Iran bereid tot meer gevangenendeals na vrijlating Australische
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran is bereid tot meer afspraken met andere landen over het ruilen van gevangenen. De Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi noemt het vrijdag "een legitiem middel dat overeenkomt met onze nationale interesses".
Andere landen hebben de afgelopen maanden negen Iraniërs vrijgelaten in ruil voor de terugkeer van zes mensen die in Iran vastzaten. De laatste ruil was deze week. Drie Iraniërs die in Thailand vastzaten zijn vrijgelaten in ruil voor de Australisch-Britse academicus Kylie Moore-Gilbert. Zij kwam vrijdag aan in Australië nadat ze ruim 800 dagen in de cel had doorgebracht op verdenking van spionage.
Aragchi zei vrijdag niet of Iran ook mensen gaat vrijlaten met een Iraans en een buitenlands paspoort. Er zitten veel mensen met dubbele paspoorten vast in het land, vaak op verdenking van spionage. Iran erkent geen dubbele nationaliteiten, de nationaliteit van de vader is geldend in het land.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
50 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV brengt eind september een staatsbezoek aan Frankrijk, heeft het Vaticaan aangekondigd. Hij gaat in ieder geval langs bij het Parijse hoofdkantoor van UNESCO, de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties. De paus was uitgenodigd door president Emmanuel Macron.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
5 uur geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
5 uur geleden