Iran belooft 'spoedig hardere wraak' op VS
TEHERAN (ANP/RTR) - Abdollah Araghi, een bevelhebber van de Iraanse Revolutionaire Garde, heeft donderdag opnieuw dreigende taal geuit richting de Verenigde Staten. Hij zei dat Iran "spoedig hardere wraak" zal nemen na de Amerikaanse raketaanval vorige week vrijdag in Irak. Daarbij kwam de belangrijke Iraanse generaal Qassem Soleimani om het leven. Araghi gaf geen details.
Woensdagochtend vuurde Iran meerdere raketten af op bases in Irak waar Amerikaanse militairen waren gelegerd Het ging om een vergeldingsaanval vanwege de dood van Soleimani. De Amerikaanse president Donald Trump beloofde woensdag geen nieuwe militaire acties uit te voeren tegen Iran. Wel legde hij per direct nieuwe "zware economische sancties" op aan het land.
Door de dood van Soleimani is de toch al gespannen relatie tussen Iran en de VS verder verslechterd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De in de VS gevestigde Iraanse dissident en voormalig kroonprins Reza Pahlavi heeft Iraniƫrs opgeroepen tot meer protest. "Ons doel is niet langer om alleen de straten op te gaan; het doel is om ons voor te bereiden op het innemen en behouden van de stadscentra", aldus de criticus van het regime op sociale media. Pahlavi voegde eraan toe dat hij denkt "in de nabije toekomst" te kunnen terugkeren naar Iran.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - In de Amerikaanse stad Minneapolis zijn vrijdagavond (lokale tijd) protesten uitgebroken bij zeker twee hotels, meldt een verslaggever van CNN. De demonstranten vermoeden dat agenten van de immigratiepolitie (ICE) in die hotels verblijven, aldus de zender. Volgens een verslaggever zijn het de "hevigste protesten tot nu toe". In Minneapolis wordt al enkele dagen gedemonstreerd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - In New York is een zeldzaam exemplaar van een comic uit 1938 van Superman verkocht voor 15 miljoen dollar (zo'n 13 miljoen euro). Volgens Amerikaanse media is het een recordbedrag dat is neergeteld voor een oud stripboek. De strip, met als titel Action Comics No. 1, lag in 1938 in de winkel voor 10 dollarcent.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea meldt zaterdag dat er afgelopen zondag een Zuid-Koreaanse "observatiedrone" door hun luchtruim vloog. De drone schond volgens Pyongyang de soevereiniteit van Noord-Korea en is neergehaald, aldus staatszender KCNA. Op foto's die staatspersbureau KCNA deelt, zijn brokstukken van een drone te zien. Zuid-Korea ontkent het nieuws en zegt niet te werken met het type drone dat is afgebeeld.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het duurt nog zeker tot woensdag voordat vier astronauten met een SpaceX-capsule vanuit het Internationale Ruimtestation (ISS) terugkeren naar de aarde. Het eerst mogelijke vertrekmoment is woensdagavond om 23.00 uur (Nederlandse tijd), laat de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA weten. Of de bemanning van Crew 11 dan ook daadwerkelijk kan vertrekken, hangt van de weersomstandigheden af.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Nationale Opera van de Verenigde Staten vertrekt uit het Kennedy Center in Washington. In een verklaring, die vrijdag als eerste naar buiten werd gebracht door The New York Times, laat de Nationale Opera weten "te streven naar een vroegtijdige beƫindiging van de samenwerking" met het centrum. Het centrum was sinds 1971 de thuisbasis van de Nationale Opera.
7 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP/RTR) - De Australische premier Anthony Albanese waarschuwt zaterdag voor "extreem en gevaarlijk" weer en "bosbranden in meerdere staten". In deelstaat Victoria is zaterdag de noodtoestand afgekondigd om de hulpdiensten meer bevoegdheden te geven bij het blussen van bosbranden. Zeker 130 gebouwen in die staat zijn in vlammen opgegaan.
9 uur geleden