Iran beperkt productie uranium om spanningen af te bouwen
WENEN (ANP/DPA/RTR) - Iran wil de productie beperken van hoogverrijkt uranium, dat onder meer gebruikt kan worden voor atoomwapens. De internationale atoomwaakhond IAEA meldt de Iraanse stap in een vertrouwelijk, inmiddels gelekt rapport.
Het regime in Teheran zou de spanningen in de regio willen verminderen. Tussen de aartsvijanden Iran en Israël kwam het de afgelopen maanden tot ongekende aanvallen. Teheran zou wel eisen dat westerse maatregelen tegen Iran worden afgeblazen.
Inmiddels zijn voorbereidingen getroffen om ervoor te zorgen dat de hoeveelheid hoogverrijkt uranium niet verder stijgt, aldus het atoomagentschap. De afgelopen tijd had Iran zijn voorraad uranium met een zuiverheidsgraad van 60 procent, dat bijna geschikt is voor kernwapens, nog verhoogd.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei maandag dat bij de jongste Israëlische vergeldingsaanval op Iran ook een nucleair doelwit was geraakt, zonder verdere details te geven.
Meer uit Buitenland
GRAND CANYON (ANP/AFP) - Mogelijk worden meer dan twintig mensen vermist na overstromingen in het nationale park Grand Canyon in de Amerikaanse staat Arizona. Dat heeft de National Park Service zondag laten weten in een verklaring.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA/BLOOMBERG) - Amerikaanse strijdkrachten hebben zondag twee Iraanse lanceerinstallaties op het Iraanse eiland Larak aangevallen. Dat meldt de nieuwssite Axios op gezag van een Amerikaanse functionaris.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft toezichthouders op de communicatiesector opgeroepen een prominente journaliste van de zender NBC News te "straffen". In een bericht op Truth Social viel hij Kristen Welker aan, omdat ze had gezegd dat de president "wisselende resultaten" heeft geboekt met zijn steun aan politieke kandidaten tijdens voorverkiezingen.
3 uur geledenPORTSMOUTH (ANP/AFP) - In de Straat van Hormuz is opnieuw een tanker aangevallen, meldt de Britse maritieme scheepvaartmonitor UKMTO op X. Het schip zou voor de kust van Oman door een "onbekend projectiel" zijn geraakt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige Venezolaanse president Nicolás Maduro, die op 3 januari door het Amerikaanse leger werd gevangengenomen en werd overgebracht naar de VS, heeft zondag vanuit zijn cel in New York via sociale media van zich laten horen. Bij foto's die van 25 juni dateren, een dag na de dodelijke aardbeving in zijn land, schreef hij onder meer: "Venezuela zal herrijzen."
6 uur geledenOSLO (ANP) - De uitvaart van de vrijdag overleden koning Harald van Noorwegen vindt plaats op woensdag 9 september. Het afscheid vindt plaats in de Dom van Oslo, maakte het paleis zondag bekend. De dienst wordt geleid door de leider van de Noorse Kerk, Olav Fykse Tveit.
6 uur geledenNICOSIA (ANP) - De kapitein van de veerboot die zondag kapseisde en zonk voor de noordkust van Cyprus, is opgepakt. Dat meldt Cyprus Mail op gezag van de premier van de zelfbenoemde republiek Noord-Cyprus, Ünal Üstel. Ook acht bemanningsleden zijn gearresteerd. Van acht schipbreukelingen is nu bekend dat ze zijn overleden, zeventien anderen worden nog gezocht. De rest van de in totaal 267 opvarenden kon worden gered.
7 uur geleden