Iran dreigt met tegenreactie na Amerikaanse aanval in Syrië
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse nationale veiligheidsraad (SNSC) heeft gedreigd met een "onmiddellijke tegenreactie" nadat bij Amerikaanse luchtaanvallen op door Iran gesteunde bases in Syrië bijna twintig mensen waren omgekomen. Volgens Teheran is het in Syrië aanwezig op verzoek van Damascus en zijn de Verenigde Staten juist de bezetter van het Midden-Oosterse land. Iran vecht in de Syrische burgeroorlog aan de zijde van president Bashar al-Assad.
"Elk voorwendsel om de bases aan te vallen die we op verzoek van de Syrische overheid hebben opgericht om terreur te bestrijden, zullen we beantwoorden met een onmiddellijke tegenreactie", zei een woordvoerder van de SNCS.
De VS voerden de aanval op vrijdag uit als vergelding nadat donderdag een Amerikaanse aannemer om het leven was gekomen bij een beschieting door pro-Iraanse strijders. Vrijdagavond vielen milities opnieuw een Amerikaanse basis aan. Kleinschalige aanvallen op Amerikaanse legerbases gebeuren wel vaker in Syrië, maar daarbij vallen zelden doden.
Islamitische Revolutionaire Garde
Volgens de VS hebben de pro-Iraanse milities banden met de Islamitische Revolutionaire Garde in Iran, het elitekorps van het regime van sjiitische geestelijken. Er worden volgens Washington ook Iraanse drones ingezet.
De Amerikaanse president Joe Biden zei na afloop van de Amerikaanse luchtaanvallen dat de VS "geen conflict zoeken met Iran, maar wel bereid zijn om hardhandig op te treden om Amerikanen te beschermen".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump leek in een interview op Fox News aan te kondigen dat de Verenigde Staten "grondaanvallen" tegen drugskartels in Mexico van plan zijn. "We gaan beginnen met grondaanvallen, wat de drugskartels betreft", zei Trump. "De kartels runnen Mexico. Het is heel erg triest om te zien wat er daar gebeurt."
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado ontmoet als ze volgende week in Washington is. "Ik heb begrepen dat ze ergens volgende week komt, en ik kijk ernaar uit haar te ontmoeten", zei Trump tegen Fox News, zonder nadere details te verstrekken.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad en de buitenwijken hebben vrijdag zeker drie mensen het leven gekost, aldus de burgemeester van Kyiv. De luchtmacht gaf een landelijke raketwaarschuwing af.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.
5 uur geledenPORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.
6 uur geleden