Iran en Turkije overleggen over escalatie in Syrië
ANKARA (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is naar Turkije gereisd om te overleggen over de opgelaaide strijd in Syrië. Iran en Turkije steunen verscheidene partijen in Syrië, maar volgens Araghchi heeft hij "vriendelijke en constructieve" gesprekken gevoerd met zijn Turkse ambtgenoot Hakan Fidan.
Volgens Araghchi zijn Teheran en Ankara het eens dat Syrië geen thuishaven mag worden voor "terroristische groeperingen". Fidan zei na afloop van het gesprek dat de regering en de oppositie tot een compromis moeten komen.
Iran steunt de regering van Bashar al Assad al jaren. Die Syrische president belde maandag met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian. Assad zei dat de oprukkende rebellen proberen om verdeeldheid te zaaien in het Midden-Oosten en "de kaart opnieuw te tekenen, zoals de Verenigde Staten en het Westen willen".
Turkije steunt juist verschillende rebellenbewegingen die tijdens de burgeroorlog in opstand zijn gekomen tegen Assad. Het huidige offensief komt van de jihadistische groep Hayat Tahrir al-Sham (HTS), die veel macht heeft in het rebellengebied in het noordwesten van Syrië.
Meer uit Buitenland
ALGIERS (ANP/AFP/RTR) - De paus is ondanks kritiek van de Amerikaanse president Donald Trump van plan zich te blijven uitspreken tegen oorlog. Dat verklaarde Leo tijdens zijn vlucht naar Algerije. Hij is de eerste paus die dat land bezoekt en begint daar aan een rondreis van anderhalve week door Afrikaanse landen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse defensiefabrikant Destinus gaat raketten bouwen met het grote Duitse bedrijf Rheinmetall. De twee gaan samenwerken bij de productie van kruisraketten en ballistische raketten, laten ze weten.
2 uur geledenBERLIJN/WARSCHAU (ANP/RTR/DPA/AFP) - Europese leiders reageren ook maandag verheugd op de uitslag van de parlementsverkiezingen in Hongarije. Daar versloeg de oppositie de partij van de langzittende rechts-nationalistische premier Viktor Orbán.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische gouverneurskandidaat in Californië Eric Swalwell heeft zijn campagne opgeschort vanwege beschuldigingen van seksueel misbruik. Vrijdag berichtten Amerikaanse media over het vermeende misbruik van minstens vier vrouwen. Hij kwam daarop onder druk te staan om een stap terug te doen.
2 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - In Australië gaat voor het eerst een vrouw de landmacht leiden. Generaal Susan Coyle treedt in juli aan. Haar benoeming moet volgens de minister van Defensie worden gezien als een historisch moment. "Haar prestatie betekent dat zij de eerste vrouw zal zijn die een krijgsmachtonderdeel aanvoert in de Australische geschiedenis", aldus minister Richard Marles.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea en Polen hebben besloten hun banden te versterken, met een grote rol voor defensie. De Poolse premier Donald Tusk zei op bezoek bij de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung dat Zuid-Korea nu na de Verenigde Staten de belangrijkste bondgenoot is van Polen, vooral in de defensie-industrie.
2 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - De Slowaakse premier Robert Fico heeft de Hongaarse oppositie gefeliciteerd met de verkiezingsoverwinning. Hij stuurde in een verklaring aan op samenwerking met de nieuwe regering.
2 uur geleden