Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran dreigt met directe reactie bij nieuwe vijandelijkheden VS

Iran dreigt met directe reactie bij nieuwe vijandelijkheden VS

TEHERAN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Iraanse strijdkrachten zullen direct reageren bij "hernieuwde vijandelijkheden van tegenstanders", zegt de Iraanse commandant Ali Abdollahi tegen het Iraanse persbureau Tasnim. Een eerder gesloten bestand met de Verenigde Staten loopt naar verwachting woensdag af.

Abdollahi zegt dat Iran de overhand heeft op militair gebied. Het land zou de Straat van Hormuz nog altijd beheersen en niet accepteren dat de VS "foutieve narratieven creëren over de situatie ter plaatse". Parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf zei eerder dat Iran is voorbereid op een eventuele hervatting van de oorlog.

De Amerikaanse president Donald Trump zei eerder dat Iran bereid was al zijn nucleaire materiaal over te dragen aan de VS. Iran ontkende dat en zei dat het ook nooit een optie is geweest.

Geen delegatie onderweg

Vertegenwoordigers van de VS zouden onderweg zijn naar Islamabad voor onderhandelingen, maar het is nog altijd onduidelijk of Iran ook aansluit. Iraanse staatsmedia melden dat er in ieder geval nog geen delegatie onderweg is naar Pakistan. Iran zei eerder niet verder te willen onderhandelen met de VS als Trump blijft dreigen tegen Iran.

Een dag eerder zou minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi nog wel hebben gebeld met de Pakistaanse buitenlandminister Mohammad Ishaq Dar om het te hebben over het staakt-het-vuren. Bronnen zouden tegen The Wall Street Journal hebben gezegd dat Iran dinsdag wel een delegatie naar Pakistan stuurt.

Meer uit Buitenland

Suriname en Venezuela versterken relatie tijdens bezoek Rodríguez

PARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.

5 uur geleden
Trump staat stil bij 9/11: wereld zal nooit meer hetzelfde zijn

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.

5 uur geleden
Oud-presidenten herdenken slachtoffers 9/11 bij Ground Zero

NEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.

7 uur geleden
Noorse prinses Astrid (94), zus van Harald, overleden

OSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.

7 uur geleden
Houthi's veroveren eiland in zeestraat Bab al-Mandeb

PERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.

8 uur geleden
Nepal schat kosten wederopbouw op 4,1 miljard euro

KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.

9 uur geleden
Brussel keurt 6,1 miljard aan Oekraïne voor defensie goed

BRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.

9 uur geleden