Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran bouwt internetbeperkingen weer af na bestand met Israël

Iran bouwt internetbeperkingen weer af na bestand met Israël

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse autoriteiten hebben woensdag aangekondigd dat de internetbeperkingen stapsgewijs worden afgebouwd. Dat heeft de cybertak van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) bekendgemaakt, nu er een bestand is met Israël.

Op 13 juni stelde Iran strenge beperkingen voor internettoegang in, toen Israël luchtaanvallen uitvoerde op Iran. In een verklaring stelt de IRG dat Israël ook een "grootschalige cyberoorlog" voerde met als doel digitale diensten te verstoren en "de netwerkinfrastructuur te misbruiken om informatie te verzamelen en de agressie te intensiveren".

Tijdens het gewelddadige conflict tussen Israël en Iran voerden de twee landen over en weer luchtaanvallen uit. Sinds dinsdag geldt een staakt-het-vuren, dat na een moeizaam begin nu stand lijkt te houden.

Ook voor de gewelddadige strijd losbarstte golden al strenge internetbeperkingen onder het Iraanse regime, onder meer voor populaire socialemediaplatforms als Instagram, Facebook en YouTube.

Meer uit Buitenland

Egypte opent na vele jaren vertraging nieuw Egyptisch Museum

CAÏRO/GIZEH (ANP/AFP/DPA/BELGA) - Met een grote ceremonie heeft Egypte eindelijk het Grote Egyptische Museum (GEM) bij Caïro volledig geopend. President Abdel Fattah al-Sisi sprak van een "nieuw hoofdstuk in de geschiedenis". Het museum over de Egyptische oudheid stond eerder in het hart van Caïro.

8 minuten geleden
Tientallen doden en nog vele vermisten na aardverschuiving Kenia

NAIROBI (ANP/AFP) - Minstens 21 mensen zijn omgekomen en meer dan dertig mensen zijn nog vermist na een door hevige regenval veroorzaakte aardverschuiving in West-Kenia. Dat meldt de Keniaanse minister van Binnenlandse Zaken op X.

9 minuten geleden
Malediven eerste land ter wereld met generationeel rookverbod

MALÉ (ANP/DPA/AFP) - De Malediven kennen sinds zaterdag een rookverbod voor de jongste generatie in het land. Voor iedereen die is geboren in 2007 of later is het verboden tabaksproducten te kopen of te gebruiken. Het verbod blijft hun hele leven gelden. Daarmee zijn de Malediven het eerste land ter wereld dat zo'n generationeel rookverbod kent.

1 uur geleden
Doden en gewonden door uit de hand gelopen familievete op Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - Bij een schietpartij op het Griekse eiland Kreta zijn twee mensen omgekomen en meerdere gewonden gevallen, melden Griekse staatsmedia. Het incident houdt vermoedelijk verband met een familievete.

1 uur geleden
Al Jazeera: aanvallen en vernielingen Israël in Gaza gaan door

GAZA-STAD (ANP) - Israëlische aanvallen en vernielingen in Gaza gaan door, ondanks het begin oktober tussen Israël en Hamas overeengekomen staakt-het-vuren. Dat meldt Al Jazeera op basis van ooggetuigen.

2 uur geleden
Drones gespot in buurt van Belgische militaire vliegbasis

PEER (ANP/BELGA) - In de buurt van de militaire vliegbasis van Kleine-Brogel in het Belgisch-Limburgse Peer zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag rond middernacht "meerdere drones" gespot. Dat schrijft de Belgische minister van Defensie Theo Francken op X. Het is onduidelijk van welke partij de drones zijn en waarom deze daar vlogen.

3 uur geleden
Vrouw (38) aangeklaagd voor medeplichtigheid aan Louvre-roof

PARIJS (ANP/AFP) - Een 38-jarige vrouw die deze week met vier anderen werd gearresteerd voor de juwelenroof in het Louvre is zaterdag aangeklaagd. Zij wordt verdacht van medeplichtigheid aan georganiseerde diefstal en criminele samenzwering met het oog op het plegen van een misdrijf.

4 uur geleden