Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran dreigt samenwerking met atoomagentschap te herzien

Iran dreigt samenwerking met atoomagentschap te herzien

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran zal zijn samenwerking met het Internationaal Atoom Energie Agentschap (IAEA) "serieus herzien" als het land te maken krijgt met "onrechtvaardige" maatregelen vanuit Europa. Dat zei Ali Larijani, de voorzitter van het Iraanse parlement zondag in een toespraak.

De parlementsvoorzitter reageert daarmee op een regeling uit de nucleaire deal met Iran uit 2015 die Frankrijk, Duitsland het Verenigd Koninkrijk en de EU vorige week in werking stelden. Die regeling is bedoeld voor klachten over naleving van de afspraken in de deal en kan ertoe leiden dat nieuwe sancties worden opgelegd.

Iran zegt zich niet langer gehouden te voelen aan het internationale atoomakkoord sinds de Verenigde Staten zich in 2018 eenzijdig terugtrokken en opnieuw economische sancties troffen tegen het land. Onder het akkoord uit 2015 beloofde Iran de nucleaire activiteiten terug te schroeven in ruil voor verlichting van sancties.

Het IAEA heeft bevestigd dat Iran de verrijking van uranium hervat heeft in de ondergrondse atoomfaciliteit in Fordow. De Amerikaanse president Donald Trump legde het land daarop nieuwe economische sancties op. De EU reageerde niet mee te gaan in die aanpak en sprak uit de nucleaire deal met Iran te willen redden, mits Teheran zich aan de afspraken houdt.

Meer uit Buitenland

Japanse defensie vraagt tientallen miljarden voor modernisering

TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse ministerie van Defensie heeft om een recordbedrag gevraagd om verder te kunnen moderniseren. De nadruk moet meer worden gelegd op het tegengaan van "nieuwe oorlogsvoeringsmethoden" en het gebruik van drones en kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
Pakistan: meer landen overwegen toetreding tot nieuw defensiepact

ISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG) - Zes tot zeven overwegend islamitische landen hebben volgens Pakistan belangstelling getoond voor toetreding tot een nieuw bondgenootschap, het Defensiepact van Mekka. Er wordt volgens de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken gewerkt aan een manier om het eenvoudiger voor landen te maken om toe te treden.

1 uur geleden
China bestraft mensen om 'misinformatie' na overstromingsramp

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese autoriteiten zeggen dat tien mensen zijn bestraft voor het verspreiden van misinformatie na de overstromingsramp in het grensgebied met Nepal. Ze zouden bijvoorbeeld de indruk hebben gewekt dat het aantal doden en vermisten veel hoger lag dan in de officiële bronnen is gemeld.

2 uur geleden
Rusland waarschuwt voor escalatiegevaar NAVO-oefeningen Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Rusland waarschuwt dat NAVO-oefeningen op Groenland, waaraan ook Nederland later deze week begint, zomaar uit de hand kunnen lopen. "Incidenten" kunnen genoeg zijn voor een "gewapende confrontatie met potentieel rampzalige gevolgen", houdt buitenlandminister Sergej Lavrov deelnemende landen voor. Hij beschouwt de activiteiten van de NAVO in het Hoge Noorden als "een rechtstreekse bedreiging voor Ruslands veiligheid".

2 uur geleden
Leider Moonsekte veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft de leider van de Verenigingskerk, ook wel de Moonsekte genoemd, twee jaar gevangenisstraf opgelegd. Ze is schuldig bevonden aan het omkopen van functionarissen, inclusief de vrouw van de toenmalige president.

3 uur geleden
Twintigtal mensen vermist na kapseizen veerboot bij Noord-Cyprus

NICOSIA (ANP/RTR) - Na het kapseizen van een veerboot bij het noorden van Cyprus worden nog bijna twintig mensen vermist. Er worden duikers ingezet om te zoeken naar slachtoffers.

4 uur geleden
Iran veroordeelt aanval VS en noemt reactie zelfverdediging

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft de Amerikaanse aanval op het eiland Larak veroordeeld. Dat Iraanse troepen daarna tegenaanvallen uitvoeren, was volgens het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken "legitieme zelfverdediging".

5 uur geleden