Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran boos na 'schaamteloze bekentenis' Israël over doden Haniyeh

Iran boos na 'schaamteloze bekentenis' Israël over doden Haniyeh

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft dinsdag de "schaamteloze bekentenis" van Israël, dat het eerder dit jaar Hamasleider Ismail Haniyeh in Teheran doodde, veroordeeld. Iran stelt dat Israël een "gruwelijke misdaad" heeft begaan. Op maandag erkende de Israëlische minister van Defensie, Israël Katz, dat het Israëlische leger verantwoordelijk was voor de dood van Haniyeh. Dat werd destijds al meteen na zijn overlijden aangenomen, maar het was de eerste keer dat Israël dit ook officieel toegaf.

Katz deed de uitspraak in een dreigement aan het adres van de Houthi's in Jemen, die regelmatig raketten afvuren op Israël. "We zullen hun strategische infrastructuur aanvallen en hun leiders onthoofden, net als we hebben gedaan met Haniyeh, Sinwar en Nasrallah", zei hij. Hamasleider Yahya Sinwar werd in oktober gedood door Israëlische troepen in de Gazastrook en Hezbollahleider Hassan Nasrallah kwam om bij een Israëlische luchtaanval in Libanon.

"Deze schaamteloze bekentenis vormt de eerste keer dat het Israëlische regime openlijk zijn verantwoordelijkheid voor deze gruwelijke misdaad heeft bekend", stelt de Iraanse ambassadeur bij de Verenigde Naties in een brief aan de secretaris-generaal van de VN.

Meer uit Buitenland

Vredesgesprekken Oekraïne boeken volgens VS goede vooruitgang

GENÈVE (ANP) - De gesprekken in Genève om een eind te maken aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne "boeken goede vooruitgang", verklaarde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zondag in een persconferentie. Volgens hem gaat het om "waarschijnlijk de beste bijeenkomst" tot nu toe. In Genève bespreken vertegenwoordigers van de VS, Oekraïne en Europese bondgenoten het Amerikaanse 28-puntenplan.

3 uur geleden
Libanon: internationale gemeenschap moet aanvallen Israël stoppen

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft de internationale gemeenschap opgeroepen krachtig in te grijpen en de Israëlische aanvallen op het land en zijn bevolking te stoppen. Aanleiding voor Aouns verklaring was een dodelijke Israëlische luchtaanval op de zuidelijke buitenwijken van Beiroet eerder op zondag.

3 uur geleden
Lula wil Trump spreken over troepenopbouw VS bij Venezuela

JOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is "erg bezorgd" over de toename van het aantal Amerikaanse militairen bij Venezuela en is van plan dit met president Donald Trump te bespreken. Dat verklaarde hij na de G20-top in Zuid-Afrika.

3 uur geleden
Vijftig ontvoerde scholieren in Nigeria afgelopen dagen ontsnapt

ABUJA (ANP/AFP) - Van de meer dan driehonderd scholieren van een katholieke school in Nigeria die vrijdag zijn ontvoerd, zijn er vijftig ontsnapt, meldt een christelijke organisatie (CAN) in het land. Zij zijn weer herenigd met hun ouders. In totaal werden 303 leerlingen en twaalf leraren van de school meegenomen, waarmee het een van de grootste ontvoeringen in Nigeria is.

6 uur geleden
Israël meldt aanval op stafchef Hezbollah in Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft een aanval uitgevoerd op de stafchef van Hezbollah in de Libanese hoofdstad Beiroet, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Dat verklaart dat het doelwit "de opbouw en herbewapening van de terroristische organisatie leidde".

6 uur geleden
Merz sceptisch of Oekraïne-deal voor donderdag mogelijk is

JOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is sceptisch of er vóór donderdag een akkoord kan worden bereikt over het 28-puntenplan voor een einde aan de oorlog tussen Oekraïne en Rusland. De Amerikaanse president Donald Trump kwam met deze deadline.

7 uur geleden
Von der Leyen: wijziging Oekraïense grenzen niet met geweld

BRUSSEL (ANP) - De grenzen van Oekraïne kunnen niet met geweld worden gewijzigd en de Oekraïense krijgsmacht mag niet zodanig worden beperkt dat het land kwetsbaar wordt voor een toekomstige aanval, stelt Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Ze vindt ook dat de Europese Unie een centrale rol moet spelen in een vredesakkoord voor Oekraïne.

8 uur geleden