Iran en Turkije overleggen over escalatie in Syrië
ANKARA (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is naar Turkije gereisd om te overleggen over de opgelaaide strijd in Syrië. Iran en Turkije steunen verscheidene partijen in Syrië, maar volgens Araghchi heeft hij "vriendelijke en constructieve" gesprekken gevoerd met zijn Turkse ambtgenoot Hakan Fidan.
Volgens Araghchi zijn Teheran en Ankara het eens dat Syrië geen thuishaven mag worden voor "terroristische groeperingen". Fidan zei na afloop van het gesprek dat de regering en de oppositie tot een compromis moeten komen.
Iran steunt de regering van Bashar al Assad al jaren. Die Syrische president belde maandag met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian. Assad zei dat de oprukkende rebellen proberen om verdeeldheid te zaaien in het Midden-Oosten en "de kaart opnieuw te tekenen, zoals de Verenigde Staten en het Westen willen".
Turkije steunt juist verschillende rebellenbewegingen die tijdens de burgeroorlog in opstand zijn gekomen tegen Assad. Het huidige offensief komt van de jihadistische groep Hayat Tahrir al-Sham (HTS), die veel macht heeft in het rebellengebied in het noordwesten van Syrië.
Meer uit Buitenland
SANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft sinds het begin van het bestand vorige maand nog duizenden huizen in Libanon verwoest, meldt het Libanese nationale onderzoeksinstituut. De overheidsorganisatie telde sinds 17 april al 5386 huizen die totaal vernietigd zijn en nog eens 5246 die schade hebben opgelopen.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije heeft de Russische ambassadeur ontboden vanwege een droneaanval op het westen van Oekraïne, dicht bij de grens met Hongarije. Dat deelde premier Péter Magyar mee na het eerste kabinetsoverleg sinds hij afgelopen weekend werd geïnstalleerd als leider van het land.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De NAVO zal de Amerikaanse ideeën over een groter Europees en een kleiner Amerikaans aandeel in het bondgenootschap overnemen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. 'NAVO 3.0', zoals de VS het noemen, is "de logische volgende stap", meent Rutte. Hij verwacht dat de 32 landen dat op de komende NAVO-top zullen vastleggen.
5 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Oekraïne en Litouwen hebben een dronedeal gesloten, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky na een ontmoeting met de Litouwse president Gitanas Nauseda in Boekarest. Oekraïne stuurt een militair expertteam om in Litouwen te werken aan "de ontwikkeling van de noodzakelijke veiligheidscapaciteiten".
5 uur geleden