Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran bevestigt gevangenname van Zweedse EU-medewerker

Iran bevestigt gevangenname van Zweedse EU-medewerker

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran bevestigt dat een Zweedse EU-medewerker in het land is opgepakt. De man wordt volgens de rechterlijke macht verdacht van "misdaden op Iraans grondgebied", maar daarover zijn geen details gedeeld. Hij zit volgens Europese informatie al vast sinds april 2022.

De detentie van Johan Floderus werd vorige week gemeld door Zweden en de Europese Unie. Hij wordt volgens zijn familie beschuldigd van spionage. De man was als toerist in Iran. Volgens zijn werkgever, de buitenlanddienst van de EU, is de man een slachtoffer van zogeheten gijzeldiplomatie. Daarmee wordt bedoeld dat Floderus is opgepakt om later te ruilen bij onderhandelingen.

Vanuit Iran wordt nu gemeld dat de diplomaat is de gevangenis is geplaatst na een voorlopig onderzoek en dat de resultaten van een volledig onderzoek ergens in de komende dagen naar de rechtbank worden gestuurd. Floderus zit volgens zijn familie in de beruchte gevangenis Evin, waar bijvoorbeeld politieke gevangen worden vastgehouden.

De band tussen Zweden en Iran is gespannen sinds Zweden in 2019 een Iraanse oud-functionaris arresteerde voor de executie en de marteling van politieke gevangenen in de jaren tachtig. De man werd vorig jaar tot levenslang veroordeeld. Iran executeerde in mei een Zweeds-Iraanse dissident die veroordeeld was voor het leiden van separatisten die dodelijke aanslagen zou hebben gepleegd.

Meer uit Buitenland

Couppleger Doumbouya wint presidentsverkiezingen in Guinee

CONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.

45 minuten geleden
Isiah Whitlock, bekend als Clay Davis in The Wire, overleden

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.

47 minuten geleden
Droneaanval Oekraïne raakt gaspijpleiding in Russische havenstad

TUAPSE (ANP) - Een Oekraïense droneaanval heeft schade toegebracht aan de haveninfrastructuur en een gaspijpleiding in een woonwijk van de Russische havenstad Tuapse aan de Zwarte Zee. Dat meldt het operationele hoofdkwartier van de regio Krasnodar via Telegram. Er zouden geen gewonden zijn gevallen.

48 minuten geleden
Treinbotsing bij Incastad Machu Picchu eist dode en 40 gewonden

MACHU PICCHU (ANP) - Een frontale botsing tussen twee treinen op de spoorlijn naar Machu Picchu in Peru heeft een dode en minstens 40 gewonden geëist. De overledene was de machinist van een van de twee treinen, aldus het openbaar ministerie in Cusco, de plaats die het dichtst bij de beroemde Incastad ligt.

1 uur geleden
Merz roept Europa op zich assertiever op te stellen in de wereld

BERLIJN (ANP) - Europa moet zijn belangen sterker behartigen om vrede en welvaart in 2026 te garanderen, te midden van uitdagingen zoals Russische agressie, wereldwijd protectionisme en veranderende betrekkingen met de Verenigde Staten. Dat stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in een nieuwjaarstoespraak.

1 uur geleden
Israël dreigt vergunningen voor hulporganisaties Gaza te stoppen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Tientallen internationale hulporganisaties dreigen geen nieuwe vergunning van Israël te krijgen om hun werk in de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever voort te zetten. Volgens Israël voldoen de ngo's, waaronder mogelijk Artsen zonder Grenzen (AzG), niet aan nieuwe strenge registratieregels. Hun huidige vergunningen lopen op 1 januari af.

8 uur geleden
Landen: humanitaire situatie in Gaza verslechterd en catastrofaal

LONDEN (ANP/RTR) - De humanitaire situatie in Gaza is opnieuw verslechterd en blijft catastrofaal, melden Groot-Brittannië, Canada, Frankrijk en andere landen in een gezamenlijke verklaring. Zij roepen Israël op actie te ondernemen.

9 uur geleden