Iran boos na 'schaamteloze bekentenis' Israël over doden Haniyeh
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft dinsdag de "schaamteloze bekentenis" van Israël, dat het eerder dit jaar Hamasleider Ismail Haniyeh in Teheran doodde, veroordeeld. Iran stelt dat Israël een "gruwelijke misdaad" heeft begaan. Op maandag erkende de Israëlische minister van Defensie, Israël Katz, dat het Israëlische leger verantwoordelijk was voor de dood van Haniyeh. Dat werd destijds al meteen na zijn overlijden aangenomen, maar het was de eerste keer dat Israël dit ook officieel toegaf.
Katz deed de uitspraak in een dreigement aan het adres van de Houthi's in Jemen, die regelmatig raketten afvuren op Israël. "We zullen hun strategische infrastructuur aanvallen en hun leiders onthoofden, net als we hebben gedaan met Haniyeh, Sinwar en Nasrallah", zei hij. Hamasleider Yahya Sinwar werd in oktober gedood door Israëlische troepen in de Gazastrook en Hezbollahleider Hassan Nasrallah kwam om bij een Israëlische luchtaanval in Libanon.
"Deze schaamteloze bekentenis vormt de eerste keer dat het Israëlische regime openlijk zijn verantwoordelijkheid voor deze gruwelijke misdaad heeft bekend", stelt de Iraanse ambassadeur bij de Verenigde Naties in een brief aan de secretaris-generaal van de VN.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN/NUUK (ANP/RTR/AFP) - De Deense regering is blij dat de Amerikaanse president Trump geen geweld wil gebruiken bij de gewenste inlijving van Groenland, dat deel is van het Deense koninkrijk. Het is positief dat Trump zegt dat hij niet van plan is geweld te gebruiken, aldus de Deense minister van Buitenlandse Zaken. Maar de aanspraken blijven overeind en het probleem dus ook, aldus minister Lars Løkke Rasmussen.
47 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft laten weten ook te zijn uitgenodigd voor de door de Amerikaanse president Donald Trump beoogde vredesraad. Het Vaticaan gaat de uitnodiging overwegen voordat een antwoord wordt verstuurd. Trump heeft zo'n zestig landen uitgenodigd. Er hebben twintig of misschien wel 25 landen ingestemd, aldus de Amerikaanse gezant Steve Witkoff.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is in Kyiv en niet in Davos. Dat meldt het presidentiële kantoor. President Trump suggereerde eerder in zijn toespraak op het World Economic Forum, dat momenteel plaatsvindt in die Zwitserse plaats, dat Zelensky "in het publiek zou kunnen zitten". Ook zei de Amerikaanse president dat hij de Oekraïense leider later op woensdag zou ontmoeten. Na zijn toespraak kwam hij daarop terug en noemde hij donderdag als de dag waarop hij Zelensky zou treffen.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie moet noodplannen maken om voorbereid te zijn op een eventuele terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa, zo wil het Europees Parlement. Zo moeten concrete afspraken worden gemaakt over hoe lidstaten elkaar te hulp schieten als een EU-lidstaat militair wordt bedreigd. Hiertoe moet artikel 42.7 van het Europees Verdrag worden aangescherpt. Daarnaast moet een EU-troepenmacht worden gevormd.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - Canada kan de Verenigde Staten maar beter wat dankbaarder zijn, waarschuwt de Amerikaanse president Donald Trump. "Canada bestaat dankzij de VS", zei Trump op het World Economic Forum. Hij reageerde op een veelgeprezen toespraak van de Canadese premier Mark Carney, die middelgrote landen opriep de krachten te bundelen om grootmachten van zich af te kunnen houden.
2 uur geledenADAMUZ (ANP) - Sinds de dodelijke treinbotsing zondag in Zuid-Spanje zijn uit de wrakstukken van de treinen 43 doden geborgen. Op twee lichamen na zijn alle stoffelijke resten geïdentificeerd, aldus de autoriteiten.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bevestigd dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump woensdag zal ontmoeten in Davos. In zijn toespraak op het World Economic Forum (WEF) dat momenteel plaatsvindt in die Zwitserse plaats, zei Trump al Zelensky woensdag te ontmoeten.
2 uur geleden