Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran en Venezuela tekenen voor 20 jaar samenwerking

Iran en Venezuela tekenen voor 20 jaar samenwerking

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran en Venezuela hebben een samenwerkingsakkoord voor de komende twintig jaar ondertekend. Het theocratische regime in Teheran en de links-autoritaire regering in Caracas slaan de handen ineen op gebieden als energie, defensie, financiën, politiek, toerisme en cultuur.

Ook komen er vanaf 18 juli directe vluchten tussen beide hoofdsteden. De ondertekening in het Saadabad-paleis in de Iraanse hoofdstad door de buitenlandministers van beide landen vond plaats in aanwezigheid van de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn Iraanse ambtgenoot Ebrahim Raisi.

Beide landen kampen met economische problemen door onder meer Amerikaanse sancties. "Venezuela heeft zware jaren achter de rug, maar de bevolking, functionarissen en de president hebben zich vastberaden verzet tegen de sancties", zei Raisi tijdens een persconferentie die werd uitgezonden op de Iraanse staatstelevisie. Dat bewijst volgens hem dat verzet werkt en "de vijand zal dwingen zich terug te trekken".

Maduro maakte melding van "belangrijke samenwerkingsprojecten op het gebied van energie, petrochemie, olie, gas en raffinaderijen". Hij voegde toe dat Venezuela open staat voor Iraanse toeristen. De Iraanse president benadrukte dat de directe vluchten tussen de twee hoofdsteden de weg kunnen effenen voor de verbetering van handels- en economische betrekkingen en de twee naties dichter bij elkaar brengen.

Venezuela heeft de grootste oliereserves ter wereld, maar produceert weinig vanwege westerse sancties tegen het land. Iran meldde vorige maand dat de productiecapaciteit voor olie weer op het niveau was van voor de herinvoering van de Amerikaanse sancties onder toenmalig president Donald Trump in 2018.

Meer uit Buitenland

Stembureaus openen voor Britse verkiezingen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.

2 uur geleden
AzG: ondervoeding Gaza verwoestend voor zwangeren en baby's

GAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).

3 uur geleden
Lagere straf voor Zuid-Koreaanse oud-premier Han

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.

6 uur geleden
Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

7 uur geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

7 uur geleden
Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

15 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

16 uur geleden