Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran beschuldigt Duitsland ervan rellen aan te wakkeren

Iran beschuldigt Duitsland ervan rellen aan te wakkeren

THERAN (ANP) - Iraanse media stellen dat de Duitse ambassade in Teheran heeft gewerkt aan het aanwakkeren van de recente rellen in het land. Functionarissen van de ambassade en van enkele andere Europese ambassades hielden bijeenkomsten over "hoe de rellen en conflicten konden worden vergroot", aldus het persbureau FARS.

Eerder deden dat vooral functionarissen van de Britse en Franse ambassades, maar nu heeft Duitsland die rol op zich genomen, suggereert het persbureau. Dat bericht dat bij de onlusten van de afgelopen weken mensen uit veertien landen zijn gearresteerd, vooral uit Afghanistan, maar ook uit onder meer Frankrijk, Groot-Brittannië, Oostenrijk, Rusland en de VS. Er wordt niet gemeld waar en wanneer en hoeveel buitenlanders zijn opgepakt.

In heel Iran zijn momenteel grote protesten tegen het regime dat onder meer kampt met diepe en slepende economische crises. De dood half september van een 22-jarige vrouw, Mahsa Amini, na haar arrestatie door de zedenpolitie wegens overtreding van kledingvoorschriften, heeft geleid tot een golf van protesten waarbij tientallen doden zijn gevallen. De vrouw zou zijn overleden als gevolg van mishandeling door de politie, maar volgens de autoriteiten bezweek ze aan orgaanfalen dat te maken zou hebben met een hersenoperatie die ze op 8-jarige leeftijd onderging. Tegenstanders van het regime van de aartsconservatieve sjiitische geestelijkheid hebben haar dood aangrepen om massaal de straat op te gaan.

Volgens het regime zijn de protesten het werk van buitenlandse inlichtingendiensten die worden geholpen door westerse media, beroemdheden, Iraanse ballingen en terroristische groeperingen.

Meer uit Buitenland

Poetin zegt aanvallen op Oekraïne te stoppen bij verkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR) - Als Oekraïne verkiezingen houdt, zou Rusland mogelijk geen aanvallen op het land uitvoeren. Oekraïners die in Rusland of door Rusland beheerste gebieden wonen, zouden ook in Oekraïense verkiezingen moeten kunnen stemmen. President Vladimir Poetin heeft dit in zijn jaarlijkse persconferentie gezegd.

3 uur geleden
Doden bij steekaanval bij treinstation Taiwan

TAIPEI (ANP/RTR) - Bij een steekaanval in de Taiwanese hoofdstad Taipei zijn zeker drie doden gevallen, vijf mensen raakten gewond. Volgens premier Cho Jung-tai liet een man rookbommen afgaan bij het centrale treinstation van de stad, waarna hij naar een nabijgelegen metrostation in een druk winkelgebied rende. Onderweg viel hij mensen aan.

3 uur geleden
Internationale monitor: geen hongersnood meer in Gazastrook

NEW YORK/LONDEN (ANP/RTR) - Volgens internationale waarnemers is er momenteel geen hongersnood meer in de Gazastrook. Dit komt door de verbetering van de aanvoer van goederen sinds het bestand tussen Israël en Hamas dat 10 oktober inging. Maar de toestand blijft nog steeds kritiek. Bij hervatting van de vijandelijkheden kan het risico op hongersnood half april weer terug zijn.

4 uur geleden
WHO: ruim 1000 patiënten overleden in afwachting evacuatie Gaza

GENÈVE (ANP) - In de Gazastrook zijn in de afgelopen anderhalf jaar meer dan duizend mensen overleden die in afwachting waren van een medische evacuatie, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) op X. Topman Tedros Adhanom Ghebreyesus roept meer landen op om "hun deuren te openen voor de patiënten uit Gaza".

4 uur geleden
Eerste aanval Oekraïne op schip schaduwvloot op Middellandse Zee

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft voor het eerst een schip van de Russische schaduwvloot aangevallen op de Middellandse Zee, meldt een bron van de Oekraïense veiligheidsdienst SBOe. Het vaartuig zou flinke schade hebben opgelopen, maar leeg zijn geweest op het moment van de droneaanval.

5 uur geleden
Dertien aanhoudingen en zes gewonde agenten bij protesten Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Bij boerenprotesten zijn donderdag dertien mensen aangehouden in Brussel, meldt de politie daar. In zeven gevallen gaat het om een aanhouding waarbij de demonstranten ook strafrechtelijk kunnen worden vervolgd. Vier agenten raakten gewond.

6 uur geleden
Staking Louvre voorbij, museum vrijdag weer open "als normaal"

PARIJS (ANP/AFP) - De staking bij het Louvre is voorlopig voorbij. Het museum is volgens vakbonden en de directie vrijdag "als normaal" geopend. Medewerkers staaktes sinds maandag vanwege verslechterende arbeidsomstandigheden en personeelstekorten. Als hier niets aan verandert, willen vakbonden 5 januari weer in overleg voor een nieuwe staking.

6 uur geleden