Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran beklemtoont dat het geen regionale oorlog nastreeft

Iran beklemtoont dat het geen regionale oorlog nastreeft

TEHERAN/DUBAI (ANP/RTR) - Iran heeft beklemtoond dat het land niet uit is op een escalatie van de spanningen in de regio. Het is volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken wél noodzakelijk dat Israël gestraft wordt voor het ombrengen van de politieke leider van Hamas, Ismail Haniyeh, vorige week in Teheran. Acties van de Iraanse regering tegen "het zionistische regime" zijn onvermijdelijk en komen als de tijd er rijp voor is, aldus het ministerie.

Iraanse zegslieden hebben eerder al aangegeven dat Iran geen escalatie zoekt, maar dat de dood van Haniyeh zal worden vergolden. Dat zou "anders gedaan worden dan de vorige keer". In april bestookte Iran Israël met circa driehonderd projectielen als wraak voor een dodelijke aanval van Israël op het complex van de Iraanse ambassade in Damascus. De meeste raketten en drones werden neergehaald voordat ze het Israëlische luchtruim bereikten. Dat was mede te danken aan de militaire macht van de Verenigde Staten in het Midden-Oosten en aan hulp van een gelegenheidscoalitie van Arabische landen. Volgens plaatselijke media heeft Egypte al laten weten daar nu niet aan mee te doen.

De Amerikaanse bevelhebber van de troepen in de regio, generaal Michael Kurilla, reist volgens Israëlische media door de regio en wil Arabische landen tussen Iran en Israël in bewegen weer mee te werken aan de verdediging van het Israëlische luchtruim. Hij zou vermoeden dat Iran opnieuw met raketten en drones gaat schieten, maar mogelijk met meer en zwaardere. Jordanië zou bijvoorbeeld Amerikaanse en Israëlische gevechtsvliegtuigen toestemming moeten geven het Jordaanse luchtruim te gebruiken. Volgens waarnemers ligt dit in Jordanië nu politiek veel moeilijker dan in april.

Meer uit Buitenland

Rusland: Oekraïne stelt gevangenenruil voor onbepaalde tijd uit

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Oekraïne heeft een voorgenomen gevangenenruil met Rusland voor onbepaalde tijd uitgesteld. Dat schrijft Vladimir Medinsky, het hoofd van de Russische delegatie die met Oekraïne onderhandelt, zaterdag op Telegram. Ook de overdracht van de lichamen van gesneuvelde militairen gaat voorlopig niet door.

2 uur geleden
Oekraïne zegt Russische straaljager te hebben neergehaald

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft naar eigen zeggen een Russische straaljager uit de lucht geschoten. Het gaat om een Soe-35 die in de richting van Koersk vloog, meldt de krijgsmacht op sociale media. Het nieuws is niet bevestigd door onafhankelijke bronnen of Rusland.

4 uur geleden
Israëlische minister: lichaam van ontvoerde Thai uit Gaza gehaald

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft het lichaam van de Thaise gijzelaar Nattapong Pinta geborgen in Gaza, meldt minister van Defensie Israel Katz. Hij werd ontvoerd tijdens de aanval van Hamas op 7 oktober 2023. Israël hield er rekening mee dat hij nog in leven zou kunnen zijn.

5 uur geleden
Thais leger zegt controle over grens met Cambodja te nemen

BANGKOK (ANP/RTR) - Het Thaise leger zegt de controle van de grensovergangen met Cambodja over te nemen. De spanningen tussen de twee landen over het grensgebied zijn de afgelopen dagen toegenomen. Volgens de Thaise krijgsmacht verzamelt Cambodja troepen en materieel aan de grens.

7 uur geleden
Charkiv in Oekraïne zwaar onder vuur

CHARKIV (ANP/AFP) - Charkiv beleeft op dit moment de zwaarste aanval van de hele oorlog. Daarbij zijn zeker drie personen gedood en raakten minstens zeventien mensen gewond. Dat schrijft burgemeester Ihor Terechov van de Oost-Oekraïense stad op Telegram. Ook elders in het land zijn doden en gewonden gemeld.

8 uur geleden
Tot nu toe onbekend werk van James Ensor duikt op na 125 jaar

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Een tot nu toe onbekend werk van de Belgische kunstschilder James Ensor (1860-1949) is recent opgedoken. Dat kondigt het Brusselse veilinghuis Arenberg Auctions zaterdag aan. Het werk wordt volgende week geveild.

8 uur geleden
Trump mag van rechter AP toegang weigeren tot Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag van het hof van beroep persbureau AP de toegang tot bepaalde media-evenementen in het Witte Huis ontzeggen. Daarmee gaat het hof in tegen een beslissing van een rechter, die op 8 april bepaalde dat de AP-journalisten toegang moesten krijgen tot het Witte Huis en Air Force One, het presidentiële vliegtuig.

8 uur geleden