Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran belooft regering Syrië volledige steun na aanvallen rebellen

Iran belooft regering Syrië volledige steun na aanvallen rebellen

DAMASCUS (ANP/AFP) - Iran staat volledig achter de Syrische regering van president Bashar al Assad nu rebellen Aleppo hebben veroverd, de tweede stad van het land. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen Syrische en Iraanse media na een ontmoeting met Assad in Damascus.

Teheran was een trouwe bondgenoot van Assad tijdens de burgeroorlog die in 2011 uitbrak. Iran beweert dat het geen gevechtstroepen in Syrië heeft, alleen officieren die militair advies en training geven. De door Iran gesteunde Libanese groep Hezbollah vecht al jaren aan de zijde van de Syrische regering.

Zaterdag namen door islamisten geleide rebellen het grootste deel van Aleppo in, samen met de luchthaven en tientallen nabijgelegen steden, meldde het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. Araghchi noemde het verrassende rebellenoffensief een complot van de Verenigde Staten en Israël. "Het Syrische leger zal deze terroristische groeperingen opnieuw overwinnen, net als in het verleden", aldus Araghchi.

Bezoek

Volgens het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken bezoekt Araghchi na Damascus ook de Turkse hoofdstad Ankara. NAVO-lidstaat Turkije steunt enkele van de rebellerende groepen die tegen de regering van Assad strijden.

Ook Rusland bevestigde zondag zijn steun aan Damascus. "Het Syrisch-Arabische leger zet, met de hulp van de Russische luchtmacht, zijn operatie voort die gericht is op het afweren van terroristische agressie in de provincies Idlib, Hama en Aleppo", aldus het Russische leger in een verklaring.

Meer uit Buitenland

Bemanningslid VS gered na neerhalen gevechtsvliegtuig in Iran

WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.

1 uur geleden
Trump stelt recordbegroting voor defensie VS voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.

1 uur geleden
NYT: Amerikaans gevechtsvliegtuig neergehaald in Iran

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.

3 uur geleden
Trump: VS kunnen met iets meer tijd Straat van Hormuz heropenen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.

3 uur geleden
Opslagplaats Rode Halve Maan aangevallen in het zuiden van Iran

BUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.

4 uur geleden
Trump wijst JD Vance aan als 'fraude-tsaar'

WASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".

4 uur geleden
Opnieuw corruptieonderzoek naar hoge Chinese functionaris

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.

4 uur geleden