Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran: Haniyeh gedood door projectiel dat op hem werd afgevuurd

Iran: Haniyeh gedood door projectiel dat op hem werd afgevuurd

TEHERAN (ANP) - Hamasleider Ismail Haniyeh is volgens de Revolutionaire Garde gedood door "een projectiel dat van korte afstand op hem werd afgevuurd". Dat meldt het militaire elitekorps van Iran in een verklaring.

Het projectiel waarmee Haniyeh om het leven kwam, was volgens de Revolutionaire Garde geladen met zeven kilo explosieven en werd afgevuurd van buiten het verblijf waar de politieke leider van Hamas zich bevond. Het veroorzaakte een grote explosie, die Haniyeh het leven kostte.

De beschrijving komt niet overeen met eerdere berichtgeving van The New York Times. De Amerikaanse krant beschreef hoe Haniyeh zou zijn gedood door een explosief dat twee maanden geleden al in zijn verblijf werd gesmokkeld.

Wraak

Haniyeh kwam om het leven in de nacht van dinsdag op woensdag toen hij in de Iraanse hoofdstad Teheran verbleef wegens de inauguratieceremonie van de nieuwe Iraanse president Masoud Pezeshkian.

De Revolutionaire Garde zegt ook dat het Israël hoe dan ook zal straffen voor de dood van Haniyeh op Iraans grondgebied. "Een strenge straf zal volgen op het juiste moment, de juiste plaats en de juiste manier", staat in het statement, dat naar Israël verwijst als "het terroristische zionistische regime".

Drone- en raketaanval

Eerder deze week riep de hoogste geestelijke leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, tijdens de Nationale Veiligheidsraad het Iraanse leger op om Israël aan te vallen als wraak voor de dood van Haniyeh. Dat meldden Iraanse bronnen op anonieme basis aan The New York Times.

In april lanceerde Iran al eens honderden drones en raketten naar Israël. Dat was toen een reactie op een Israëlische aanval in Syrië waarbij meerdere topcommandanten van de Iraanse Revolutionaire Garde waren omgekomen.

Meer uit Buitenland

Tientallen gewonde agenten bij ongeregeldheden in Bologna

BOLOGNA (ANP) - Bij de ongeregeldheden in Bologna zijn in de nacht van maandag op dinsdag tientallen agenten gewond geraakt, melden politievakbonden aan Italiaanse media. Demonstranten raakten slaags met de politie na ophef over de dood van een Marokkaanse man die zondag werd gearresteerd door de politie. De video waarin agenten Abderrahim Fakir op de grond dwongen en hij om hulp riep, ging viral op sociale media en zorgde voor veel woede in Bologna.

1 uur geleden
Deutsche Bahn wil alcoholverbod op alle Duitse stations

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn wil het drinken van alcohol op stations verbieden. Op enkele grote stations is er al zo'n verbod, maar vanaf 15 oktober moet het gaan gelden op alle circa 5400 stations.

1 uur geleden
Axios: bemiddelaars Midden-Oosten willen tiendaags bestand

WASHINGTON (ANP) - Pakistan, Qatar, Egypte en "andere regionale bemiddelaars" proberen een nieuw staakt-het-vuren van tien dagen te bewerkstelligen tussen Iran en de Verenigde Staten, meldt nieuwssite Axios op basis van anonieme bronnen. Een van de bronnen spreekt van een "afkoelingsperiode". Tijdens die periode zouden de landen verder moeten praten over een permanent akkoord.

2 uur geleden
Gezin in Gaza gedood bij Israëlische luchtaanval

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op Gaza-Stad zijn dinsdag zes mensen gedood, melden de Palestijnse gezondheidsautoriteiten. Het gaat om een vader, moeder en hun vier kinderen.

2 uur geleden
Broers Tate noemen uitleveringsverzoek VK 'politiek gemotiveerd'

MIAMI (ANP/AFP) - De broers Andrew en Tristan Tate noemen het Britse verzoek om hun uitlevering "politiek gemotiveerd". Dat zei hun advocaat Joseph McBride tijdens een zitting in Miami, waar de broers zich verzetten tegen hun uitlevering aan het Verenigd Koninkrijk.

3 uur geleden
VS kondigen historische invoerheffingen op Canadese producten aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan een invoerheffing van 50 procent opleggen op verschillende Canadese producten. Dat meldt het Witte Huis maandag.

9 uur geleden
DRC: bijna duizend doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebola-gevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 2423, waarvan 967 met dodelijke afloop. Dat heeft de Congolese regering maandag bekendgemaakt.

10 uur geleden