Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran belooft regering Syrië volledige steun na aanvallen rebellen

Iran belooft regering Syrië volledige steun na aanvallen rebellen

DAMASCUS (ANP/AFP) - Iran staat volledig achter de Syrische regering van president Bashar al Assad nu rebellen Aleppo hebben veroverd, de tweede stad van het land. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen Syrische en Iraanse media na een ontmoeting met Assad in Damascus.

Teheran was een trouwe bondgenoot van Assad tijdens de burgeroorlog die in 2011 uitbrak. Iran beweert dat het geen gevechtstroepen in Syrië heeft, alleen officieren die militair advies en training geven. De door Iran gesteunde Libanese groep Hezbollah vecht al jaren aan de zijde van de Syrische regering.

Zaterdag namen door islamisten geleide rebellen het grootste deel van Aleppo in, samen met de luchthaven en tientallen nabijgelegen steden, meldde het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. Araghchi noemde het verrassende rebellenoffensief een complot van de Verenigde Staten en Israël. "Het Syrische leger zal deze terroristische groeperingen opnieuw overwinnen, net als in het verleden", aldus Araghchi.

Bezoek

Volgens het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken bezoekt Araghchi na Damascus ook de Turkse hoofdstad Ankara. NAVO-lidstaat Turkije steunt enkele van de rebellerende groepen die tegen de regering van Assad strijden.

Ook Rusland bevestigde zondag zijn steun aan Damascus. "Het Syrisch-Arabische leger zet, met de hulp van de Russische luchtmacht, zijn operatie voort die gericht is op het afweren van terroristische agressie in de provincies Idlib, Hama en Aleppo", aldus het Russische leger in een verklaring.

Meer uit Buitenland

Starmer zegt ondanks druk dat hij doorgaat met land besturen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor. "Het land verwacht van ons dat we aan de slag gaan met regeren. Dat is wat ik doe en wat we als kabinet moeten doen."

2 uur geleden
EU-buitenlandchef Kallas: defensieproductie moet fors omhoog

BRUSSEL (ANP) - De productie van defensiemateriaal in Europa blijft achter en moet fors omhoog, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Ook de gezamenlijke inkoop van defensiemateriaal blijft achter. "We moeten de lidstaten echt aansporen tot meer gezamenlijke aankopen en innovatie", zei Kallas voor het begin van de vergadering met de EU-ministers van Defensie. Daar wordt onder meer gesproken over de defensieparaatheid van de EU.

2 uur geleden
Parlementariër: Iran kan uranium verder verrijken bij aanval

TEHERAN (ANP) - De Iraanse parlementariër Ebrahim Rezaei zegt dat Iran uranium zou kunnen verrijken tot 90 procent als het land nog een keer wordt aangevallen. De woordvoerder voor de parlementaire commissie Nationale Veiligheid en Buitenlands Beleid zegt dat dit besproken zal worden in het parlement.

2 uur geleden
Britse minister: vertrek premier Starmer staat nog niet vast

LONDEN (ANP) - Het staat nog niet vast dat de Britse premier Keir Starmer onder druk opstapt. Dat zei minister Darren Jones, de hoofdsecretaris van de premier, tegen Times Radio. Starmer heeft in de loop van de ochtend een kabinetsbijeenkomst met ministers die willen dat hij vertrekt. Ondertussen hebben zeker 72 van de 403 parlementariërs van zijn Labourpartij duidelijk gemaakt dat ze een andere leider willen.

4 uur geleden
Zes doden bij Israëlische luchtaanval in zuiden Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.

6 uur geleden
Volledige Epstein-bestand tentoongesteld in New York

NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.

7 uur geleden
Oekraïne meldt aanval op Kyiv na verlopen bestand

KYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Bij aanvallen op de regio Dnipropetrovsk vielen daarnaast een dode en vier gewonden, melden de regionale autoriteiten.

8 uur geleden