Iran beperkt productie uranium om spanningen af te bouwen
WENEN (ANP/DPA/RTR) - Iran wil de productie beperken van hoogverrijkt uranium, dat onder meer gebruikt kan worden voor atoomwapens. De internationale atoomwaakhond IAEA meldt de Iraanse stap in een vertrouwelijk, inmiddels gelekt rapport.
Het regime in Teheran zou de spanningen in de regio willen verminderen. Tussen de aartsvijanden Iran en Israël kwam het de afgelopen maanden tot ongekende aanvallen. Teheran zou wel eisen dat westerse maatregelen tegen Iran worden afgeblazen.
Inmiddels zijn voorbereidingen getroffen om ervoor te zorgen dat de hoeveelheid hoogverrijkt uranium niet verder stijgt, aldus het atoomagentschap. De afgelopen tijd had Iran zijn voorraad uranium met een zuiverheidsgraad van 60 procent, dat bijna geschikt is voor kernwapens, nog verhoogd.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei maandag dat bij de jongste Israëlische vergeldingsaanval op Iran ook een nucleair doelwit was geraakt, zonder verdere details te geven.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-lidstaten hebben woensdag een akkoord bereikt over EU-sancties tegen 1646 mensen en bedrijven of instellingen die de Russische oorlog tegen Oekraïne steunen. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken keuren de lijst maandag formeel goed. Het is de omvangrijkste uitbreiding van de sanctielijst sinds het begin van de oorlog in Oekraïne.
20 minuten geledenMOSKOU/GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft beklemtoond dat het de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) goed heeft geïnformeerd over een sterfgeval in het oosten van het land, waar volgens de eerste berichten de pest mee te maken zou hebben. Dit is volgens Moskou blijkens onderzoek echter niet het geval.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de scholierenprotesten in Frankrijk zijn opnieuw botsingen geweest tussen de politie en betogers. De al langer lopende acties leiden volgens het ministerie van Onderwijs nog altijd tot verstoring van de lessen, meldt onder meer Le Monde.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Nobelprijs voor de Scheikunde gaat dit jaar naar de wetenschappers Henri Kagan (95) uit Frankrijk en Kenso Soai (76) uit Japan. Het Zweedse Nobelcomité eert hen voor hun onderzoek naar moleculen.
3 uur geledenATHENE (ANP) - De Verenigde Staten zeggen Nederland en andere landen niet te hebben gevraagd de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado te beletten naar haar land terug te keren. Dat is "niet waar", bezwoer buitenlandminister Marco Rubio woensdag in Athene.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie stelt "dat de onbeschrijfelijke wreedheid en terreur" van 7 oktober 2023 "nooit meer mogen voorkomen". Ze doelt op de terroristische aanslagen van Hamas in Israël. Ze tekent daarbij meteen aan dat de EU ervan overtuigd is dat "niets terreur rechtvaardigt", schrijft ze op X.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse inlichtingendiensten hebben een onderzoek ingesteld naar aanleiding van de aanhouding van een voormalige Duitse inlichtingenchef, meldt de krant The Telegraph. Het voormalige hoofd van de Duitse buitenlandse inlichtingendienst BND August Hanning zit vast voor het kopen van geheimen nadat hij voor zichzelf was begonnen. Mogelijk waren daar ook buitenlandse geheimen bij.
5 uur geleden