Iran boos na 'schaamteloze bekentenis' Israël over doden Haniyeh
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft dinsdag de "schaamteloze bekentenis" van Israël, dat het eerder dit jaar Hamasleider Ismail Haniyeh in Teheran doodde, veroordeeld. Iran stelt dat Israël een "gruwelijke misdaad" heeft begaan. Op maandag erkende de Israëlische minister van Defensie, Israël Katz, dat het Israëlische leger verantwoordelijk was voor de dood van Haniyeh. Dat werd destijds al meteen na zijn overlijden aangenomen, maar het was de eerste keer dat Israël dit ook officieel toegaf.
Katz deed de uitspraak in een dreigement aan het adres van de Houthi's in Jemen, die regelmatig raketten afvuren op Israël. "We zullen hun strategische infrastructuur aanvallen en hun leiders onthoofden, net als we hebben gedaan met Haniyeh, Sinwar en Nasrallah", zei hij. Hamasleider Yahya Sinwar werd in oktober gedood door Israëlische troepen in de Gazastrook en Hezbollahleider Hassan Nasrallah kwam om bij een Israëlische luchtaanval in Libanon.
"Deze schaamteloze bekentenis vormt de eerste keer dat het Israëlische regime openlijk zijn verantwoordelijkheid voor deze gruwelijke misdaad heeft bekend", stelt de Iraanse ambassadeur bij de Verenigde Naties in een brief aan de secretaris-generaal van de VN.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
5 minuten geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
5 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
11 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
18 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
22 uur geleden