Iran executeert 4 mannen voor sabotageplan in opdracht van Israël
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft maandag bij zonsopgang vier mannen geëxecuteerd, melden Iraanse staatsmedia. De mannen waren beschuldigd van het illegaal betreden van Iraans grondgebied vanuit de Iraakse regio Koerdistan om een bombardement uit te voeren. Dit bombardement zou gericht zijn op een in Isfahan gevestigde fabriek die apparatuur produceert voor het Iraanse ministerie van Defensie.
Deze operatie had moeten plaatsvinden in de zomer van 2022, maar werd afgewend door de Iraanse inlichtingendienst. Iran zegt dat de verdachten handelden in opdracht van de Israëlische inlichtingendienst Mossad.
Iran en Israël zijn al lang vijanden en zijn momenteel met elkaar in conflict over het nucleaire programma van Iran. Israël beschuldigt Iran ervan aanvallen tegen het land te steunen. Iran zegt dat Israël moorden op Iraanse functionarissen en wetenschappers heeft gepleegd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft fel uitgehaald naar acteur George Clooney, nadat bekend was geworden dat de Hollywoodster de Franse nationaliteit heeft gekregen. Trump greep het nieuws aan om zowel de acteur als de Franse regering te bekritiseren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump trekt de Nationale Garde terug uit Chicago, Los Angeles en Portland, meldt hij op Truth Social. De Amerikaanse reservetroepen waren naar die steden gestuurd omdat de gewelddadige criminaliteit er uit de hand zou zijn gelopen. De Democratische bestuurders van de steden wezen erop dat de criminaliteit juist dalende was.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben strafmaatregelen opgelegd aan vier bedrijven die actief zijn in de Venezolaanse oliesector, evenals aan bijbehorende olietankers. De regering van president Donald Trump voert zo de druk op de Venezolaanse president Nicolás Maduro verder op.
4 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro verlaat donderdag de privékliniek waar hij werd geopereerd en keert dan terug naar de cel waar hij een gevangenisstraf van 27 jaar uitzit. Dat meldt zijn medisch team.
4 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in zijn nieuwjaarsboodschap zijn vertrouwen in vrede in Oekraïne benadrukt. "We geloven in vrede, zullen ervoor vechten en ervoor werken."
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse staatssecretaris Marie-Pierre Vedrenne van Binnenlandse Zaken heeft kritiek geuit op de paspoorten die zijn verstrekt aan het gezin van de Amerikaanse acteur George Clooney. Volgens haar suggereert de beslissing een "dubbele standaard", zei ze tegen France Info.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben overlegd met topdiplomaten uit Oekraïne, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland. Dat zegt de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff, die eraan toevoegt dat het ging over de vervolgstappen in de vredesonderhandelingen voor Oekraïne.
7 uur geleden