Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran beklemtoont dat het geen regionale oorlog nastreeft

Iran beklemtoont dat het geen regionale oorlog nastreeft

TEHERAN/DUBAI (ANP/RTR) - Iran heeft beklemtoond dat het land niet uit is op een escalatie van de spanningen in de regio. Het is volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken wél noodzakelijk dat Israël gestraft wordt voor het ombrengen van de politieke leider van Hamas, Ismail Haniyeh, vorige week in Teheran. Acties van de Iraanse regering tegen "het zionistische regime" zijn onvermijdelijk en komen als de tijd er rijp voor is, aldus het ministerie.

Iraanse zegslieden hebben eerder al aangegeven dat Iran geen escalatie zoekt, maar dat de dood van Haniyeh zal worden vergolden. Dat zou "anders gedaan worden dan de vorige keer". In april bestookte Iran Israël met circa driehonderd projectielen als wraak voor een dodelijke aanval van Israël op het complex van de Iraanse ambassade in Damascus. De meeste raketten en drones werden neergehaald voordat ze het Israëlische luchtruim bereikten. Dat was mede te danken aan de militaire macht van de Verenigde Staten in het Midden-Oosten en aan hulp van een gelegenheidscoalitie van Arabische landen. Volgens plaatselijke media heeft Egypte al laten weten daar nu niet aan mee te doen.

De Amerikaanse bevelhebber van de troepen in de regio, generaal Michael Kurilla, reist volgens Israëlische media door de regio en wil Arabische landen tussen Iran en Israël in bewegen weer mee te werken aan de verdediging van het Israëlische luchtruim. Hij zou vermoeden dat Iran opnieuw met raketten en drones gaat schieten, maar mogelijk met meer en zwaardere. Jordanië zou bijvoorbeeld Amerikaanse en Israëlische gevechtsvliegtuigen toestemming moeten geven het Jordaanse luchtruim te gebruiken. Volgens waarnemers ligt dit in Jordanië nu politiek veel moeilijker dan in april.

Meer uit Buitenland

Astronauten Artemis II maken zich klaar voor terugkeer naar aarde

CAPE CANAVERAL (ANP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.

28 minuten geleden
Pentagon opnieuw teruggefloten om beknotten toegang journalisten

ARLINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie is opnieuw teruggefloten in een poging de mediatoegang tot het Pentagon in te perken. Eerder werden pogingen daartoe al gezien als ongrondwettelijk en had een rechter opgedragen enkele journalisten van The New York Times weer een accreditatie te verlenen.

32 minuten geleden
Rapper en hiphop-pionier Afrika Bambaataa (68) overleden

PHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.

1 uur geleden
Slachtoffers Epstein keren zich tegen voorstel Melania Trump

WASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.

1 uur geleden
Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

8 uur geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

10 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

10 uur geleden