Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran bouwt kilometerslange muur bij grens met Afghanistan

Iran bouwt kilometerslange muur bij grens met Afghanistan

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft aan de oostgrens met Afghanistan een 10 kilometer lange muur gebouwd, bij de belangrijkste grensovergang voor migranten. In Iran woedt al langer een discussie over het grote aantal vluchtelingen uit het buurland.

Een topgeneraal heeft ook gezegd dat nog eens 50 kilometer aan muur wordt gebouwd, meldt persbureau ISNA. Iran en Afghanistan delen een grens van meer dan 900 kilometer. Iran hoopt met de grensblokkade meer controle te krijgen over wie het land betreedt en verlaat, en wil de veiligheid in grensgebieden vergroten.

In Iran wonen veel Afghanen die de afgelopen decennia conflicten in hun thuisland zijn ontvlucht. De toestroom van Afghanen is toegenomen sinds de Taliban in augustus 2021 weer de macht greep. Het is niet duidelijk hoeveel Afghaanse migranten precies in het land verblijven. Het gaat in ieder geval om miljoenen personen. Velen zouden zonder identiteitspapieren naar Iran zijn gekomen.

Een woordvoerder van een parlementaire veiligheidscommissie verklaarde onlangs dat de politie van plan is "in de nabije toekomst meer dan 2 miljoen illegale burgers uit te zetten". Afghanen zijn verreweg de grootste groep buitenlanders in Iran. De Iraanse regering is volgens president Masoud Pezeshkian van plan "illegale buitenlanders op een respectvolle wijze" naar hun thuisland terug te sturen.

Meer uit Buitenland

Iran voert luchtaanvallen uit op Israël, explosies in Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.

2 uur geleden
Israël voert luchtaanvallen uit op zuiden van Beiroet

BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.

6 uur geleden
Justitieminister Bondi gedagvaard om te getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.

6 uur geleden
Senaat VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.

7 uur geleden
Israël versoepelt beperkingen, mensen mogen weer naar hun werk

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.

9 uur geleden
Hezbollah-leider geeft zich niet over en noemt verzet enige optie

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.

10 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iran, krachtige explosie gehoord

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.

10 uur geleden