Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran achter aanslagen Israëlische doelen Argentinië

Iran achter aanslagen Israëlische doelen Argentinië

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - De aanslagen in 1992 op de Israëlische ambassade en in 1994 op het Israëlisch-Argentijns centrum AMIA in Buenos Aires zijn uitgevoerd in opdracht van Iran, zo luidt een uitspraak van een Argentijnse rechtbank donderdag. De rechtbank houdt ook de sjiitische beweging Hezbollah, die door Iran wordt gesteund, verantwoordelijk.

Volgens de rechters was het motief van de aanslagen een beslissing van de toenmalige Argentijnse regering om eenzijdig drie contracten op te zeggen voor de levering van nucleair materieel en technologie aan Iran.

Bij de aanslag in 1992 kwamen 29 mensen om het leven en in 1994 85. Driehonderd mensen raakten bij die laatste aanslag gewond. De Argentijnse rechtbank betitelt de aanslag van 1994 als een misdaad tegen de menselijkheid.

Meer uit Buitenland

Israël meldt grote aanval op hoofdkwartier Iraans regime

JERUZALEM (ANP) - Israël zegt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een belangrijk complex van het Iraanse regime in Teheran. Daarbij werd een groot aantal bommen afgeworpen, schrijft nieuwssite Times of Israel.

6 minuten geleden
VS trekken overheidspersoneel in Bahrein, Irak en Jordanië terug

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het vertrek aangekondigd van niet-essentiële overheidsmedewerkers en hun familieleden in Bahrein, Irak en Jordanië. Dat bevel heeft te maken met veiligheidsrisico's vanwege de oorlog met Iran.

32 minuten geleden
Iran claimt zware Amerikaanse verliezen

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt tegen staatspersbureau Tasnim dat de Verenigde Staten "zware verliezen" hebben geleden door de Iraanse aanvallen. In de eerste twee dagen van de oorlog zouden 650 Amerikaanse militairen zijn gedood of verwond.

43 minuten geleden
Rode Halve Maan: 787 doden gemeld in Iran sinds begin oorlog

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran is opgelopen naar 787. Dat meldt hulporganisatie Rode Halve Maan, die spreekt over aanvallen in 153 steden.

1 uur geleden
Brandstofopslag in haven Oman geraakt door drones

DUQM (ANP/RTR) - Een brandstofopslag in een van de belangrijkste havens van Oman is geraakt door een droneaanval, meldt het Omaanse staatspersbureau. Het is de tweede aanval op de Duqm-haven sinds zaterdag, toen Iran begon met luchtaanvallen op landen in de regio, als reactie op Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Volgens het staatspersbureau was de schade in de haven van Duqm beperkt en zijn er geen gewonden.

1 uur geleden
Trump: relatie met VK is weleens beter geweest

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich pessimistisch uitgelaten over de relatie tussen zijn land en het Verenigd Koninkrijk. "Het is erg triest om te zien dat de relatie duidelijk niet meer is wat het was", zei hij tegen de Britse krant The Sun. De centrumlinkse Britse premier Keir Starmer kreeg van Trump het verwijt "niet behulpzaam" te zijn geweest.

1 uur geleden
Amerikaans overheidspersoneel ook weg uit Qatar en Koeweit

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben overheidspersoneel zonder kritieke functie opdracht gegeven Qatar en Koeweit te verlaten. Eerder waren er al berichten dat medewerkers in Bahrein, Irak en Jordanië moesten vertrekken.

2 uur geleden