Iran belooft regering Syrië volledige steun na aanvallen rebellen
DAMASCUS (ANP/AFP) - Iran staat volledig achter de Syrische regering van president Bashar al Assad nu rebellen Aleppo hebben veroverd, de tweede stad van het land. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen Syrische en Iraanse media na een ontmoeting met Assad in Damascus.
Teheran was een trouwe bondgenoot van Assad tijdens de burgeroorlog die in 2011 uitbrak. Iran beweert dat het geen gevechtstroepen in Syrië heeft, alleen officieren die militair advies en training geven. De door Iran gesteunde Libanese groep Hezbollah vecht al jaren aan de zijde van de Syrische regering.
Zaterdag namen door islamisten geleide rebellen het grootste deel van Aleppo in, samen met de luchthaven en tientallen nabijgelegen steden, meldde het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. Araghchi noemde het verrassende rebellenoffensief een complot van de Verenigde Staten en Israël. "Het Syrische leger zal deze terroristische groeperingen opnieuw overwinnen, net als in het verleden", aldus Araghchi.
Bezoek
Volgens het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken bezoekt Araghchi na Damascus ook de Turkse hoofdstad Ankara. NAVO-lidstaat Turkije steunt enkele van de rebellerende groepen die tegen de regering van Assad strijden.
Ook Rusland bevestigde zondag zijn steun aan Damascus. "Het Syrisch-Arabische leger zet, met de hulp van de Russische luchtmacht, zijn operatie voort die gericht is op het afweren van terroristische agressie in de provincies Idlib, Hama en Aleppo", aldus het Russische leger in een verklaring.
Meer uit Buitenland
HO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.
51 minuten geledenSALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.
3 uur geledenMANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.
6 uur geleden