Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran en VS komen nog niet dichter bij nieuw atoomakkoord

Iran en VS komen nog niet dichter bij nieuw atoomakkoord

DOHA (ANP/RTR) - De indirecte besprekingen tussen Iran en de Verenigde Staten woensdag hebben volgens het Iraanse persbureau Tasnim geen resultaten opgeleverd. Delegaties van beide landen waren in Doha om het atoomakkoord van 2015 nieuw leven in te blazen, maar zijn nog niet dichter bij een nieuwe deal gekomen.

De onderhandelaars van Iran en de VS spraken in de hoofdstad van Qatar niet direct met elkaar, maar via een bemiddelaar van de Europese Unie. In de onderhandelingen zijn de laatste maanden weinig vorderingen gemaakt. Beide partijen beschuldigen elkaar niet bereid te zijn om concessies te doen. Volgens het originele akkoord zou Iran zijn nucleaire activiteiten terugschroeven, in ruil voor het opschorten van internationale sancties. De Amerikaanse president Donald Trump trok zijn land daaruit terug, maar zijn opvolger Joe Biden is wel een voorstander van een overeenkomst.

De VS, Frankrijk, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk zijn boos dat Iran niet volledig transparant meewerkt met het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA). Op 9 juni kondigde Iran aan 27 camera's van het IAEA te verwijderen. Directeur-generaal Rafael Grossi dacht dat die stap een "fatale klap" zou kunnen zijn voor de nucleaire deal. Hij dacht dat er op dat moment nog maar drie of vier weken over waren voordat het onmogelijk zou zijn om het akkoord te redden. Toch zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken woensdag tegen Tasnim dat een oplossing nog wel degelijk mogelijk is, als de VS zich "realistisch" opstellen.

Meer uit Buitenland

VN: junta Myanmar dwingt burgers met geweld om te stemmen

GENÈVE (ANP/AFP) - De verkiezingen in Myanmar van komende zondag worden getekend door "toenemend geweld, onderdrukking en intimidatie", stelt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Volgens hem dreigen zowel de militaire junta als gewapende oppositiegroepen met geweld tegen burgers. Het zijn de eerste verkiezingen in Myanmar sinds het leger in februari 2021 de macht overnam en de junta wil dat zoveel mogelijk mensen gaan stemmen. Maar een lage opkomst dreigt, omdat er nauwelijks pro-democratische oppositiepartijen meedoen.

1 uur geleden
Justitie VS geeft nog zeker 8000 Epstein-documenten vrij

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft minstens 8000 nieuwe documenten vrijgegeven over de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens CBS News gaat het zelfs om 11.000 documenten.

1 uur geleden
Australische premier nodigt Israëlische president uit voor bezoek

SYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese heeft de Israëlische president Isaac Herzog gebeld en hem uitgenodigd om naar Australië te komen, schrijft hij in een bericht op X. Eerder waren Israëlische politici kritisch op Albanese. Zijn regering zou te weinig hebben gedaan om antisemitisme tegen te gaan en daardoor de aanslag op Bondi Beach niet hebben kunnen voorkomen.

1 uur geleden
Stroomuitval in delen Oekraïne na grootschalige Russische aanval

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Verschillende Oekraïense regio's kampen met stroomuitval nadat Rusland een grootschalige aanval had uitgevoerd met drones en raketten, meldden Oekraïense autoriteiten.

2 uur geleden
Uitzending 60 Minutes na omstreden intrekking toch online te zien

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een fragment uit het Amerikaanse nieuwsprogramma 60 Minutes dat afgelopen weekend op het laatste moment niet werd uitgezonden, is toch online te zien, schrijft CNN. Het item gaat over de gevangenis in El Salvador waar de regering van president Donald Trump Venezolaanse migranten naartoe heeft gestuurd.

3 uur geleden
Opnieuw dodelijke aanval door leger VS op vermeende drugsboot

MIAMI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een dodelijke aanval uitgevoerd op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Dat schrijft Southcom, het centrale commando van het Amerikaanse leger in de regio, op X. Er kwam een man om het leven bij de aanval.

5 uur geleden
Rechter: groep uitgezette Venezolanen moet terugkeren naar VS

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.

7 uur geleden