Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran en Turkije overleggen over escalatie in Syrië

Iran en Turkije overleggen over escalatie in Syrië

ANKARA (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is naar Turkije gereisd om te overleggen over de opgelaaide strijd in Syrië. Iran en Turkije steunen verscheidene partijen in Syrië, maar volgens Araghchi heeft hij "vriendelijke en constructieve" gesprekken gevoerd met zijn Turkse ambtgenoot Hakan Fidan.

Volgens Araghchi zijn Teheran en Ankara het eens dat Syrië geen thuishaven mag worden voor "terroristische groeperingen". Fidan zei na afloop van het gesprek dat de regering en de oppositie tot een compromis moeten komen.

Iran steunt de regering van Bashar al Assad al jaren. Die Syrische president belde maandag met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian. Assad zei dat de oprukkende rebellen proberen om verdeeldheid te zaaien in het Midden-Oosten en "de kaart opnieuw te tekenen, zoals de Verenigde Staten en het Westen willen".

Turkije steunt juist verschillende rebellenbewegingen die tijdens de burgeroorlog in opstand zijn gekomen tegen Assad. Het huidige offensief komt van de jihadistische groep Hayat Tahrir al-Sham (HTS), die veel macht heeft in het rebellengebied in het noordwesten van Syrië.

Meer uit Buitenland

CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

9 minuten geleden
Jill Biden: ik dacht dat Joe beroerte kreeg in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.

10 minuten geleden
Verenigde Staten voeren nieuwe aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.

13 minuten geleden
Iraanse media melden explosies nabij havenstad Bandar Abbas

TEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.

16 minuten geleden
Trump: geen zorgen om politieke gevolgen van oorlog met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.

17 minuten geleden
VN-rapporteur Palestijnse gebieden opnieuw op sanctielijst VS

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.

2 uur geleden
Israël verklaart zuiden van Libanon tot 'gevechtszone'

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.

6 uur geleden