'Iran gaat niet richting oorlog maar is er niet bang voor'
DUBAI (ANP/RTR) - Iran gaat niet in de richting van een oorlog, maar is ook niet bang voor welk conflict dan ook. Deze krijgshaftige taal kwam donderdag uit de mond van de opperbevelhebber van de Iraanse strijdkrachten.
Chef Hossein Salami van de Revolutionaire Garde reageerde op beschuldigingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Die meent dat Iran achter de rumoerige anti-Amerikaanse demonstraties zit bij de ambassade van de VS in Irak. De demonstraties waren weer een reactie op een bombardement door de VS waardoor 25 doden vielen.
"Wij gaan niet in de richting van een oorlog, maar wij zijn niet bang voor welke oorlog dan ook en we vertellen de VS dat zij correct met de Iraanse natie moet spreken", aldus Salami. Eerder wees de Iraanse geestelijk leider ayatollah Ali Khamenei Trumps beschuldigingen al van de hand.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.
22 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is maandag begonnen met een preventieve bestralingstherapie, nadat vorige maand een kwaadaardig plekje op zijn hoofdhuid werd verwijderd. Dat meldt het ziekenhuis in een verklaring.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/DPA) - In het Verenigd Koninkrijk werd maandag het record voor de warmste dag in mei verbroken. Volgens het nationale weerbureau liep de temperatuur in de buurt van Londen op tot 33,5 graden. Het vorige record voor de warmste dag in mei was 32,8 graden. Die temperatuur werd in zowel 1922 als in 1944 gemeten.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft buitenlandse burgers en diplomaten maandag opgeroepen om Kyiv "zo snel mogelijk" te verlaten. Volgens het ministerie is Rusland van plan om meer aanvallen uit te voeren op de Oekraïense hoofdstad, waaronder een reeks systematische aanvallen op defensie-industriefaciliteiten.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een vluchtelingenkamp in het zuiden van de Gazastrook zijn zeker twee mensen gedood, onder wie een 6-jarig meisje. Zeventien mensen raakten gewond, melden Palestijnse gezondheidsfunctionarissen.
10 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Een delegatie Iraanse hoogwaardigheidsbekleders is maandag aangekomen in de Qatarese hoofdstad Doha. Dat meldt persbureau AFP op basis van een ingewijde. Het zou gaan om onder anderen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, buitenlandminister Abbas Araghchi en een topman van de Iraanse centrale bank.
11 uur geleden