Iran achter aanslagen Israëlische doelen Argentinië
BUENOS AIRES (ANP/AFP) - De aanslagen in 1992 op de Israëlische ambassade en in 1994 op het Israëlisch-Argentijns centrum AMIA in Buenos Aires zijn uitgevoerd in opdracht van Iran, zo luidt een uitspraak van een Argentijnse rechtbank donderdag. De rechtbank houdt ook de sjiitische beweging Hezbollah, die door Iran wordt gesteund, verantwoordelijk.
Volgens de rechters was het motief van de aanslagen een beslissing van de toenmalige Argentijnse regering om eenzijdig drie contracten op te zeggen voor de levering van nucleair materieel en technologie aan Iran.
Bij de aanslag in 1992 kwamen 29 mensen om het leven en in 1994 85. Driehonderd mensen raakten bij die laatste aanslag gewond. De Argentijnse rechtbank betitelt de aanslag van 1994 als een misdaad tegen de menselijkheid.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.
31 minuten geledenVIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
12 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
17 uur geleden