Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran entert weer schip in Perzische Golf

Iran entert weer schip in Perzische Golf

DUBAI/TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft een schip aangehouden in de Perzische Golf en de zestien Maleisische bemanningsleden gearresteerd. Volgens de Revolutionaire Garde werd er met het schip ruim 1,3 miljoen olie gesmokkeld. Het Korps van de Islamitische Revolutionaire Garde vormt een economische en militaire elite die zich ook bezighoudt met kustbewaking.

Het schip is aangehouden bij Abu Musa, een Iraans eiland dat ongeveer halverwege de kust van de Emiraten bij Dubai en die van Iran ligt. Iran heeft dit jaar al eerder schepen opgebracht waarmee olie gesmokkeld zou worden. Het is niet bekend gemaakt wie de eigenaar van het schip is en evenmin onder welke vlag het vaart.

Er is veel onrust over de scheepvaart in de Perzische Golf waar een belangrijk deel van de internationale oliebehoefte doorheen moet. Nederland stuurt eind januari een marineschip voor een internationale missie die door Frankrijk vanuit de Emiraten wordt geleid om de scheepvaart te beveiligen.

Meer uit Buitenland

Orkaan Isaias nadert kust Florida, overstromingen verwacht

NAVARRE (ANP/AFP) - Orkaan Isaias is al merkbaar aan de Amerikaanse kust en komt naar verwachting vrijdagavond lokale tijd aan land. Het zou de eerste orkaan zijn die het Amerikaanse vasteland sinds 2024 treft. In delen van Florida zijn evacuatiebevelen afgegeven en er wordt gewaarschuwd voor overstromingen.

1 uur geleden
Zeer zware aardbeving voor kust van Panama

PANAMA-STAD (ANP/AFP) - Voor de kust van Panama heeft een zeer zware aardbeving plaatsgevonden. Die had volgens eerste schattingen van het Amerikaanse geologische centrum USGS een kracht van 7.6 en vond plaats op 10 kilometer diepte.

3 uur geleden
Meer dan honderd aanhoudingen bij protesten in Brussel

BRUSSEL (ANP) - Bij de onlusten in Brussel zijn tot nog toe 110 mensen opgepakt. Dat meldt stadsmedium Bruzz op gezag van de betreffende politiezone. Het gaat volgens de dienst om dertig arrestaties en een tachtigtal bestuurlijke aanhoudingen. In de stad werd gedemonstreerd door vakbonden tegen bezuinigingen.

3 uur geleden
Nederland en zeven andere landen steunen Strafhof in verklaring

DEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven andere landen hebben in een gezamenlijke verklaring hun steun uitgesproken voor het Internationaal Strafhof (ICC). De ministers van Buitenlandse Zaken van de acht landen "betreuren en zijn het zeer oneens" met de Amerikaanse aankondiging nieuwe sancties op te leggen aan het in Den Haag gevestigde hof.

6 uur geleden
EU-buitenlandministers bespreken maandag Amerikaanse ICC-sancties

BRUSSEL (ANP) - Op Belgisch initiatief spreken de Europese ministers van Buitenlandse Zaken maandag over de aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). Dat meldt de minister van Buitenlandse Zaken van dat land, Maxime Prévot, op X.

6 uur geleden
Europese Commissie hekelt aangekondigde Amerikaanse ICC-sancties

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hekelt de vrijdag aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). In een verklaring noemt de Commissie het "diep te betreuren dat de Verenigde Staten de intentie heeft medegedeeld om sancties op te leggen".

6 uur geleden
Tientallen dode vrouwen en kinderen door droneaanval in Soedan

KHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval in het zuiden van Soedan zijn 26 vrouwen en vier kinderen om het leven gekomen, melden ooggetuigen en de lokale gouverneur. De aanval zou zijn uitgevoerd door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), die al jaren een oorlog uitvechten met het regeringsleger.

7 uur geleden