat zei de minister-president toen hem werd gevraagd of de Britse overheid zou opdraaien voor de beveiliging van het koppel.

45 minuten geleden
Congo krijgt 70.000 vaccins tegen ebolavirus

KINSHASA (ANP) - De Democratische Republiek Congo (DRC) ontvangt 70.000 doses van een vaccin tegen het ebolavirus, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Voor de variant van het virus die nu in het Afrikaanse land rondgaat, bestaat momenteel geen goedgekeurd vaccin.

46 minuten geleden
Eerste lichamen geïdentificeerd van dode migranten Ceuta

CEUTA (ANP) - De autoriteiten in Ceuta hebben de eerste zes lichamen geïdentificeerd van mensen die zijn omgekomen bij de grote toeloop naar de stad, eind vorige maand. Van drie mensen is de identiteit vastgesteld op basis van vingerafdrukken, de drie anderen met DNA, heeft het hoofd van de onderzoeksinstelling gezegd tegen de radiozender RNE, meldt Europa Press. Er zijn in totaal 82 lichamen geborgen.

47 minuten geleden
Turkije zegt Syrië te blijven steunen na waarschuwing Israël

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije blijft Syrië steunen bij het opbouwen van de krijgsmacht, ondanks waarschuwingen vanuit Israël. Het land is "vastberaden" om Syrië te helpen, zegt het Turkse ministerie van Defensie. Dat zei ook dat er geen Turkse militairen aanwezig waren op een basis in het noorden van Syrië die dinsdag door Israël werd aangevallen.

2 uur geleden
Gezondheidsinstituut: dit jaar al 14.000 hittedoden in Duitsland

BERLIJN (ANP) - De hitte heeft in Duitsland dit jaar tot nu toe aan 14.000 mensen het leven gekost, schat het Robert Koch Institut (RKI). Het werkelijke aantal is volgens het gezondheidsinstituut waarschijnlijk nog hoger. 2026 is daarmee nu al een van de dodelijkste jaren in lange tijd.

4 uur geleden
Bestrijding van brand Hoge Venen bemoeilijkt door storm

LUIK (ANP/BELGA) - Het bestrijden van de brand in het Belgische gebied de Hoge Venen werd in de nacht van woensdag op donderdag bemoeilijkt door het slechte weer. Het zicht was slecht, er waren bomen omgevallen door de storm en de paden waren moeilijk begaanbaar, meldt het bestuur van de provincie Luik.

5 uur geleden