
'Iran en Saudi-Arabië om de tafel om relatie te verbeteren'
BAGDAD (ANP/RTR) - Delegaties uit Saudi-Arabië en Iran hebben rechtstreeks met elkaar overlegd om de relatie tussen de regionale aartsrivalen te verbeteren. De eerste gespreksronde vond op 9 april plaats in de Iraakse hoofdstad Bagdad, zegt een ingewijde tegen de krant Financial Times.
Tijdens de eerste bijeenkomst zou onder meer zijn gesproken over de aanvallen op Saudi-Arabië door Jemenitische Houthi-rebellen. Die hebben banden met Iran en beschieten regelmatig doelen op Saudisch grondgebied. De Saudiërs proberen al jaren met luchtaanvallen en steun aan lokale bondgenoten in Jemen om de Houthi's uit te schakelen.
Het soenitische Saudi-Arabië en het overwegend sjiitische Iran liggen al langere tijd met elkaar overhoop. De landen hebben sinds 2016 ook geen formele diplomatieke betrekkingen meer. De landen hebben niet bevestigd dat ze inmiddels weer met elkaar om de tafel zitten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Na nieuwe Israëlische bombardementen is woensdag weer een uittocht van burgers op gang gekomen uit Teheran. Er ontstonden files toen mensen massaal probeerden de Iraanse hoofdstad te verlaten.
56 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft de Verenigde Staten gewaarschuwd voor de mogelijke gevolgen van directe militaire steun aan Israël bij het aanvallen van Iran. Dergelijke Amerikaanse betrokkenheid kan de situatie in het Midden-Oosten verregaand destabiliseren, verklaarde onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens Russische media. Rusland staat volgens Rjabkov in contact met zowel Iran als Israël.
1 uur geledenDUBAI/TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider ayatollah Ali Khamenei heeft in een nieuwe toespraak gezegd dat Israël "een grote vergissing heeft begaan en daarvoor gestraft zal worden". Khamenei waarschuwde woensdag ook de VS na dreigende uitspraken van president Donald Trump. Khamenei zei dat iedereen "die iets van Iran weet, weet dat Iraniërs niet goed reageren op dreigende taal. Iran zal zich niet overgeven en elke Amerikaanse aanval zal ernstige onherstelbare schade tot gevolg hebben".
1 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief gestuurd aan de emir van Qatar. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken van die Golfstaat, zonder in detail te treden over de inhoud.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn gevolg zijn ondanks de escalerende crisis rond Iran nog altijd van plan om naar de NAVO-top in Den Haag te komen. Maar dat kan "soms van uur tot uur" veranderen, zegt een woordvoerster van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) bevestigt dat bij aanvallen op Iran locaties zijn getroffen voor de productie van apparatuur voor het verrijken van uranium. In Teheran en Karaj zijn gebouwen geraakt waar onderdelen voor centrifuges worden gemaakt, meldt de internationale toezichthouder op X.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een ruime meerderheid van het Europees Parlement staat achter een nieuwe norm voor defensie van 5 procent van de omvang van de economie. Daarover wordt komende week op de NAVO-top in Den Haag een besluit genomen. Wel vindt een aantal fracties dat die extra uitgaven niet ten koste mogen gaan van sociale uitgaven zoals de zorg en de koopkracht van EU-burgers. Dat bleek tijdens een debat over de komende NAVO-top.
2 uur geleden