Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran beperkt productie uranium om spanningen af te bouwen

Iran beperkt productie uranium om spanningen af te bouwen

WENEN (ANP/DPA/RTR) - Iran wil de productie beperken van hoogverrijkt uranium, dat onder meer gebruikt kan worden voor atoomwapens. De internationale atoomwaakhond IAEA meldt de Iraanse stap in een vertrouwelijk, inmiddels gelekt rapport.

Het regime in Teheran zou de spanningen in de regio willen verminderen. Tussen de aartsvijanden Iran en Israël kwam het de afgelopen maanden tot ongekende aanvallen. Teheran zou wel eisen dat westerse maatregelen tegen Iran worden afgeblazen.

Inmiddels zijn voorbereidingen getroffen om ervoor te zorgen dat de hoeveelheid hoogverrijkt uranium niet verder stijgt, aldus het atoomagentschap. De afgelopen tijd had Iran zijn voorraad uranium met een zuiverheidsgraad van 60 procent, dat bijna geschikt is voor kernwapens, nog verhoogd.

De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei maandag dat bij de jongste Israëlische vergeldingsaanval op Iran ook een nucleair doelwit was geraakt, zonder verdere details te geven.

Meer uit Buitenland

Iran sluit Straat van Hormuz geheel af na Amerikaanse aanvallen

TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft aangekondigd de Straat van Hormuz volledig te sluiten na recente Amerikaanse aanvallen op doelen in het zuiden van het land. Dit blijkt uit een door Iraanse staatsmedia verspreide verklaring.

43 minuten geleden
Franse zanger Patrick Bruel aangeklaagd voor verkrachting

NANTERRE (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt aangeklaagd voor verkrachting, poging tot verkrachting, aanranding en seksuele intimidatie. Dat meldt de rechter in Nanterre.

3 uur geleden
Paus zegent hoogste toren Sagrada Família in Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft woensdagavond de hoogste toren van de Sagrada Família in Barcelona gezegend. Dat deed de kerkelijk leider tijdens een grote mis in de nog niet voltooide basiliek.

3 uur geleden
Voor de tweede dag op rij onlusten in Noord-Ierland

BELFAST (ANP) - Opnieuw zoeken demonstranten in Noord-Ierland de confrontatie met de politie op. Dinsdag vernielden relschoppers daar ook al op verschillende plekken voertuigen en huizen, uit onvrede over het migratiebeleid en een steekincident in Belfast, een dag eerder. Het slachtoffer van die daad raakte een oog kwijt en raakte zwaargewond.

4 uur geleden
Paus in wereldberoemde Sagrada Família in Barcelona

BARCELONA (ANP) - Paus Leo XIV is aangekomen in de wereldberoemde kathedraal La Sagrada Família in Barcelona. Het bezoek is op de vijfde dag van zijn rondreis door Spanje.

6 uur geleden
Poetin tekent onteigeningswet die gevluchte critici raakt

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een wet getekend waarmee het mogelijk wordt critici die het land zijn ontvlucht te onteigenen. Dat schrijft The Moscow Times. De wet moet van kracht gaan per 1 september.

6 uur geleden
Miljardair Gates zegt beperkt contact met Epstein te hebben gehad

WASHINGTON (ANP/AFP) - De miljardair en filantroop Bill Gates heeft tegenover een onderzoekscommissie verklaard geen kennis te hebben gehad van misdaden die de investeerder Jeffrey Epstein (1953-2019) pleegde. Ook zei hij dat hij niet is ingegaan op pogingen van Epstein vriendschappelijke relaties te onderhouden.

8 uur geleden