Iran beperkt productie uranium om spanningen af te bouwen
WENEN (ANP/DPA/RTR) - Iran wil de productie beperken van hoogverrijkt uranium, dat onder meer gebruikt kan worden voor atoomwapens. De internationale atoomwaakhond IAEA meldt de Iraanse stap in een vertrouwelijk, inmiddels gelekt rapport.
Het regime in Teheran zou de spanningen in de regio willen verminderen. Tussen de aartsvijanden Iran en Israël kwam het de afgelopen maanden tot ongekende aanvallen. Teheran zou wel eisen dat westerse maatregelen tegen Iran worden afgeblazen.
Inmiddels zijn voorbereidingen getroffen om ervoor te zorgen dat de hoeveelheid hoogverrijkt uranium niet verder stijgt, aldus het atoomagentschap. De afgelopen tijd had Iran zijn voorraad uranium met een zuiverheidsgraad van 60 procent, dat bijna geschikt is voor kernwapens, nog verhoogd.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei maandag dat bij de jongste Israëlische vergeldingsaanval op Iran ook een nucleair doelwit was geraakt, zonder verdere details te geven.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.
29 minuten geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
3 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
4 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt de aanvallen op X.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
21 uur geleden