Iran: bij maatregelen geen samenwerking met atoomagentschap
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran wil volgens de minister van Buitenlandse Zaken afspraken maken over nucleair toezicht, maar alleen als er geen maatregelen tegen het land getroffen worden die Iran als vijandig ziet. Dat geldt ook voor de sancties die opnieuw dreigen in te gaan, zegt minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi.
De Iraanse autoriteiten zijn in principe nog akkoord met controles door het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA), maar gevreesd wordt dat het land zich daaruit zal terugtrekken. Dat heeft vooral te maken met het uit elkaar vallen van de nucleaire deal uit 2015. Volgens Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk houdt Iran zich niet aan de afspraken uit die deal. Daarom lijken de sancties die vóór de deal van kracht waren, binnenkort opnieuw in te gaan.
Er lopen nog gesprekken tussen de Europese landen en Iran om de terugkeer van sancties te voorkomen. Vooralsnog lijkt het er niet op dat daar een doorbraak bereikt kan worden.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
44 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
2 uur geledenASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
3 uur geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
4 uur geleden