Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran entert weer schip in Perzische Golf

Iran entert weer schip in Perzische Golf

DUBAI/TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft een schip aangehouden in de Perzische Golf en de zestien Maleisische bemanningsleden gearresteerd. Volgens de Revolutionaire Garde werd er met het schip ruim 1,3 miljoen olie gesmokkeld. Het Korps van de Islamitische Revolutionaire Garde vormt een economische en militaire elite die zich ook bezighoudt met kustbewaking.

Het schip is aangehouden bij Abu Musa, een Iraans eiland dat ongeveer halverwege de kust van de Emiraten bij Dubai en die van Iran ligt. Iran heeft dit jaar al eerder schepen opgebracht waarmee olie gesmokkeld zou worden. Het is niet bekend gemaakt wie de eigenaar van het schip is en evenmin onder welke vlag het vaart.

Er is veel onrust over de scheepvaart in de Perzische Golf waar een belangrijk deel van de internationale oliebehoefte doorheen moet. Nederland stuurt eind januari een marineschip voor een internationale missie die door Frankrijk vanuit de Emiraten wordt geleid om de scheepvaart te beveiligen.

Meer uit Buitenland

Nee-kamp stevent af op overwinning bij referendum IJsland

REYKJAVIK (ANP) - Het nee-kamp stevent in IJsland af op de overwinning bij het referendum over het hervatten van toetredingsgesprekken met de Europese Unie, schrijft omroep RÚV. Hoewel nog niet alle stemmen binnen zijn, is het niet de verwachting dat de voorsprong van de tegenstanders nog kan worden ingelopen.

16 minuten geleden
Dodental overstromingsramp Nepal en Tibet verder gestegen

KATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de overstromingsramp in Nepal en Tibet is gestegen naar 750. De Nepalese autoriteiten maken melding van 734 overleden slachtoffers; in China kwamen volgens staatsmedia zeker 16 personen om het leven.

1 uur geleden
Dode en meerdere gewonden bij schietpartij Zwitserland

AARAU (ANP) - Een schietincident heeft in het noorden van Zwitserland aan zeker een persoon het leven gekost. Ook raakten vijf personen gewond, meldt de politie. Sommige slachtoffers liepen ernstige verwondingen op.

1 uur geleden
Schoten en slachtoffers gemeld bij evenement in Zwitserland

AARAU (ANP/DPA) - Bij een rave in het Zwitserse Aargau zijn volgens de autoriteiten schoten gelost en worden meerdere slachtoffers gemeld, schrijft de krant Blick. Onduidelijk is nog wat precies is voorgevallen en wat de toestand is van slachtoffers. Mensen worden opgeroepen om uit de buurt te blijven.

2 uur geleden
Aantal doden en vermisten in Tibet door overstromingen toegenomen

BEIJING (ANP/AFP) - Het dodental door de overstromingen in het grensgebied tussen Tibet en Nepal is aan de Tibetaanse kant gestegen naar zestien. 546 mensen worden nog vermist. Dat melden Chinese staatsmedia zondag op basis van lokale autoriteiten.

4 uur geleden
VS trekken ruim 3 miljoen uit voor humanitaire steun Nepal

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten trekken 3,6 miljoen dollar (3,1 miljoen euro) uit voor humanitaire hulp aan Nepal. Door overstromingen in het grensgebied tussen Nepal en Tibet zijn honderden mensen omgekomen en duizenden worden vermist.

7 uur geleden
Noord-Koreaanse defensieminister ontslagen en gedegradeerd

PYONGYANG (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse minister van Defensie, No Kwang Chol, is uit zijn positie gezet. Zijn ontslag is onderdeel van een grotere herschikking van de militaire top van het land. Dat melden Noord-Koreaanse staatsmedia zondag.

8 uur geleden