Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran: Haniyeh gedood door projectiel dat op hem werd afgevuurd

Iran: Haniyeh gedood door projectiel dat op hem werd afgevuurd

TEHERAN (ANP) - Hamasleider Ismail Haniyeh is volgens de Revolutionaire Garde gedood door "een projectiel dat van korte afstand op hem werd afgevuurd". Dat meldt het militaire elitekorps van Iran in een verklaring.

Het projectiel waarmee Haniyeh om het leven kwam, was volgens de Revolutionaire Garde geladen met zeven kilo explosieven en werd afgevuurd van buiten het verblijf waar de politieke leider van Hamas zich bevond. Het veroorzaakte een grote explosie, die Haniyeh het leven kostte.

De beschrijving komt niet overeen met eerdere berichtgeving van The New York Times. De Amerikaanse krant beschreef hoe Haniyeh zou zijn gedood door een explosief dat twee maanden geleden al in zijn verblijf werd gesmokkeld.

Wraak

Haniyeh kwam om het leven in de nacht van dinsdag op woensdag toen hij in de Iraanse hoofdstad Teheran verbleef wegens de inauguratieceremonie van de nieuwe Iraanse president Masoud Pezeshkian.

De Revolutionaire Garde zegt ook dat het Israël hoe dan ook zal straffen voor de dood van Haniyeh op Iraans grondgebied. "Een strenge straf zal volgen op het juiste moment, de juiste plaats en de juiste manier", staat in het statement, dat naar Israël verwijst als "het terroristische zionistische regime".

Drone- en raketaanval

Eerder deze week riep de hoogste geestelijke leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, tijdens de Nationale Veiligheidsraad het Iraanse leger op om Israël aan te vallen als wraak voor de dood van Haniyeh. Dat meldden Iraanse bronnen op anonieme basis aan The New York Times.

In april lanceerde Iran al eens honderden drones en raketten naar Israël. Dat was toen een reactie op een Israëlische aanval in Syrië waarbij meerdere topcommandanten van de Iraanse Revolutionaire Garde waren omgekomen.

Meer uit Buitenland

Italië wil Spanje uit Schengenzone schorsen om Ceuta-crisis

ROME (ANP) - Italië wil Spanje schorsen van de Schengenzone, vanwege het grote aantal migranten dat is aangekomen in de Spaanse exclave Ceuta. De Italiaanse premier Giorgia Meloni schrijft op X contact te hebben met relevante instanties en daarna bereid te zijn "met buitengewone maatregelen in te grijpen, om de grenzen en de veiligheid van burgers te beschermen".

46 minuten geleden
Spaanse premier naar Ceuta om plotselinge migranteninstroom

MADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez reist vrijdag af naar Ceuta, de Spaanse exclave gelegen tegen Marokko. Daar kwamen donderdag onverwacht honderden migranten Spanje binnen, onder meer door een hek te bestormen of eromheen te zwemmen. Dat leidde al tot zeker negen doden.

1 uur geleden
Telegram-oprichter noemt aanklachten gevolg van weigeren censuur

MOSKOU (ANP) - Telegram-oprichter Pavel Doerov noemt de keuze van het Kremlin om hem aan te merken als terrorist een gevolg van zijn weigering om mee te werken aan massasurveillance en censuur. Eerder deze week werd Doerov in Rusland aangeklaagd om het vermeende faciliteren van terrorisme en sabotage, en werd er een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd.

2 uur geleden
15 jaar cel voor vader schoolschutter om wapen als kerstcadeau

WINDER (ANP) - De vader van een tiener die twee jaar geleden een schietpartij pleegde op een school in de Verenigde Staten is veroordeeld tot vijftien jaar cel. De vader werd eerder door een jury schuldig bevonden aan meerdere aanklachten, waaronder doodslag. Hij gaf zijn zoon met kerst een wapen dat gebruikt werd bij de schietpartij.

2 uur geleden
Spanje stuurt militairen naar exclave na komst migranten

CEUTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse regering stuurt militairen naar de exclave Ceuta, waar donderdag honderden migranten aankwamen. De politie zei overweldigd te zijn door hun plotselinge komst en de autoriteiten riepen een noodsituatie uit.

2 uur geleden
Rebeca Grynspan lijkt favoriet voor functie VN-chef

NEW YORK (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse oud-vicepresident Rebeca Grynspan lijkt vooralsnog de grootste kanshebber om secretaris-generaal van de Verenigde Naties te worden. Dat blijkt volgens persbureau Reuters uit een eerste niet-bepalende stemming van de VN-raad die donderdag achter gesloten deuren werd gehouden. Het persbureau beroept zich op twee anonieme diplomaten.

3 uur geleden
Indiaas parlement akkoord met exameneis kakkerlakkenbeweging

NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Indiase parlement heeft strengere straffen voor het lekken van examens goedgekeurd. Nadat het lagerhuis woensdag akkoord ging, heeft ook het Indiase hogerhuis een wetsvoorstel hierover aangenomen. Grote groepen jongeren, die zich de kakkerlakkenbeweging (CJP) noemen, eisten ingrijpende maatregelen.

3 uur geleden