'Iran gaat niet richting oorlog maar is er niet bang voor'
DUBAI (ANP/RTR) - Iran gaat niet in de richting van een oorlog, maar is ook niet bang voor welk conflict dan ook. Deze krijgshaftige taal kwam donderdag uit de mond van de opperbevelhebber van de Iraanse strijdkrachten.
Chef Hossein Salami van de Revolutionaire Garde reageerde op beschuldigingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Die meent dat Iran achter de rumoerige anti-Amerikaanse demonstraties zit bij de ambassade van de VS in Irak. De demonstraties waren weer een reactie op een bombardement door de VS waardoor 25 doden vielen.
"Wij gaan niet in de richting van een oorlog, maar wij zijn niet bang voor welke oorlog dan ook en we vertellen de VS dat zij correct met de Iraanse natie moet spreken", aldus Salami. Eerder wees de Iraanse geestelijk leider ayatollah Ali Khamenei Trumps beschuldigingen al van de hand.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
1 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
4 uur geledenNEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
9 uur geleden