Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran entert weer schip in Perzische Golf

Iran entert weer schip in Perzische Golf

DUBAI/TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft een schip aangehouden in de Perzische Golf en de zestien Maleisische bemanningsleden gearresteerd. Volgens de Revolutionaire Garde werd er met het schip ruim 1,3 miljoen olie gesmokkeld. Het Korps van de Islamitische Revolutionaire Garde vormt een economische en militaire elite die zich ook bezighoudt met kustbewaking.

Het schip is aangehouden bij Abu Musa, een Iraans eiland dat ongeveer halverwege de kust van de Emiraten bij Dubai en die van Iran ligt. Iran heeft dit jaar al eerder schepen opgebracht waarmee olie gesmokkeld zou worden. Het is niet bekend gemaakt wie de eigenaar van het schip is en evenmin onder welke vlag het vaart.

Er is veel onrust over de scheepvaart in de Perzische Golf waar een belangrijk deel van de internationale oliebehoefte doorheen moet. Nederland stuurt eind januari een marineschip voor een internationale missie die door Frankrijk vanuit de Emiraten wordt geleid om de scheepvaart te beveiligen.

Meer uit Buitenland

Rode Kruis-vrijwilligers aangevallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij een reddingsactie van het Rode Kruis woensdag in het zuiden van Libanon zijn vrijwilligers aangevallen, meldt de hulporganisatie in een statement. Vier teams moesten na de reddingsactie gecheckt worden in het ziekenhuis. Het incident gebeurde in de zuidelijke plaats Tayri, dezelfde locatie waar woensdag een Libanese journalist om het leven kwam.

4 minuten geleden
Chef VN-atoomwaakhond waarschuwt voor nieuwe kernwapenwedloop

GENĂˆVE (ANP) - De huidige conflicten in de wereld zouden kunnen leiden tot een nieuwe wereldwijde kernwapenwedloop. Daarvoor waarschuwt Rafael Grossi, de baas van VN-atoomwaakhond IAEA. Hij zegt in een interview met The Telegraph dat de bestaande instabiliteit kan leiden tot een situatie waarin wel twintig landen nucleaire wapens zouden ontwikkelen.

39 minuten geleden
Iran: eerste inkomsten binnen van tol Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft zijn eerste inkomsten ontvangen uit tolheffingen die het heeft opgelegd op de strategische Straat van Hormuz, aldus een hoge Iraanse parlementaire functionaris. De verklaring is gepubliceerd door verschillende Iraanse media.

1 uur geleden
ICC gaat over tot vervolging Filipijnse ex-president Duterte

DEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft bekendgemaakt dat de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte wordt vervolgd voor misdaden tegen de menselijkheid. Duterte werd vorig jaar opgepakt en uitgeleverd aan het strafhof in Den Haag. Daar is nu vastgesteld dat er genoeg bewijs is om over te gaan tot vervolging.

1 uur geleden
Senaat stemt in met financiering ICE, einde shutdown in zicht

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met een financieringsplan voor immigratiedienst ICE en de grenswacht. Dat betekent dat er een einde kan komen aan de gedeeltelijke shutdown, als het Huis van Afgevaardigden ook akkoord gaat.

1 uur geleden
Washington Post: maanden nodig voor ontmijning Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie denkt dat het tot een half jaar kan duren om de Straat van Hormuz volledig te ontdoen van Iraanse mijnen, meldt The Washington Post op basis van bronnen. De krant wijst erop dat de gas- en olieprijzen daardoor hoog kunnen blijven na een eventuele vredesdeal.

2 uur geleden
Gewonden door frontale botsing tussen treinen in Denemarken

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn zeventien gewonden gevallen. De toestand van vijf slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.

4 uur geleden