Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran: Haniyeh gedood door projectiel dat op hem werd afgevuurd

Iran: Haniyeh gedood door projectiel dat op hem werd afgevuurd

TEHERAN (ANP) - Hamasleider Ismail Haniyeh is volgens de Revolutionaire Garde gedood door "een projectiel dat van korte afstand op hem werd afgevuurd". Dat meldt het militaire elitekorps van Iran in een verklaring.

Het projectiel waarmee Haniyeh om het leven kwam, was volgens de Revolutionaire Garde geladen met zeven kilo explosieven en werd afgevuurd van buiten het verblijf waar de politieke leider van Hamas zich bevond. Het veroorzaakte een grote explosie, die Haniyeh het leven kostte.

De beschrijving komt niet overeen met eerdere berichtgeving van The New York Times. De Amerikaanse krant beschreef hoe Haniyeh zou zijn gedood door een explosief dat twee maanden geleden al in zijn verblijf werd gesmokkeld.

Wraak

Haniyeh kwam om het leven in de nacht van dinsdag op woensdag toen hij in de Iraanse hoofdstad Teheran verbleef wegens de inauguratieceremonie van de nieuwe Iraanse president Masoud Pezeshkian.

De Revolutionaire Garde zegt ook dat het Israël hoe dan ook zal straffen voor de dood van Haniyeh op Iraans grondgebied. "Een strenge straf zal volgen op het juiste moment, de juiste plaats en de juiste manier", staat in het statement, dat naar Israël verwijst als "het terroristische zionistische regime".

Drone- en raketaanval

Eerder deze week riep de hoogste geestelijke leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, tijdens de Nationale Veiligheidsraad het Iraanse leger op om Israël aan te vallen als wraak voor de dood van Haniyeh. Dat meldden Iraanse bronnen op anonieme basis aan The New York Times.

In april lanceerde Iran al eens honderden drones en raketten naar Israël. Dat was toen een reactie op een Israëlische aanval in Syrië waarbij meerdere topcommandanten van de Iraanse Revolutionaire Garde waren omgekomen.

Meer uit Buitenland

VN-ambassadeur Iran: Iran wil Straat van Hormuz niet sluiten

NEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Frankrijk: 6 militairen gewond geraakt bij droneaanval Noord-Irak

PARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.

3 uur geleden
Poolse president spreekt veto uit over toegang EU-defensieplan

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.

3 uur geleden
Schutter dood gevonden na incident synagoge Michigan

WEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.

4 uur geleden
NASA hoopt op begin april voor maanmissie Artemis II

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.

5 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Teheran

TEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.

6 uur geleden
Sheriff: vermoedelijk geen gewonden bij incident synagoge VS

WEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."

7 uur geleden