Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran belooft regering Syrië volledige steun na aanvallen rebellen

Iran belooft regering Syrië volledige steun na aanvallen rebellen

DAMASCUS (ANP/AFP) - Iran staat volledig achter de Syrische regering van president Bashar al Assad nu rebellen Aleppo hebben veroverd, de tweede stad van het land. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen Syrische en Iraanse media na een ontmoeting met Assad in Damascus.

Teheran was een trouwe bondgenoot van Assad tijdens de burgeroorlog die in 2011 uitbrak. Iran beweert dat het geen gevechtstroepen in Syrië heeft, alleen officieren die militair advies en training geven. De door Iran gesteunde Libanese groep Hezbollah vecht al jaren aan de zijde van de Syrische regering.

Zaterdag namen door islamisten geleide rebellen het grootste deel van Aleppo in, samen met de luchthaven en tientallen nabijgelegen steden, meldde het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. Araghchi noemde het verrassende rebellenoffensief een complot van de Verenigde Staten en Israël. "Het Syrische leger zal deze terroristische groeperingen opnieuw overwinnen, net als in het verleden", aldus Araghchi.

Bezoek

Volgens het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken bezoekt Araghchi na Damascus ook de Turkse hoofdstad Ankara. NAVO-lidstaat Turkije steunt enkele van de rebellerende groepen die tegen de regering van Assad strijden.

Ook Rusland bevestigde zondag zijn steun aan Damascus. "Het Syrisch-Arabische leger zet, met de hulp van de Russische luchtmacht, zijn operatie voort die gericht is op het afweren van terroristische agressie in de provincies Idlib, Hama en Aleppo", aldus het Russische leger in een verklaring.

Meer uit Buitenland

Internationale druk op Israëlische minister Ben-Gvir neemt toe

PARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.

21 minuten geleden
Toponderhandelaar Iran hamert op rechten van zijn land

TEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.

1 uur geleden
Paus bezoekt dumpplaats van giftig afval in Zuid-Italië

NAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".

1 uur geleden
Oeganda meldt nieuwe ebolagevallen

KAMPALA (ANP/RTR) - Oeganda heeft drie nieuwe ebolabesmettingen bevestigd, waarmee het totaal in dat land voorlopig op vijf gevallen komt.

1 uur geleden
Media: Duitsland boekt weer recordaantal naturalisaties

BERLIJN (ANP/DPA) - Afgelopen jaar hebben minstens 309.000 mensen in de Bondsrepubliek de Duitse nationaliteit verkregen. Volgens tellingen van de krant Die Welt is het weer een record. Tot nu toe was het recordjaar 2024, toen waren er 17.000 minder. Die Welt kon de benodigde gegevens van twee van de zestien deelstaten (Saksen-Anhalt en Mecklenburg-Vorpommern) niet vinden, dus het cijfer is voorlopig.

3 uur geleden
Dodental als gevolg van explosie Chinese kolenmijn stijgt verder

CHANGZI/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar negentig, melden staatsmedia. Het is onduidelijk hoeveel mijnwerkers er nog worden vermist. In de Liushenyu-mijn in Changzi, circa 500 kilometer ten zuidwesten van Beijing, was een grote gasexplosie.

6 uur geleden
Zeker vijftig doden bij explosie in Chinese kolenmijn

CHANGZI (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar zeker vijftig mensen, melden Chinese staatsmedia. Eerder in de nacht van vrijdag op zaterdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua nog een dodental van acht, met nog 38 mijnwerkers die vastzaten in de mijn.

8 uur geleden