Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran bouwt kilometerslange muur bij grens met Afghanistan

Iran bouwt kilometerslange muur bij grens met Afghanistan

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft aan de oostgrens met Afghanistan een 10 kilometer lange muur gebouwd, bij de belangrijkste grensovergang voor migranten. In Iran woedt al langer een discussie over het grote aantal vluchtelingen uit het buurland.

Een topgeneraal heeft ook gezegd dat nog eens 50 kilometer aan muur wordt gebouwd, meldt persbureau ISNA. Iran en Afghanistan delen een grens van meer dan 900 kilometer. Iran hoopt met de grensblokkade meer controle te krijgen over wie het land betreedt en verlaat, en wil de veiligheid in grensgebieden vergroten.

In Iran wonen veel Afghanen die de afgelopen decennia conflicten in hun thuisland zijn ontvlucht. De toestroom van Afghanen is toegenomen sinds de Taliban in augustus 2021 weer de macht greep. Het is niet duidelijk hoeveel Afghaanse migranten precies in het land verblijven. Het gaat in ieder geval om miljoenen personen. Velen zouden zonder identiteitspapieren naar Iran zijn gekomen.

Een woordvoerder van een parlementaire veiligheidscommissie verklaarde onlangs dat de politie van plan is "in de nabije toekomst meer dan 2 miljoen illegale burgers uit te zetten". Afghanen zijn verreweg de grootste groep buitenlanders in Iran. De Iraanse regering is volgens president Masoud Pezeshkian van plan "illegale buitenlanders op een respectvolle wijze" naar hun thuisland terug te sturen.

Meer uit Buitenland

Revolutionaire Garde meldt doorvaart 26 schepen bij Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.

55 minuten geleden
Minister Rubio: VS willen nieuw hoofdstuk in relatie met Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.

1 uur geleden
Israëlische minister deelt beelden geboeide flotilla-activisten

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.

1 uur geleden
Italië noemt optreden tegen Global Sumud Flotilla onaanvaardbaar

ROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.

2 uur geleden
Van corruptie verdachte Poolse oud-minister vlucht naar VS

WARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.

2 uur geleden
Parlement Israël zet eerste stap naar vervroegde verkiezingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.

2 uur geleden
Eerste door VS uitgewezen personen aangekomen in Sierra Leone

FREETOWN (ANP/AFP) - Een eerste vliegtuig met door de VS uitgewezen personen is in het West-Afrikaanse Sierra Leone geland. Volgens de autoriteiten van het land waren er 25 mensen uit West-Afrikaanse landen aan boord.

2 uur geleden