Iran boos na 'schaamteloze bekentenis' Israël over doden Haniyeh
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft dinsdag de "schaamteloze bekentenis" van Israël, dat het eerder dit jaar Hamasleider Ismail Haniyeh in Teheran doodde, veroordeeld. Iran stelt dat Israël een "gruwelijke misdaad" heeft begaan. Op maandag erkende de Israëlische minister van Defensie, Israël Katz, dat het Israëlische leger verantwoordelijk was voor de dood van Haniyeh. Dat werd destijds al meteen na zijn overlijden aangenomen, maar het was de eerste keer dat Israël dit ook officieel toegaf.
Katz deed de uitspraak in een dreigement aan het adres van de Houthi's in Jemen, die regelmatig raketten afvuren op Israël. "We zullen hun strategische infrastructuur aanvallen en hun leiders onthoofden, net als we hebben gedaan met Haniyeh, Sinwar en Nasrallah", zei hij. Hamasleider Yahya Sinwar werd in oktober gedood door Israëlische troepen in de Gazastrook en Hezbollahleider Hassan Nasrallah kwam om bij een Israëlische luchtaanval in Libanon.
"Deze schaamteloze bekentenis vormt de eerste keer dat het Israëlische regime openlijk zijn verantwoordelijkheid voor deze gruwelijke misdaad heeft bekend", stelt de Iraanse ambassadeur bij de Verenigde Naties in een brief aan de secretaris-generaal van de VN.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
1 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
4 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
9 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
11 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
12 uur geleden