Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran beschuldigt Duitsland ervan rellen aan te wakkeren

Iran beschuldigt Duitsland ervan rellen aan te wakkeren

THERAN (ANP) - Iraanse media stellen dat de Duitse ambassade in Teheran heeft gewerkt aan het aanwakkeren van de recente rellen in het land. Functionarissen van de ambassade en van enkele andere Europese ambassades hielden bijeenkomsten over "hoe de rellen en conflicten konden worden vergroot", aldus het persbureau FARS.

Eerder deden dat vooral functionarissen van de Britse en Franse ambassades, maar nu heeft Duitsland die rol op zich genomen, suggereert het persbureau. Dat bericht dat bij de onlusten van de afgelopen weken mensen uit veertien landen zijn gearresteerd, vooral uit Afghanistan, maar ook uit onder meer Frankrijk, Groot-Brittannië, Oostenrijk, Rusland en de VS. Er wordt niet gemeld waar en wanneer en hoeveel buitenlanders zijn opgepakt.

In heel Iran zijn momenteel grote protesten tegen het regime dat onder meer kampt met diepe en slepende economische crises. De dood half september van een 22-jarige vrouw, Mahsa Amini, na haar arrestatie door de zedenpolitie wegens overtreding van kledingvoorschriften, heeft geleid tot een golf van protesten waarbij tientallen doden zijn gevallen. De vrouw zou zijn overleden als gevolg van mishandeling door de politie, maar volgens de autoriteiten bezweek ze aan orgaanfalen dat te maken zou hebben met een hersenoperatie die ze op 8-jarige leeftijd onderging. Tegenstanders van het regime van de aartsconservatieve sjiitische geestelijkheid hebben haar dood aangrepen om massaal de straat op te gaan.

Volgens het regime zijn de protesten het werk van buitenlandse inlichtingendiensten die worden geholpen door westerse media, beroemdheden, Iraanse ballingen en terroristische groeperingen.

Meer uit Buitenland

Israël heeft meer militairen nodig voor inzet in Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.

1 uur geleden
Trump: tot 6 april geen aanvallen op energievoorziening Iran

WASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.

2 uur geleden
Frankrijk ontkent druk VS bij uitsluiten Zuid-Afrika van G7-top

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.

2 uur geleden
Oscaruitreiking verdwijnt uit beroemd Dolby Theatre in Hollywood

LOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.

2 uur geleden
NAVO verzekert dat in VS bestelde wapens naar Oekraïne gaan

BRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.

3 uur geleden
Venezolaanse president Maduro opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.

5 uur geleden
Trump: Iran liet tien olietankers door Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.

5 uur geleden