Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran dreigt atoominspecties te blokkeren bij uitblijven doorbraak

Iran dreigt atoominspecties te blokkeren bij uitblijven doorbraak

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran heeft gedreigd inspecties door VN-atoomagentschap IAEA te blokkeren. Het ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat voor het eind van de maand een doorbraak moet worden geboekt in het conflict met de Verenigde Staten over het Iraanse nucleaire programma.

Washington en Teheran liggen al jaren in de clinch over een atoomakkoord uit 2015. Dat moest zorgen dat Iran geen toegang zou krijgen tot kernwapens. De Iraniërs beloofden hun nucleaire programma te beperken in ruil voor verlichting van sancties door de internationale gemeenschap. De vorige Amerikaanse president Donald Trump vond dat een slechte deal was gesloten. Hij trok zijn land terug en legde weer zware strafmaatregelen op.

De huidige president Joe Biden wil dat besluit van Trump terugdraaien, maar dat heeft de nodige voeten in de aarde. Iran besloot sommige afspraken uit het atoomakkoord niet meer na te komen omdat de VS weer sancties hadden opgelegd. Teheran eist dat die strafmaatregelen eerst van tafel gaan. Washington verlangt juist dat de Iraniërs de eerste stap zetten en zich weer aan de deal gaan houden.

Iran dreigt nu de naleving van de overeenkomst nog verder terug te schroeven. Er kan worden teruggekomen op afspraken die betrekking hebben op de toegang van VN-inspecteurs tot nucleaire installaties, waarschuwde het ministerie. Dat eiste dat de "nucleaire overeenkomst voor het eind van de februari wordt uitgevoerd zoals afgesproken in het verdrag".

Meer uit Buitenland

Doden door Israëlische aanvallen in Gaza en Libanon

GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.

8 uur geleden
Exitpoll: socialisten Spanje verliezen bij verkiezingen Andalusië

SEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af ​​te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.

8 uur geleden
Tien doden door gewapende aanval in Mexicaanse deelstaat Puebla

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.

10 uur geleden
Opnieuw dodelijke aanval door koeien in Oostenrijk

LIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.

10 uur geleden
Beer doodt man in Bulgarije

SOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.

10 uur geleden
Automobilist Modena niet aangeklaagd voor terrorisme

MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.

13 uur geleden
Duitse politie schiet ontsnapte tijger dood

SCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.

14 uur geleden