Iran en Turkije overleggen over escalatie in Syrië
ANKARA (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is naar Turkije gereisd om te overleggen over de opgelaaide strijd in Syrië. Iran en Turkije steunen verscheidene partijen in Syrië, maar volgens Araghchi heeft hij "vriendelijke en constructieve" gesprekken gevoerd met zijn Turkse ambtgenoot Hakan Fidan.
Volgens Araghchi zijn Teheran en Ankara het eens dat Syrië geen thuishaven mag worden voor "terroristische groeperingen". Fidan zei na afloop van het gesprek dat de regering en de oppositie tot een compromis moeten komen.
Iran steunt de regering van Bashar al Assad al jaren. Die Syrische president belde maandag met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian. Assad zei dat de oprukkende rebellen proberen om verdeeldheid te zaaien in het Midden-Oosten en "de kaart opnieuw te tekenen, zoals de Verenigde Staten en het Westen willen".
Turkije steunt juist verschillende rebellenbewegingen die tijdens de burgeroorlog in opstand zijn gekomen tegen Assad. Het huidige offensief komt van de jihadistische groep Hayat Tahrir al-Sham (HTS), die veel macht heeft in het rebellengebied in het noordwesten van Syrië.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.
35 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
3 uur geleden