Iran entert weer schip in Perzische Golf
DUBAI/TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft een schip aangehouden in de Perzische Golf en de zestien Maleisische bemanningsleden gearresteerd. Volgens de Revolutionaire Garde werd er met het schip ruim 1,3 miljoen olie gesmokkeld. Het Korps van de Islamitische Revolutionaire Garde vormt een economische en militaire elite die zich ook bezighoudt met kustbewaking.
Het schip is aangehouden bij Abu Musa, een Iraans eiland dat ongeveer halverwege de kust van de Emiraten bij Dubai en die van Iran ligt. Iran heeft dit jaar al eerder schepen opgebracht waarmee olie gesmokkeld zou worden. Het is niet bekend gemaakt wie de eigenaar van het schip is en evenmin onder welke vlag het vaart.
Er is veel onrust over de scheepvaart in de Perzische Golf waar een belangrijk deel van de internationale oliebehoefte doorheen moet. Nederland stuurt eind januari een marineschip voor een internationale missie die door Frankrijk vanuit de Emiraten wordt geleid om de scheepvaart te beveiligen.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov hebben elkaar donderdag gesproken in de marge van een bijeenkomst van ASEAN in de Filippijnen. Ze zouden er onder meer hebben gesproken over de oorlog in Oekraïne.
7 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Een Amerikaanse tiener die een rechtszaak tegen Meta had aangespannen vanwege de gezondheidseffecten van sociale media op jongeren, heeft de zaak ingetrokken. De zaak had eind deze maand moeten aanvangen, maar is nu geschikt. De exacte voorwaarden van de schikking zijn geheim.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi belooft "strenge straffen" voor degenen die betrokken zijn bij examenfraude. Al dagenlang gaan duizenden mensen de straat op in India. Ze hebben zich verenigd in de zogenoemde kakkerlakkenbeweging, die ontstond door woede over gelekte examens voor competitieve medische opleidingen of banen voor de overheid.
1 uur geledenOAXACA (ANP/RTR) - De Mexicaanse journalist Francisco Leyva is woensdag dood aangetroffen in de zuidelijke staat Oaxaca. Dat meldt het Openbaar Ministerie van Oaxaca. Sinds juni zijn er al vier journalisten vermoord in Mexico. Buiten oorlogsgebieden is Mexico een van de gevaarlijkste landen ter wereld voor journalisten.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Bij een explosie in de Straat van Hormuz is een olietanker in brand gevlogen. Dat meldt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Drie tankers probeerden volgens de IRG een route te nemen waar zeemijnen liggen. De andere twee tankers zouden omgekeerd zijn.
1 uur geledenAL-SHUQAIQ (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen twee Saudische olietankers in de Rode Zee te hebben geraakt, omdat ze de zeeblokkade van de Jemenitische groep zouden hebben geschonden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben opnieuw luchtaanvallen uitgevoerd op Iran. Dat meldt het Amerikaanse Centraal Commando (CENTCOM) op X. De aanvallen zijn gericht op Iraanse militaire infrastructuur.
1 uur geleden