Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran dreigt samenwerking met atoomagentschap te herzien

Iran dreigt samenwerking met atoomagentschap te herzien

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran zal zijn samenwerking met het Internationaal Atoom Energie Agentschap (IAEA) "serieus herzien" als het land te maken krijgt met "onrechtvaardige" maatregelen vanuit Europa. Dat zei Ali Larijani, de voorzitter van het Iraanse parlement zondag in een toespraak.

De parlementsvoorzitter reageert daarmee op een regeling uit de nucleaire deal met Iran uit 2015 die Frankrijk, Duitsland het Verenigd Koninkrijk en de EU vorige week in werking stelden. Die regeling is bedoeld voor klachten over naleving van de afspraken in de deal en kan ertoe leiden dat nieuwe sancties worden opgelegd.

Iran zegt zich niet langer gehouden te voelen aan het internationale atoomakkoord sinds de Verenigde Staten zich in 2018 eenzijdig terugtrokken en opnieuw economische sancties troffen tegen het land. Onder het akkoord uit 2015 beloofde Iran de nucleaire activiteiten terug te schroeven in ruil voor verlichting van sancties.

Het IAEA heeft bevestigd dat Iran de verrijking van uranium hervat heeft in de ondergrondse atoomfaciliteit in Fordow. De Amerikaanse president Donald Trump legde het land daarop nieuwe economische sancties op. De EU reageerde niet mee te gaan in die aanpak en sprak uit de nucleaire deal met Iran te willen redden, mits Teheran zich aan de afspraken houdt.

Meer uit Buitenland

Britse uitgever stopt samenwerking met Sally Rooney om activisme

CASTLEBAR (ANP) - De Britse uitgever Faber & Faber stopt met het aanbieden van de boeken van Sally Rooney. Dat zegt de Ierse bestsellerauteur tegen The Guardian. Reden voor de breuk is haar steun voor Palestine Action, een actiegroep die in juli 2025 door het VK werd verboden en is aangemerkt als terroristisch.

15 minuten geleden
Paus Leo 'herstelt volgens verwachting', meldt Vaticaan

ROME (ANP/RTR) - Het herstel van paus Leo XIV na zijn longoperatie verloopt volgens verwachting, laat het Vaticaan weten. Hij kan rondlopen in zijn ziekenhuiskamer en eet weer normaal. Leo werd dinsdag geopereerd aan zijn long, waarbij een knobbel werd verwijderd. Achteraf bleek het om een kwaadaardige tumor te gaan.

38 minuten geleden
Rutte ziet wel heil in Europese 'veiligheidsraad'

TALLINN (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte ziet wel wat in de plannen van de Europese Commissie om de EU militair weerbaarder te maken met bijvoorbeeld een Europese Veiligheidsraad en spoedoverleg voor bedreigde landen. "Ik denk dat het absoluut gaat werken", zei Rutte over de voorstellen die commissievoorzitter Ursula von der Leyen vorige maand in haar jaarlijkse grote beleidstoespraak deed.

43 minuten geleden
Oud-veiligheidschef Israël begint smaadzaak tegen Netanyahu

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische oud-veiligheidschef Ronen Bar begint een smaadzaak tegen premier Benjamin Netanyahu, melden Israëlische media. De zaak draait om beweringen dat Bar voor de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 op de hoogte was van de dreiging, maar besloot om Netanyahu niet in te lichten.

44 minuten geleden
Door projectiel geraakt containerschip gezonken bij Hormuz

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Een containerschip is bij de Straat van Hormuz geraakt door een projectiel en gezonken. Door een ander incident nabij de zeestraat zou ook een bulkschip aan het zinken zijn. Dit melden maritieme veiligheidsbronnen aan persbureau Reuters.

1 uur geleden
Arrestaties in Noorwegen om fraude met diensten voor NAVO-schepen

DEN HAAG (ANP) - In Noorwegen zijn vijf mensen opgepakt in het onderzoek naar grootschalige fraude met diensten voor NAVO-schepen, meldt EU-justitiedienst Eurojust. Het bedrijf dat die diensten had moeten leveren, zou meer dan 1 miljoen euro hebben verdiend door valse facturen te versturen.

2 uur geleden
Advocaten verdachte in Nord Stream-proces: mogelijk geen misdrijf

HAMBURG (ANP/AFP) - De advocaten van de Oekraïense verdachte van het opblazen van Nord Stream-pijpleidingen in 2022 stellen dat er mogelijk geen misdrijf heeft plaatsgevonden. Zij verklaarden op de eerste dag van het proces in Hamburg dat de leidingen een "Russisch wapen" waren en daarom mogelijk een legitiem doelwit.

2 uur geleden