Iran benadrukt belang bestand in Libanon voor deal met VS
TEHERAN (ANP/AFP) - Het staken van de vijandelijkheden in Libanon blijft een harde eis voor een vredesdeal met de VS, benadrukt Iran. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt in de wekelijkse persbriefing van een "essentiële voorwaarde" om de oorlog te beëindigen.
Israël intensiveerde afgelopen weekend zijn militaire operaties in Libanon, waarbij het noordelijker optrok dan de rivier de Litani. Het land was hier tot dan toe ten zuiden van gebleven. Ook nam Israël het historisch en strategisch belangrijke Beaufort-kasteel nabij Arnoun in. Volgens minister van Defensie Israel Katz is Israël van plan die positie te behouden. De Libanese premier Nawaf Salam betichtte Israël zaterdag van het hanteren van een "tactiek van de verschroeide aarde".
Al sinds het begin van de onderhandelingen met de VS en bemiddelaar Pakistan is een staakt-het-vuren in Libanon een rode lijn voor Iran. De Libanese Hezbollah geldt als proxy voor Iran en ontvangt veel steun van Teheran.
Uranium
Volgens de woordvoerder hebben de onderhandelingen met de Amerikanen bovendien vertraging opgelopen vanwege de "alsmaar veranderende houding" van de VS. Het land zou "constant nieuwe of tegenstrijdige eisen" op tafel leggen, zonder daarbij te specificeren wat precies. "Het is niet meer dan logisch dat deze situatie maakt dat de onderhandelingen langer duren", aldus het ministerie.
Amerikaanse media meldden dit weekend dat de VS onlangs nog hebben geprobeerd wijzigingen aan te brengen in verschillende delen van de deal zoals deze voorlag. Zo zou onder meer zijn geprobeerd voor de VS belangrijke punten aan te scherpen, zoals rond verrijkt uranium. Iran herhaalt maandag dat over zijn atoomprogramma op het moment niet wordt onderhandeld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan veertig dagvaardingen en verzoeken tot bewaring van documenten uitgegeven in het onderzoek naar de kandidatuur van een Senaatskandidaat in Alaska. Dit meldt een ingewijde aan persbureau Reuters. De dagvaardingen zijn gericht aan het campagneteam van de Democratische kandidaat Mary Peltola en ook aan Peltola zelf.
57 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd de relatie met Europese landen te willen herstellen. Poetin stelt dat Rusland niet wil dat er een situatie zoals die bij de Straat van Hormuz ontstaat bij de Oostzee.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Britse acteur Patrick Stewart is overleden. Hij stierf woensdag op 86-jarige leeftijd na een kort ziekbed, heeft zijn agent donderdag bekendgemaakt. Stewart was onder meer bekend van rollen in Star Trek en X-Men.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname gaat door met de uitzetting van 63 mennonieten uit Bolivia en Mexico, bevestigt de politiewoordvoerder donderdagmiddag lokale tijd. De kantonrechter heeft eerder op de dag besloten dat de mogelijke deportatie van de christelijke, traditionele landbouwers wel moet gebeuren volgens de wettelijke regels. De groep had in ongerept bosgebied zonder toestemming bomen gekapt en landbouwgronden aangelegd.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot waarschuwt dat premier Benjamin Netanyahu probeert om de uitslag van de verkiezingen verdacht te maken. Netanyahu's partij Likoed claimde dat de Arabische partijen de verkiezingen hadden "gestolen" door fraude te plegen, maar leverde daar geen bewijs voor.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken, Laurent Nuñez, heeft aangekondigd dat er zaterdag opnieuw 70.000 politieagenten ingezet zullen worden om de orde te handhaven bij protestacties. Nuñez stelt dat de betogingen een "zeer hoog risico" voor de openbare orde met zich meebrengen.
3 uur geledenSARAJEVO (ANP/AFP) - In Bosnië en Herzegovina is een Italiaanse militaire helikopter neergestort. Meerdere inzittenden zijn omgekomen, meldt de EU-missie EUFOR waar het toestel onderdeel van was. Volgens het lokale ziekenhuis gaat het om vier doden en elf gewonden.
4 uur geleden