Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran beschuldigt Israël van saboteren gaspijpleidingen

Iran beschuldigt Israël van saboteren gaspijpleidingen

DUBAI/TEHERAN (ANP/RTR) - Israël is volgens de Iraanse olieminister Javad Owji verantwoordelijk voor aanslagen op een cruciale gaspijpleiding in het land afgelopen week. Twee explosies werden op 14 februari gemeld bij de pijpleiding die van het noorden naar het zuiden van Iran loopt. De autoriteiten spraken van "terroristische daden van sabotage", maar noemden geen verdachten.

De pijpleiding werd beschadigd door "de samenzwering van de vijand", maar volgens Owji kon de schade binnen twee uur worden hersteld.

In december was Iran het doelwit van hackers die volgens Teheran banden met Israël hebben. Die cyberaanval schakelde ongeveer 70 procent van de benzinepompen in het land voor enige tijd uit.

Meer uit Buitenland

Hongarije roept Europa op 'rationeel' 28-puntenplan te steunen

BOEDAPEST (ANP) - Hongarije heeft steun uitgesproken voor het 28-puntenplan voor vrede tussen Oekraïne en Rusland. "Ons standpunt is duidelijk: elke Europese politicus heeft de plicht om dit plan volledig en onvoorwaardelijk te steunen, aangezien dit de rationele en humane keuze is", schreef minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó.

19 minuten geleden
Vliegveld Vilnius weer open na nieuwe incidenten smokkelballonnen

VILNIUS (ANP/RTR) - De luchthaven van Vilnius is maandagochtend heropend na twee sluitingen wegens incidenten met ballonnen. Litouwen zegt dat Belarus de verstoringen heeft veroorzaakt met weerballonnen die smokkelwaar, zoals sigaretten, vervoerden en spreekt van een "hybride aanval".

25 minuten geleden
Duitse acteur Udo Kier op 81-jarige leeftijd overleden

BERLIJN (ANP) - De Duitse acteur Udo Kier is zondag op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn partner bevestigd aan vakblad Variety. Kier speelde de afgelopen zes decennia in meer dan tweehonderd films en series.

1 uur geleden
Overlast voor reizigers door driedaagse ov-staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De driedaagse staking in België heeft gevolgen voor reizigers die naar of in België reizen. Maandag zou alleen het spoorwegpersoneel staken, maar medewerkers van bussen, metro en trams sloten zich ook aan. Daardoor rijden er niet alleen minder treinen, maar ook minder bussen, metro's en trams.

1 uur geleden
Begrotingsakkoord in België na marathonoverleg

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever en zijn vicepremiers zijn het na een marathonoverleg eens geworden over de begroting. Ze overlegden ongeveer twintig uur.

2 uur geleden
Bekritiseerde lift op eiland bij Bali moet worden afgebroken

DENPASAR (ANP/DPA) - De gouverneur van Bali, Wayan Koster, heeft besloten dat een zwaar bekritiseerde lift naar een strand op het eiland Nusa Penida moet worden afgebroken. De ontwikkelaar van de ruim 180 meter hoge lift krijgt daar zes maanden de tijd voor. De bouw, die al voor 70 procent was voltooid, werd een maand geleden stilgelegd omdat de vergunningen niet in orde waren.

2 uur geleden
Bolsonaro: paranoïde door medicatie bij incident met enkelband

BRASÍLIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro zegt dat hij medicijnen slikte die hem "paranoïde" maakten en ervoor zorgden dat hij last had van hallucinaties. Dat zou ervoor hebben gezorgd dat hij probeerde zijn enkelband te breken, liet Bolsonaro zondag aan een rechter weten. Hij ontkent dat er sprake was van een ontsnappingspoging.

5 uur geleden